Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabezpieczenia do kół czyli co wybrać?


grampp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, planuje zakup nowych felg na lato do oooo i chciałbym je porządnie zabezpieczyć przed kradzieżą, gdzie i jakie najlepiej kupić zestawy antykradzieżowe? Jakieś porządne, wole zapłacić niż po roku żałować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepsze ubezpieczenie , nie zabezpieczenia, z którymi jest tylko problem jak złapiesz gumę na trasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jestem na tą chwile za zabezpieczeniem. (choć przyznam szczerze, że o ubezpieczeniu też myślałem) :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem oryginalne zabezpieczenie w poprzednim aucie i na trasie jak złapałem gumę to podczas odkręcania urwałem " złodziejkę" i ....lipa:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tych, którzy już mają takie zabezpieczenia, jaka firma wydaje się być solidna od tego? nie chce kupować taniaków z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ubezpieczeniem jest roznie jak mojemu koledze ukradli to ubezpieczenia nie wyplacili bo nie mial srub zabezpieczajacych a z oryginalnymi srubami to fakt ze moga sie urwac ale wszystko zalezy od momentu dokrecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne bezpieki ( nie pseudo ori ) nie są takie złe ! ... tylko nic na siłę .... zakład wulkanizacyjny który nie ma klucza dynamometrycznego omijajcie szerokim łukiem ( a jest sporo takich ). Jeśli już nie ori to przede wszystkim patrzcie za śrubami z zewnętrznym frezem i atestem - pomijajcie te z małym frezikiem na czole śruby bo te zazwyczaj kończą swój żywot szybko ( jak i te z trzema dziurkami ). Dobre to te jak napisałem - z zewnętrznym frezem na łbie, twardość podobnie jak śruby 10,9 - atest ..... i przede wszystkim dokręcanie z czuciem ( albo dynamometryczny w granicach 110 Nm )

---------- Post dopisany at 23:43 ---------- Poprzedni post napisany at 23:41 ----------

dobrze jeśli są 2 nasadki w komplecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o śruby zabezpieczające to firma McGard jest jedną z najlepszych

albo dynamometryczny w granicach 110 Nm

Audi zaleca 120 Nm do alu i stali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki koledzy za pomoc, rozejrzę się za tym McGard ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne bezpieki ( nie pseudo ori ) nie są takie złe ! ... tylko nic na siłę .... zakład wulkanizacyjny który nie ma klucza dynamometrycznego omijajcie szerokim łukiem ( a jest sporo takich ). Jeśli już nie ori to przede wszystkim patrzcie za śrubami z zewnętrznym frezem i atestem - pomijajcie te z małym frezikiem na czole śruby bo te zazwyczaj kończą swój żywot szybko ( jak i te z trzema dziurkami ). Dobre to te jak napisałem - z zewnętrznym frezem na łbie, twardość podobnie jak śruby 10,9 - atest ..... i przede wszystkim dokręcanie z czuciem ( albo dynamometryczny w granicach 110 Nm )

---------- Post dopisany at 23:43 ---------- Poprzedni post napisany at 23:41 ----------

dobrze jeśli są 2 nasadki w komplecie

Akurat te z zewnętrznym frezem na łbie to łatwo odkręcić bo kupię najtańszy taki zestaw na alegro i dopasuję nasadkę w 3 minuty ja mam McGard i polecam chociaż niestety jest tylko jedna nasadka w komplecie,zestaw mój ma dłuższe śruby bo mam dystanse kosztował 120 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...