Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czujniki temperatury - problem


MisiuKolorowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moim problemem jest zla praca klimatronika. Chodzi mi glownie o grzanie. Majac na dworze okolo 17 stopni, ustawiam na 23 i wieje zimne. DOpiero jak klikne 27to zaczyna troszke grzac. Sprawdzajac w menu serwisowym klimatronika wartosci temperatur podawanych przez czujniki natknalem sie na bardzo zawyzone wartosci temperatury podawane przez G56 (czujnik w desce rozdzielczej). Dostalem sie do srodka, przeczyscilem benzynka ekstrakcyjna ten drucik (czujnik) za krateczka, sprawdzilem wezyk przez ktory zasysane jest powietrze przez ten czujnik i... nie pomoglo to neistety :/ Aha... jak ustawie na klimatroniku HI to wieje gorace ze sie nie da reki utrzymac.

WYglada to tak:

55 Temperatura zewnętrzna (otoczenia), w oC lub oF potwierdzona na panelu sterownika klimatyzacji == 17-19C

56 Temperatura w oC, z wewnętrznego czujnika temperatury, w podsufitce (G 86) == 22-23C

57 Temperatura w oC, z wewnętrznego czujnika temperatury, desce rozdzielczej (G 56) ====== TU POKAZUJE ZAWSZE TEMPERATURE WYZSZA, Z REGOLY OKOLO 29-32C - pomimo, ze czujniki w podsufitce pokazuja prawidlowo faktyczne 23C

58 Temperatura w oC, z czujnika temperatury w kanale świeżego powietrza, (G 89) == 17-19C

59 Temperatura w oC, z zewnętrznego czujnika temperatury (G 17), przód == 17-19C

60 Temperatura w oC, z czujnika temperatury otoczenia, dmuchawa świeżego powietrza (G 109)== 17-19C

Czy ten czujnik trzeba moze wymienic? Czy jaka moze byc inna tego przyczyna? A moze on ma podawac tak zawyzana temperature????

Pomozcie mi prosze bo zaczyna sie robic coraz chlodniej wieczorami i przydalo by sie jak by dzialalo to poprawnie :/

z gory dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z wyłączoną sprężarką też wieje Ci zimne?? Wygląda na to, że masz wszystko dobrze. Ja najczęściej mam ustawione 25st i mam przyjemny chłodek w aucie... Dopiero jak wyłączę sprężarkę to robi się ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...