Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ile to może kosztować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! w pażdzierniku do kraju przyjedzie moja pierwsza a4. I w związku z tym mam pewien problem. nie wiem w czym ubezpieczyć samochód i ile to moze kosztować? Jest to a4 1.9 tdi 110 KM, sedan 1996 rocznik. bezwypadkowe. planuje wykupic tylko podstawowe ubezpieczenia(OC+NW). auto warte jest 18.000 zł. Problem w tym ze nie mam ukonczonej bariery 25 lat :no: planuje sobie wziąść za współwlasciciela ojca ktory ma prawo jazdy od 20 lat. I jak to jest-jesli ja bym mial jakas stluczke to on traci swoje znizki? a moze wziasc matke za wlasciciela ktora ma prawo jazdy od 15 lat a jest wspolwlascicielem samochodu ojca? prosze pomozcie i doradzcie bo jestem w sprawach ubezpieczen kompletnie zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zarejestruj go tylko na ojca będzie najtaniej. Jak coś nabroisz to ojciec straci 10% zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszą szkodę straci tylko 10% - wszystkich zniżek się nie traci naraz przy wypadku ze swojej winy.

Ubezpiecz w LINK 4 na tatę - zapłacisz około 370zł na rok. Tylko dopóki nie skończysz 25 lat nie dopisuj się jako współwłaściciela do dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci radze ubezpieczyć na ojca i siebie jako współwłaściciela..., zapłacisz troche wiecej, ale na Twoje konto bedą juz szły jakieś zniżki. Poprzednie auto miałem tak zarejestrowane przez 5 lat, a obecną furke mam juz tylko na siebie i znizki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również proponuję zarejstrować na tatę i na siebie.

Najważniejsze to budować kapitał na przyszłość. Czas leci a zniżki rosną :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak zrobię. a nie orientujecie się przypadkiem ile podstawowy pakiet ubezpieczen moze kosztowac dla takiego samochodu najlepiej w pzu? no i jak to jest w przypadku wypadku czy kolizji-czy ojciec straci wszystkie znizki czy ja jako wspolwlasciciel? a moze jednak go ubezpieczyc na matke ktora jest wspolwlascicielem autka ojca i tez tam na pewno jakies znizki ma???

Edit: bo Yates napisal za dopoki nie skoncze 25 lat to nie dopisywac sie jako wspolwlasciciela? dlaczego mam tego nie robic? prosze wytlumaczcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: bo Yates napisal za dopoki nie skoncze 25 lat to nie dopisywac sie jako wspolwlasciciela? dlaczego mam tego nie robic? prosze wytlumaczcie?

Yates to rózne dziwne rzeczy pisze czasami... :gwizdanie:

Jak ubezpieczysz na tate i na siebie jako współwłaściciela to w razie kolizji zniżki lecą też tacie..., no ale trzeba jezdzić tak zeby nie było kolizji :wink4:

Dobrze Ci domelq napisał...

Najważniejsze to budować kapitał na przyszłość. Czas leci a zniżki rosną :gwizdanie:

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaweq nie pleć głupot tylko podaj argumenty.Napisałem poradę dla autora tematu tylko pod kątem dużo niższej składki, a nie pod kątem zbierania zniżek na przyszłość. Jeśli będzie współwłaściciel poniżej 25 lat to składka OC idzie do góry. Zrobiłem przykładową kakulację samego OC dla A4 B5 z 1998 roku z silnikiem 1,9 Tdi w Liberty Direct i oto wyniki . Jakbyś miał A4 zarejestrowaną tylko na tatę zapłaciłbyś 382zł/rok, a jak będziesz współwłaścicielem to składka wyniesie 717zł/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YATES

W to, że ta składka (ojciec+syn) będzie ponad 50% wyższa to nikt chyba nie wątpił.

Jak zarejestruje tylko na ojca a on i tak będzie jeździł tym autem, to co wtedy jak zrobi stłuczkę? Przecie tacie też zabiorą (czy tam pomniejszą) zniżkę.

A jakby zarejstrował tylko na siebie to by więcej zapłacił.

A znizki lecą.

Chyba nikt nie zakłada wsiadając do auta, ze za chwilkę będzie miał stłuczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem,że mi tylko chodzi o poradę w sprawie jak najniższej składki.

Ja na Twoim miejscu zarejestrowałbym tylko na ojca, a jak skończysz 25 lat to dopiszesz się do dowodu jako współwłaściciel i Ci pójdzie zniżka.

Twoje pieniądze - Twoja decyzja wybierz ten wariant który Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dopiszesz siebie jako współwłaściciela to w pzu niemając zniżek jest zwyżka do polisy o 20 lub 30% ale liczone już od kwoty po zniżkach ojca. poprzednie auta tak miałem ubezpieczone w pzu i zniżka była o 20 lub 30% nie pamiętam dokładnie. za to jakbyś rejestrował tylko na siebie to za wiek jest zwyżka o 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...