Skocz do zawartości
IGNOROWANY

cujnik położenia wałka rozrządu


matiteam3

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy mam pytanko bo ostatnio wracając do domu auto nie miało mocy zaczęły tak jakby zawory stukać i nagle zgasło auto olej ok stan w normie natomiast podłączyłem kompa i wyskoczył błąd czujnik położenia wałka rozrządu dodam że gdy próbowałem potem odpalić to słychać taki dziwny głos ale samochód nie odpala.. czy tylko ten czujnik wystarczy wymienić czy coś poważniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że przeskoczył pasek rozrządu, albo sie zerwał :whistling:

Uszkodzony czujnik nie powinien zpowodować unieruchomienia silnika, odpalanie powinno trwać trochę dłużej, ale powinien odpalić :whistling:

Jaki konkretnie miałeś błąd zapisany w sterowniku silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd to ''czujnik położenia wałka rozrządu brak sygnału'' a drugi cos takiego cylinder 1 brak komunikacji z czujnikem wałka rozrządu czy coś takiego ale nie jestem pewien skasowałem go i już nie powrócił tylko ten pierwszy patrzyłem na pasek i cały tylko przy kręceniu rolki z paskiem rozrządu stoją w miejscu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo to wyglada, u mnie w systemie jest od pol roku blad czujnika położenia walka rozrzadu, wymienię jak check sie zapali. Zadnych reakcji nie mam dziwnych w związku z tym, jeżdzę juz 8 miecha tak:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no panowie Ale czujnik polozenia walu czy walka rozrzadu jest wazny i nie wolno tego bagatelizowac .to te wlasnie czujniki wysylaja do ecu kiedy rzucic iskre i podac paliwo przez wtryski .to teraz przyklad .np maluch przestaw zaplon i sprobuj odpalic. wal sie nie obroci ani razu bo nastapi spalanie stukowe .to teraz pomysl co sie moze stac w nowszych autach gdzie masz np 4 gary .rozwala wal panewy rozrzad .sory ze przylozylem coco do malcynga. ale tak najbardziej obrazowo .a zasada dzialania silnika nie zmienila sie od lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...