Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Stabilizator z S4 do 1.8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wrzucał ktoś stabilizator z S4 avant do zwykłej b5 avant? Da radę bezproblemowo wrzucić?

Opublikowano

Napisz jaśniej....chodzi o przód ,czy tył ....z avanta do sedana ,czy o co chodzi ...słowo klucz "zwykła " :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Faktycznie, zbyt ogólnikowo nabazgrałem :facepalm:.

Chodzi mi czy stabilizator przód i tył z S4 avant da rade przeszczepić bez komplikacji do 1.8TQ avant z zawieszeniem 1BV.

Opublikowano

jesli seryjnie miales 1bv to stabilizatory masz te same z tego co pamietam, tak samo jest w 1be

Opublikowano

Tylne się różnią ;) ... 1be ma 15mm ,a z s4 ma 17 mm ...a przód to tak jak Piotr pisał to samo ;)

Opublikowano

w etce podaje mi ze nie bylo 17mm a tyl byl taki sam czyli 15mm :)

Opublikowano

Już gdzieś wrzucałem foto tego co kupiłem z eski z pomiarem suwmiarki ;) ...dokleje jak znajdę ;)

Opublikowano
  • Autor

Niedługo będę szczepił 1bv. Teraz przynajmniej wiem, że do kompletu muszę zawinąć stabilizatory. Czyli podsumowując: przód w 1bv i esce ten sam, tył w esce grubszy.

Opublikowano

w 1be przod tez byl ten sam, a tych tez jest sporo, pamietaj o gumowach grubszych na stabilizator albo o zamianie na poliuretany

Opublikowano

Przyłącze się do pytania: Czy w zawiasie 1BE (na przykład w A4 1,8T) jest grubszy stabilizator przedni niż na przykład w tym samym modelu ale ze zwykłym zawieszeniem? Przerzucałem do siebie przedni stabilizator z A4 1,8T APU 2000 rok właśnie z zawiasem 1BE i był sporo grubszy i z dwa razy cięższy niż mój ori stabilizator z A4 1,8 ADR 1995 1BA. I nie wiem czy to szło silnikiem, rocznikiem cz właśnie zawieszeniem.

Opublikowano

z zawieszeniem

ale wiem ze byl podzial moze w polifcie zlikwidowali 25mm

bo z przodu byly na pewno 3 grubosci 25/27/29, jestem pewien że kupowałem 27mm do siebie a mam przedlifta 1be

z tylu 12.5/15 plus RS4 17mm

Opublikowano

Hmmm czyli jednak nie mam z esy :kox: .....czyli....ta eska ,z której brałem graty nie miała swojego... tylko rs ?

Opublikowano

moze :) najlepiej niech se kazdy wejdzie z suwmiarka pod auto i sprawdzi

Opublikowano
  • Autor

Podsumowując:

  1. przód

  • 25mm- 1ba
  • 27mm- 1be/1bv/S4
  • 29mm - RS4

2. tył:

  • 12,5mm - 1ba
  • 15mm- 1be/S4
  • 17mm -RS4

Zgadza się?

Opublikowano

Nie :wink:

---------- Post dopisany at 15:29 ---------- Poprzedni post napisany at 15:25 ----------

Z przodu były 3 rodzaje stabilizatorów:

1. Bodajże tylko w poliftach (sprawdzałem i w przedliftach też) sedanach z silnikami 1.6 i 1.8 cieńszy

2. W Avantach i z mocniejszymi silnikami i zawieszeniem 1BA grubszy

3. 1BE, 1BV, S4, RS4 - średnica ta sama tylko cięższy :wink:

Z tyłu Artur wie lepiej :decayed: bo ma q

Opublikowano

nie bardzo bo mimo wszystko wystepuje stabilizator 29mm, a ja jestem pewien ze mam 1be i 27mm wiec po prostu troche jest z nimi kocioł

Opublikowano

grubości są dwie, nie trzy :wink:

Opublikowano

Trzy

Opublikowano

Przód

Standardowe zawieszenie sedan 8D0 411 309 K 26,8mm

Standardowe zawieszenie Avant 8D0 411 309 M 29mm

Sportowe zawieszenie 8D0 411 309 L 29mm (grubsze ścianki- cięższy)

Tył

Standardowe zawieszenie 8A0 511 409 G 12,5mm

Sportowe zawieszenie 8D0 511 409 15mm

RS4 8D0 511 409 15mm

RS4 wersja wzmocniona 17mm

---------- Post dopisany at 20:52 ---------- Poprzedni post napisany at 20:50 ----------

nie bardzo bo mimo wszystko wystepuje stabilizator 29mm, a ja jestem pewien ze mam 1be i 27mm wiec po prostu troche jest z nimi kocioł

Na bank, albo źle coś zmierzyłeś, albo masz przeszczep z innego auta :wink:

---------- Post dopisany at 20:53 ---------- Poprzedni post napisany at 20:52 ----------

Trzy

Dwie :wink:

Opublikowano

tuleja stabilizatora

to czemu w sklepach sa 25 i 27mm gumowe tuleje przednie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.