Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Pomoc w doborze klocków i tarcz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, proszę o poradę jakie klocki oraz tarcze mam zamontować do swojego Audi- quattro 2.5TDI 180km 2002 kombi. Co polecacie ATE, Ferodo, Bosch, Lucas??? Dotychczasowe klocki mnie nie zadowalały ponieważ przy większych hamowaniach 180-90 grzały sie, nie wiem co miałem zamontowane bo poprzedni właściciel wymieniał, i ewentualnie jakiś dobry płyn hamulcowy.

Opublikowano

Ja proponuje ATE mam i zawsze takie zakładam :) Ferrodo też są ok :)

Opublikowano

tez polecam ATE, miałem juz chyba wszystkie klocki :evil: jak lubisz powariować kup ATE. Niedawno miałem zielone EBC, miały byc super wg zapewnień Pana w sklepie, a były do d... paliły tarczę, byly za twarde...

Opublikowano

Ja proponuje ATE :naughty:

Wiem tylko, że nie warto dokładać do nacinanych, poza efektem wizualnym to nic to nacięcie nie daje. Chyba, że zainwestujesz w jakieś sportowe tarcze

Opublikowano

Ja proponuje ATE :naughty:

Wiem tylko, że nie warto dokładać do nacinanych, poza efektem wizualnym to nic to nacięcie nie daje. Chyba, że zainwestujesz w jakieś sportowe tarcze

a dlaczego do nacinanych nie warto :mysli:

Opublikowano

A ja prawie od zawsze stosuję:

  • Tarcze: BREMBO

  • Klocki: FERRODO DS2000

Wg mnie jedyny słuszny duet. :decayed::decayed:

A jeśli chodzi o płyn do układu hamulcowego to Ferrodo DOT. 5.1

Opublikowano

Ja proponuje ATE :naughty:

Wiem tylko, że nie warto dokładać do nacinanych, poza efektem wizualnym to nic to nacięcie nie daje. Chyba, że zainwestujesz w jakieś sportowe tarcze

a dlaczego do nacinanych nie warto :mysli:

waskipl

Jestem odlewnikiem i jak miałem kupić tarcze to od razu zadzwoniłem do odlewni, które odlewają tarcze i podpytałem znajomych.

W przypadku tarcz ATE (pomijając te sportowe), nacięcie ma za zadanie informować nas o stanie zużycia tarczy (informacja taka nawet jest podana na stronie producenta).

Więc takie nacięcie nie ma wpływu na jakość pracy tarczy a poza tym to ładnie tylko wygląda (do czasu ztarcia) i szybciej klocki się zcierają. Oczywiście nie twierdzę, że 2x szybciej.

Tarcze odlewane są z żeliwa szarego (super pojemność cieplna, dobra odporność na zużycie cierne i super tłumienie drgań - takie właściwości materiału).

Być może w przypadku innych nacięć (inny producent tarcz) jest inaczej. W przypadku ATE klasycznych nacięcie to taka mała "użytkowa ściema".

Sportowe tarcze są robione z innych stopów (często nadstopy - wyższa temperatura pracy, topienia i przemian, w której tworzą się lub zanikają odpowiednie właściwości stopu) i wtedy nacięcia lub otwory mają jakąś konkretną technologiczną funkcję.

Dlatego, sam chciałem kupić nacinane, postanowiłem nie dopłacać i sam kupiłem nie nacinane ATE.

Opublikowano

Miło :) ciekawe,ja właśnie takie kupiłem nacinane :) fakt ładnie wygladaja :) i dosć głosniej jest przy hamowaniu :)

Ale polecam je choć jak piszesz nie warto inwestować.A cena taka sama. :) /dla mnie /

Dziękuję za wyjaśnienie :hi:

Opublikowano

Kup zwykłe tarcze Brembo lub ATE i do tego klocki Ferodo DS Performance.

Opublikowano

Niedawno miałem zielone EBC, miały byc super wg zapewnień Pana w sklepie, a były do d... paliły tarczę, byly za twarde...

Ktoś już na forum pisał, że Green'y są do lekkich samochodów - powiedzmy typu Saxo. To samo powiedzieli mi w EBC Polska i polecili Red'y, tak też zrobiłem.

Na zimno hamują jak ORI, a po 3 mocniejszych hamowaniach zaczyna się zabawa. Jak ORI hamują po rozgrzaniu, tego nie wiem - szybko je zmieniłem. Red'y po rozgrzaniu, czy też rozpaleniu dalej hamują (kilka razy z kół leciał dym i był potworny smród), tylko pedał robi się miękki, ale przyczyną jest pewnie zagotowanie płynu (mam DOT'a 5.1 nie wiem jakiego producenta, najwyższą temperaturę wrzenia ma podobno EBC BF307+).

Opublikowano

tez polecam ATE, miałem juz chyba wszystkie klocki :evil: jak lubisz powariować kup ATE. Niedawno miałem zielone EBC, miały byc super wg zapewnień Pana w sklepie, a były do d... paliły tarczę, byly za twarde...

widziałem i czułem - nikt mnie już nie na mówi na takie klocki :evil:

Opublikowano

Niedawno miałem zielone EBC, miały byc super wg zapewnień Pana w sklepie, a były do d... paliły tarczę, byly za twarde...

Ktoś już na forum pisał, że Green'y są do lekkich samochodów - powiedzmy typu Saxo. To samo powiedzieli mi w EBC Polska i polecili Red'y, tak też zrobiłem.

Na zimno hamują jak ORI, a po 3 mocniejszych hamowaniach zaczyna się zabawa. Jak ORI hamują po rozgrzaniu, tego nie wiem - szybko je zmieniłem. Red'y po rozgrzaniu, czy też rozpaleniu dalej hamują (kilka razy z kół leciał dym i był potworny smród), tylko pedał robi się miękki, ale przyczyną jest pewnie zagotowanie płynu (mam DOT'a 5.1 nie wiem jakiego producenta, najwyższą temperaturę wrzenia ma podobno EBC BF307+).

czyli masz to samo... ja mam świeżo zmieniony płyn w serwisie :audi: więc nie wierzę, że płyn EBC jest lepszy, skoro po kilku mocniejszych hamowaniach wariowały hample... teraz mam zestaw ate i kilka mocnych hamowań podczas jazdy w mieści nic im nie robi... zawsze mam hamulec... green'y po jednym zejsciu 170-50 potrzebowały dłuższej chwili na dojście do siebie... nadmienię, że płyn został ten sam .

Opublikowano
  • Autor

Dzięki serdecznie za pomoc, zamówiłem zestaw ATE tarcze normalne+ klocki. W środę jadę do mechanika, po zamontowaniu i dotarciu zdam leracje.

Opublikowano

teraz mam zestaw ate i kilka mocnych hamowań podczas jazdy w mieści nic im nie robi... zawsze mam hamulec... green'y po jednym zejsciu 170-50 potrzebowały dłuższej chwili na dojście do siebie...

Czy w Krk czy w Ustroniu po mieście ani razu nie poczułem, że mam słabsze hamulce, nigdy w mieście ich tak nie rozgrzałem żeby słabo hamowały, kilka hamowań i są rewelacyjne.

Dymiły tylko kilka razy jak wracałem sam do domu odcinkami Rajdu Wisły z czasów kiedy jeszcze był zaliczany do MP, hamowania 120->20-30-40 były co chwilę, czasami 140->60.

Raz z ciekawości zrobiłem z górki 4 lub 5 hamowań pod rząd 130->0->130->0->... Po tej próbie ani trochę słabiej nie hamowały.

Ale jak mówisz miałeś green'y, ja mam red'y.

Opublikowano

Polecam tobie tarcze ATE PD bo są naprawdę super sam je mam i są niepowtarzalnie dobre masz krutszom drogę hamowania lepiej odprowadzają wodę i ciepło klocki tez mam tej samej firmy z przodu i na tyle tarcze mam na tyle brembo . W żadnym wypadku nie polecam Zimmerman bardzo złe opinie o nich słyszałem a Tarcze Brembo MAXsom ruwnierz dobre jak ATE PD . Ale jeżeli chcesz mice naprawdę super komplet tarcz to naj lepsze rozwiązanie jest takie : Tarcze Bremo ORO (złote) Klocki Ferodo DS2500. http://www.hamulce.net/Almot.htm wejdź i zobacz testy Pozdrawiam

Opublikowano

mam pytanie, czy jeśli z przodu mam zwykłe tarcze to mogę wstawić tą podwójną ?? zmieści się w zacisk?

Opublikowano

mam pytanie, czy jeśli z przodu mam zwykłe tarcze to mogę wstawić tą podwójną ?? zmieści się w zacisk?

Podwójne tarcze :mysli: Możesz wytłumaczyć co ta za tarcze bo o takich nie słyszałem. :)

Opublikowano

Pewnie chodzi o wentylowane :wink4:

Opublikowano

mam pytanie, czy jeśli z przodu mam zwykłe tarcze to mogę wstawić tą podwójną ?? zmieści się w zacisk?

Nie ma możliwości wstawienia tarcz wentylowanych zamiast pełnych, chyba że wymienisz zaciski, ale to już dodatkowe koszty :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.