Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skok obrotów po odpaleniu gdy jest ciepły


masterhex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem od wczoraj zauważyłem że gdy silnik jest zimny np po nocy lub długim postoju odpala normalnie ale gdy już się zagrzeje po trasie i chcę go odpalić to dzieje się coś dziwnego tzn odpala w zasadzie normalnie od strzała ale obroty idą na dosłownie sekunde lub dwie na około 1200 poczym odrazu spadają na swoją stałą pozycję czyli około 900/1000 tak mniej więcej tak jak ma mieć. dzisiaj zaślepiłem EGR i auto jakby lepiej pracowało :) ale z tymi obrotami chyba jest coś nie tak. Wiem że musze podpiąć VAG-a niestety w tym tygodniu nie będzie takiej możliwości :/ ale może ktoś z was będzie wiedział co może być przyczyną takiego zachowania obrotów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byz może na zaworze n108 zebrało sie na sitku troche brudu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G62 świruje

Identyczne objawy miała moja furmanka. Wymiana G62 ( najlepiej na ORI !) i jak ręką odjął :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki a G62 gdzie znajde tzn w silniku gdzie i ile takie cudeńko może kosztować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czujnik tem płynu ,na kroćcu znajdziesz przed głowicą 4 pinowa wtyczka w podwojnym czujnikiem g2/g62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może też on być odpowiedzialny za błędne wskazania tem płynu chłodzącego? tzn na klimatroniku dochodzi do 70 max kanał 49 i lubi skakać na zegarze tez tak mniej więcej jest a temp na olej/silnika na kanale 51 normalnie 90 dodam że ten objaw mam juz dłuugo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może też on być odpowiedzialny za błędne wskazania tem płynu chłodzącego? tzn na klimatroniku dochodzi do 70 max kanał 49 i lubi skakać na zegarze tez tak mniej więcej jest a temp na olej/silnika na kanale 51 normalnie 90 dodam że ten objaw mam juz dłuugo :/
tak moze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...