Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Silnika do B7


Matrinio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie się przymierzam do zakupu audi a4B7.Rozważam tylko 3wersje silnikowe benzynowe dlatego bo zamierzam wstawić gaz.

1.6-myślę że jest za słaby (opinia wielu forumowiczów rownież taka)

1.8T (bardzo polecany silnik bezawaryjny,mocny i nadający się do zagazowania) ale...jest ich bardzo mało w Holandii ,a tutaj chcę kupić auto.

2.0 =ma 130km trochę się boję że będzie mułowaty do tego wielu skarży się na problemy z olejem.

Nie wyobrażam sobie bym dolewał litr oleju na 1000km.Myślę że są jednostki które nie biorą dużo oleju gdy się kupuje zadbane.

Cały czas myślę nad tym czy silnik 2.0 będzie dobrym wyborem proszę o wasze doświadczenia i rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Q i 1.8t i sekwencje auto marzenie tylko lać i jeżdzic zero kłopotów z silnikiem zero przez wielkie z , nic tam sie nie psuje według mnie to najbardziej udana jednostka nadająca sie na trasę i do pracy przelot powyżej 230000 i oleju nic nie łyka , pali skromnie jezeli się jex\ździ normalnie jak pociśniesz to wiadomo że wtedy łyknie u mnie przy 140 srednio 10,5 l gazu spalanie przy tej predkości benzyny wskazuje 7,5

osobiście polecam natomiast 2,0 to na forum jest tego cała gama kłopotów dlatego b7 z silnikiem 2,0 nie są drogie bo wkońcu placisz za bude bo silnik to i tak kiszka:polew:

ktoś na forum robił remont kapitalny silnika chyba 5000 pln wydał nie pamietam dokładnie i wynik taki jak przed :facepalm: jest nie wielkie grono właścicieli z udanymi 2,0 ale jest ich naprawdę b.mało reszta to :thumbdown:

no ale to moje skromne zdanie :wink:

no chyba że ktoś podobnie uwaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

ja tez jestem tutaj nowy :), i tez szukam informacji odnośnie audi A4 B7, jaki jest najlepszy silnik dla tego modelu :(, i opinie jak to zwykle sa podzielone...

czy duze jest spalanie paliwa przy umiarkowaym prowadzeniu auta 80.90 km/h ja tam raczej nie szaleje...

interesuje mnie pojem. 2.0/ 1.8T

Diesla juz nie chce bo straszne sa koszty utrzymania...

Z góry dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8t 7,5l przy 140????? :D logi dawno robione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnostyka furacza pod obciązeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali 9 l jakies w trasie beny 11 gazu wlasnie przy 140 . I tyle pownien bo korekty lambdy mam w okolicy zera ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...