Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 ASB] czerne coś by afro89


afro89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nadszedł czas na pokazanie się. Moją A4 jeżdżę od Grudnia 2013r i do dziś odkrywam w niej coś nowego :grin:

Może tak krótko z wypasu.

Silnik 3.0 tdi ASB (232KM)

Skromny pakiet Sline

Szyberdach szklany

Bixenon skrętny

RNS-e

tempomat

skrzynia manual

.... i nie wiem co by więcej napisać

Co do robót to najpierw wymieniłem napinacze łańcuchów z głowic. Wpadł też gwint z Weitec-a, być może w przyszłym miesiącu pojadę na jakiś programik.

Co do planowanych robót to będzie trzeba wyciągać silnik, bo w dalszym ciągu słychać charakterystyczny dla tego silnika grzechot podczas odpalania.

Poniżej kilka zdjęć nie za ciekawych bo fotograf ze mnie żaden :facepalm: Wszystkie uwagi mile widziane.

P3010033.jpg

P3010036.jpg

P3010038.jpg

P3010042.jpg

P3010044.jpg

P3010045.jpg

P3010046.jpg

P3010047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna ale do szczęścia brak tiptronica i czujnika zmierzchu, deszczu i fotochromów..

...grzechot podczas odpalania?? po raz kolejny została obalona teza, że moor ASB ma poprawiony rozrząd:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antonio specjalnie szukałem manuala, jak by to powiedzieć jeszcze jestem za młody na automata :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka. Powodzenia w rezaniu! :wink: Poza ogarnięciem motorowni i później wirusa jakieś plany? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki przebieg ma sprzęcicho, że rozrząd do roboty masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, niebawem i swoje cudo zaprezentuję ;)

ładna ale do szczęścia brak tiptronica

Wrzuciłem tipa i bardzo tego żałuję. Zmieniam na manual, ale wcześniej odpowiednio ją przygotuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę wajhować. Tip muli i maxymalnie wytrzymuje 290ps do tego wszystkiego spalanie sporo wyższe i nie ma opcji żeby się pobawić. Zanim zrzuci bieg mija jakieś 2-2,5s

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał na temat automatu, bo nie mam zbyt dużego doświadczenia z takimi skrzyniami, ale szukałem od samego początku manuala.

Przebieg ok 250tyś

Jakieś plany hm... wszystko wyjdzie w praniu. Na chwilę obecną jest inny poważny projekt w budowie, który pochłania mój czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę wajhować. Tip muli i maxymalnie wytrzymuje 290ps do tego wszystkiego spalanie sporo wyższe i nie ma opcji żeby się pobawić. Zanim zrzuci bieg mija jakieś 2-2,5s

To chyba nie tiptronic tylko mulitronic, albo slowtronic :naughty:

afro89 gratki autka, ja w sobote odstawiam na pełna wymiane rozrzadu, poprzednik wymienił tylko górne napinacze i dalej bida. Człowiek od którego teraz kupowałem kompletny rozrzad powiedział, że przy grzechotce wymiana górnych napinaczy to jak dla umarłego kadzidło, łańcuchy sa juz ponaciagane i same napinacze wystarcza na bardzo krótko, zreszta na forum A6 pisali to samo. Rozrzad podobno, ale to podobno poprawili po 2008 roku i w silnikach z oznaczeniem 4 literowym. Udanej eksploatacji.

Zapraszam do oceny mojego wozidła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, żeby w 3.0 był multitronic... hmmm....... pewnie dlatego, że go nie było! :wink: tiptronic ssie. Przyśpieszenie 1,5s gorsze niż w manualu. Budowa tej skrzyni niewiele różni się od automatów z początku lat '90. Jeśli automat to s-tronic. Wrzuciłem tipa i MEGA MEGA tego żałuję. Szkoda, że s-tronic nie podejdzie do asb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tip muli i maxymalnie wytrzymuje 290ps

Czymże podparta twa teoria, bo na naszym forum jest kilka, a na A6 nawet chyba nascie ponad 300 i jeżdżą, że az miło. Bardziej popatrzyłbym na moment, bo tu natomiast opinie sa rozbieżne jedni że do 600 nM inni, że 700 nM.

Poza tym myslisz że manual seria zniesie te 600 czy 700, lub wg twojej teorii 290 KM bez wymiany na mocniejsze sprzęgło i dwumas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie teoria tylko fakty paru osobom na tym forum zmielilo już skrzynki. Poszukaj poczytaj a pewnie znajdziesz. Zadzwoń do Olka z azserwisu to dokładnie Ci wytłumaczy że te skrzynie nie znoszą za dużo. Sprzęgło to nie skrzynia biegów więc nie zmieniaj tematu. Nie nM, a Nm. Faktem jest, że nie chodzi o moc a o moment, ale przy 290 ps najczęściej jest w okolicy 600Nm i te 600 to jest graniczna wartość dla tej skzYni. Olek ma 316ps i trzecią skrzynię więc nie kłóć sie bo i tak nie wygrasz.

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki miela się i bez dodatkowych KM i Nm, taki już urok skrzyń biegów wiec czym więcej KM i Nm tym większe prawdopodobieństwo. Jeśli chodzi o sprzęgło masz racje, tylko ze w automacie to integralna cześć skrzyni, wiec mieli jako całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki bez dodatkowych KM i Nm raczej się nie mielą- wałki nie pękają. Przynajmniej ja nie słyszałem o żadnym przypadku, a mam zarówno z takimi autami jak i środowiskiem w którym występują bardzo częsty kontakt. O Tipach zmielonych po dodatkowych niutkach słyszałem sporo, natomiast o manualach nic, a nic. Jeśli już to dwumasa się rozpada albo docisk jest za słaby, ale zarówno docisk jak i dwumasę można odpowiednio przystosować nawet do 800Nm i 400PS za śmieszne pieniądze, ale to opiszę w niedalekiej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nadszedł czas na zrobienie rozrządu. Poniżej kilka fotek z efektu dzisiejszych prac. Sorki za jakość zdjęć ale cykane z telefonu. Części już zamówione i jutro z samego rana kierunek ASO.

20140317114.jpg

20140317115.jpg

20140317116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...