Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Temat odnośnie kół do Audi A4 B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dlatego mowie, ze za szeroka opona. Najlepiej zaloz 225/40.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
26 minut temu, muunv napisał:

Dlatego mowie, ze za szeroka opona. Najlepiej zaloz 225/40.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok dzięki za odpowiedź :-)
Jak zwykle pod górke, na lato mam 235/40/18 i nic nie obciera, wiec moze i na zime byłaby ok
Przy 8j i 225 sądze ze opona mogła by być na równi z felgą (micro naciąg) tak miałem w Passacie, ale na zime jednak wolałbym kawałek rantu mieć...
Szkoda..., czlowiekowi sie chce kolejnych modow, a tutaj znowu kasa na co innego...

Miałbyć vFiz i sonda EGT w przygotowaniu do ewentualnej wymiany na GTB2260VKLR, a pewnie będą oponki....

Opublikowano

Przy 8j 225 jest idealnie i nie ma naciągu , a rant chroni felgę, wcześniej miałem 235 i opona miała lekki balon

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam Wszystkich :hi:

Mam takie małe pytanko, bo nie jestem pewien...

Czy do Quattro mogę założyć koła o różnej szerokości ? ? ? ? ?

Tj;

Przód 19x8,5J

Tył 19x9,5

:mysli:

Opublikowano
1 godzinę temu, Adam87 napisał:

Witam Wszystkich :hi:

Mam takie małe pytanko, bo nie jestem pewien...

Czy do Quattro mogę założyć koła o różnej szerokości ? ? ? ? ?

Tj;

Przód 19x8,5J

Tył 19x9,5

:mysli:

nie, musza byc takie same

Opublikowano
8 minut temu, FroS-t napisał:

nie, musza byc takie same

Tak myślałem, niestety :kwasny:

Ale wolałem się upewnić

Często są właśnie z różnymi szerokościami. 

A powiedz FroS-t jaką szerokość najlepiej na 19?

Opublikowano
11 minut temu, Adam87 napisał:

Tak myślałem, niestety :kwasny:

Ale wolałem się upewnić

Często są właśnie z różnymi szerokościami. 

A powiedz FroS-t jaką szerokość najlepiej na 19?

Masz gwint ?

Opublikowano

Nie mam.

Zawieszenie mam S-Line

ale nie znam oznaczenia:facepalm:

Edytowane przez Adam87

Opublikowano

No to myslę że 8,5j albo 9j, w 9,5 bym się nie pchał,  kwestia jeszcze dobrego ET bo Sline calkiem wysoko stoi:decayed:

Opublikowano
4 minuty temu, FroS-t napisał:

No to myslę że 8,5j albo 9j, w 9,5 bym się nie pchał,  kwestia jeszcze dobrego ET bo Sline calkiem wysoko stoi:decayed:

Teraz mam 18x8,5J to jest Ok. ET o ile się nie myle to 35... ale nie na 100%

I dokładnie.. wysoko stoi:decayed:. Więc muszę poszukać taką samą szerokością. 

Zobaczymy czy da radę

Opublikowano

No myślę że ET miedzy 35 a 40 i 8,5j byłoby bezpiecznie przy zawieszeniu SLine żeby to nie wystawało poza obrys auta. No chyab że planujesz niżej to wtedy szukaj tych parametrów co ja mam u siebie czyli 19x9j et 33, jak dla mnie bardzo dobre parametry do Naszych B7:good:

Edytowane przez FroS-t

Opublikowano
Godzinę temu, FroS-t napisał:

No myślę że ET miedzy 35 a 40 i 8,5j byłoby bezpiecznie przy zawieszeniu SLine żeby to nie wystawało poza obrys auta. No chyab że planujesz niżej to wtedy szukaj tych parametrów co ja mam u siebie czyli 19x9j et 33, jak dla mnie bardzo dobre parametry do Naszych B7:good:

Szczerze mówiąc to nie myślałem obniżać bo teren gdzie mieszkam na to nie pozwala<_< mam stromy podjazd na podwórko (dlatego wybrałem quattro:D )

Także spróbuje poszukać 19x8,5J ET raczej takie jak napisałeś, między 35 a 40.

Opublikowano
W dniu 9.09.2017 o 20:14, FroS-t napisał:

nie, musza byc takie same

Nie prawda

Opublikowano
W dniu 9.09.2017 o 18:29, Adam87 napisał:

Witam Wszystkich :hi:

Mam takie małe pytanko, bo nie jestem pewien...

Czy do Quattro mogę założyć koła o różnej szerokości ? ? ? ? ?

Tj;

Przód 19x8,5J

Tył 19x9,5

:mysli:

Możesz

Opublikowano
3 godziny temu, H4mm3R napisał:

Możesz

:huh:

Gdzieś słyszałem że nie powinny być inne. Stąd to moje pytanie. 

A co na to kolega FroS-t?

Opublikowano

Wiesz co bo tu chodzi o to aby zachować taka sama średnice koła  wszędzie, różne szerokości felgi jak dobierzesz odpowiednie opony to powinno grać i pewnie dlatego Tomek tutaj zakwestionował co napisałem 

Opublikowano

Tam chyba jest 3% tolerancji na obowodzie ale niech mnie ktos poprawi bo nnie jestem do konca pewien, poprostu łatwiej jest założyć takie same koła i takie same gumy, niż liczyć różnice na średnicy koła i zakładać różne opony żeby utrzymać taka sama średnica wszystkich kół :hi:

Opublikowano
20 minut temu, FroS-t napisał:

Tam chyba jest 3% tolerancji na obowodzie ale niech mnie ktos poprawi bo nnie jestem do konca pewien, poprostu łatwiej jest założyć takie same koła i takie same gumy, niż liczyć różnice na średnicy koła i zakładać różne opony żeby utrzymać taka sama średnica wszystkich kół :hi:

Właśnie tak, jest tolerancja na obwodzie koła do 3%. Wystarczy dobrać dobrze opony i będzie dobrze. Zresztą quattro też nie równo zbiera opony. 

Opublikowano

Hmm :eusathink:

Czyli jeśli miałbym felgi 8.5J i 9.5J a opony do tego przykładowo przód 225-235 a tył 245 lub coś podobnego byłoby OK?

czy nie kombinować?

bo te felgi które planuje kupić są właśnie w takich szerokościach...

Opublikowano
Godzinę temu, Adam87 napisał:

Hmm :eusathink:

Czyli jeśli miałbym felgi 8.5J i 9.5J a opony do tego przykładowo przód 225-235 a tył 245 lub coś podobnego byłoby OK?

czy nie kombinować?

bo te felgi które planuje kupić są właśnie w takich szerokościach...

Tu sobie policzysz http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.