Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 1.8T]Wymiana oleju paska itp CO ILE Prosze o pomoc


Dzo-Dzo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy od nie dawna mam audi a4 1,8 T 2003 r. ma przejechane 51000 tys km chcial bym sie zapytac co ile sie wymienia olej i jaki olej pasek rolki i tym podobne

Bardzo bym prosił o szybką odpowiedz bo nie wiem czy juz nie musze czegos wymienic

Pozdrawiam

temat przeniesiony z działu Warsztat, źle nazwany- brak było: model i rodzaj silnika [edit by wiki]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ksiażce obsługi, serwisowej masz wszystko, olej przy tym przebiegu to pełen syntetyk, a pozostałe graty dowiesz się z katalogu w serwisie lub sklepie motoryzacyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rozumiem tylko ze książka serwisowa jest po niemiecku a z salone samochodowym Audi w czestochowie niechce miec nic wspolnego , ludzie pracujący tam sa nie uprzejmi

Dlatego jezeli mozesz kolega mi powiedziec jaki olej lejecie o jakich wartosciach i co ile go wymieniacie itd był bym bardzo wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozrządu i oleum był wałkowany na forum już x razy. Wpisz tam pasek rozrządu, wymiana rozrządu, wymiana oleju. Poczytaj te tematy co wyrzuci szukarka i po sprawie, szkoda walić nowe tematy jak już coś było klepane. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki jestem nowym na Forum i nie bardzo wszystko łape ( troszke tu wszystko zakrecone :-) poszukam jeszcze raz dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat na temat rozrządu w B6 1.8T nie było chyba nic...

Podczas rozrządy musisz wymienić :

- pasek rozrządu

- pompa wodu (na tym samym pasku)

- rolka napinająca

- rolka prowadząca

Koszt częsci około 500zł

Niestety, trzeba poczekać na jakiegoś uzytkownika 1.8T, który odbył już taką drogę.

Pytanie, czy auto ma przejechane 53tys km... Piszesz, że od niedawna masz auto, jesli nie jesteś pewien na 100% przebiegu powinieneś wymienić pasek rozrządu.

W Twoim aucie według mnie można co 80000km robić rozrząd.

Na passarworld masz świetny opis :

http://www.passatworld.com/forums/showthread.php?t=167704

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki kurde nie wiedziałem ze trzeba zderzak przedni sciągnąc do wymiany paska ale jaja kurde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...