Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Kody VAG przy slabo dzialajacej klimie


Pieruk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Cos mi sie wydaje ze klima zaczela slabo dzialac, a nabijana mniej niz 3 miesiace temu. VAG pokazal blad 01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71), 41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent. Czy to moze miec bezposredni wplyw na skutecznosc klimy? I jeszcze jedno, jak w module klimy wszedlem w adaptation, i dalem kod 08, pokazuje mi sie cos w procentach, a mianowicie 25%. Nie mam zielonego pojecia co to jest, moze to byc ilosc czynnika? Dzieki za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno niejest to ilość czynnika. Na początek zorganizuj sobie jakiś dobry termometr, nastepnie usta klimatronika na "LOW" i zmierz niezależnym termometrem temp na wylocie z kratek(powinno być ok 16 C ) napsz co odczytałeł i będą nastepne wskazówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie mam mozliwosci tego sprawdzic. Temperatura na dworze to wlasnie 16 stopni i wali deszcz. Mam nadzieje ze jutro bedzie cieplej to sprawdze temperature przy kratce[br]Dopisany: 23 Sierpień 2008, 12:07 _________________________________________________OK, sprawdzilem. Przy temperaturze zewnetrznej 20.5 stopnia, przy kratce bylo 11.6 stopnia :good: , musialem ubrac polar zeby doczekac na ustabilizowanie sie termometru. Teraz sie rodzi pytanie, czemu przedwczoraj w aucie bylo 24 i nie chcialo zejsc ani stopnia? Ten blad o ktorym wyzej pisalem, jest jako "czasami" wiec moze to ta klapka wlasnie jest powodem? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(powinno być ok 16 C )

chyba się kolego o 10st. pomyliłeś...

powinno być 6st. bez względu na temperaturę zewnętrzną (oczywiście o ile klima się włączyła) jeśli masz 11 to lipa...[br]Dopisany: 24 Sierpień 2008, 21:13 _________________________________________________

musialem ubrac polar

klimatyzacja działa również kiedy wysiądziesz z samochodu i poczekasz na zewnątrz :polew:

po co się męczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem test nr 2, tym razem odczekalem znacznie dluzej. Temp na zewnatrz 17.5 stopnia, przy kratce 7.3 stopnia. To juz jest mininimum. Czekalem z 10 minut i nie zeszlo ani 0.1 nizej. Co prawda 6 to nie bylo, ale uwazam ze tak jak jest teraz to klima dziala super. Caly czas zastanawia mnie powyzszy blad i czemu ta klima tak slabo dzialala przez pare dni. Wymieniac ten silniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm tak się zastanawiam: teraz klima chodzi ok a wczesniej nie czyli napewno niewynika to z braku czynnika lub nieszczelnosci powodujacej ubytek czynnika a wiec pozostaje tylko mozliwosc blednego sterowania a tu mamy takie dwie głowne mozliwosci 1)klimatronik warjuje(mam na mysli sam sterownik) 2)ktoras z czujek ci szwankuje lub jakies podlaczenie czujki wadliwe (moze byc tu przetarcie przewodu raz jest przejscie raz go nie ma lub jakas wtyczka sie mogla poluzowac) mozesz sam sprobowac sprawdzic przewody. Ten sillniczek napewno nie ma wplywu na to czy klima chlodzi czy nie.[br]Dopisany: 24 Sierpień 2008, 23:27 _________________________________________________Informuj jak sie klima zachowuje[br]Dopisany: 24 Sierpień 2008, 23:27 _________________________________________________a ha i zgadzam sie z kolega grazny roznica temperatur pomiedzy zadana a wychodzaca z parownika powinna wynosic ok 4 C mniej niz zadana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem test nr 2, tym razem odczekalem znacznie dluzej. Temp na zewnatrz 17.5 stopnia, przy kratce 7.3 stopnia. To juz jest mininimum. Czekalem z 10 minut i nie zeszlo ani 0.1 nizej. Co prawda 6 to nie bylo, ale uwazam ze tak jak jest teraz to klima dziala super. Caly czas zastanawia mnie powyzszy blad i czemu ta klima tak slabo dzialala przez pare dni. Wymieniac ten silniczek?

Dziś pierwszy raz sprawdziłem cyfrowym termometrem temperaturę przy kratkach nawiewu z włączona klimą na LOW i nie uwierzycie ale temperatura zeszła do 3,7 stopnia.

Nie serwisowałem klimy od 3 lat i nie wiem czy kiedyś ktoś ją serwisował przede mną. Skoro takie super chłodzenie to warto wkońcu jechać na przegląd klimy czy nie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przegląd nie ale musisz ją co jakiś czas sam odgrzybić czyli zdezynfekować no i filterek przeciwpułowy pymienić jesli potrafisz zrobic to sam(a nie jest to wielka filozofia) to niemusisz jechac na serwis i komus kase za nic do kieszeni nabijac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filterek wymeniam sam średnio raz do roku. A trzeba odgrzybiać klimę jak nie ma żadnych dziwnych zapachów ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeba co jakiś czas bo niezawsze oznaką bakteri jest nieprzyjemny zapach to jest poprostu zwykłe czyszczenie tak jak odkurzanie w domu jak niebedziesz odkurzał to też w dobu ci sie rozwiną jakieś bakterie :wink4: a co do filterka to uwazam troche malo jak na raz na rok no ale to jest tez uzaleznione jak czesto jeździsz no i w jakim tereni napewno osoba mieszkająca gdzieś na wsi czy ogólnie muwiąc tam gdzie sa tereny lesne polne drogi tit itp bedzie czesciej wymieniac ten filterek niz osoba mieszkajaca w miescie no ale to tez nie jest regola, a powracajac do czyszczenia wyobraz sobie ze jak nieczyscisz to powietrze ktore jest zasysane i leci przez ten brudny parownik w tych brudnych kanalach trafia do twoich płuc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i juz wiem czemu slabo dzialalo. A nawet wcale przez ostatnie dni. Otoz pojechalem dzisiaj do goscia co nabija klimy i sie okazalo, ze bylo tylko 180 gram czynnika. Przy ostatnim nabijaniu musiala wypasc gumka przy zakretce i ucieklo przez korek :kwasny: W kazdym razie mam znow nabite i dziala jak nalezy. Temat uwazam za zamkniety.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...