Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oklapła mi lewa strona przedniego zderzaka - jak się do tego dostać ?


Dom3l

Rekomendowane odpowiedzi

Hey !

Kupiłem moja A4 B5 96r. z pękniętym przednim zderzakiem.

Po zakupie został on sklejony, polakierowany i zamocowany tak,ze śladu nie było.

Nie dawno zauważyłem, że pod przednią lewa lampą a gorna czescnia zderzaka powstała szpara gdzieś 1 cm, może nieco większa.

Jeśli złapie za zderzak i podciągnę go do góry to wskakuje na swoje miejsce, ale wystarczy go tylko delikutaśnie pyrknać i znów opada.

Czy ktoś może mi doradzić jak mam się dostać do śruby czy innego mocowania celem dokręcenia? zaglądałem od spodu ale nie mogę wypatrzyć żadnych śrub. Bo tak właśnie sądzę, że to co mi przymocowywano po sklejeniu po prostu sie obluzowało i generalnie powstała szpara szpeci a na dodatek boje się, że przy jakieś dziurze większej zaczep czy mocowanie może puścić całkowicie i będzie kłopot :)

nie chce jechać do żadnego machaniora bo na pewno nie jest to trudne aby zrobić to samemu tylko nie wiem jak się zabrać żeby czegoś nie sknocić.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedni zderzak jest na dwuch zatrzaskach i dwuch srubach na belce przedniej moze po prostu musisz go mocniej docis wiem ze on tak latwo nie wchodzi wiec moze go wystarczy troche dociagnac to bedziesz slyczal jak zaskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy jest bezpośredni dostęp do tych śrub ? chodzi mi o to gdzie one są / które to są bo na prawdę nie mogę sie dopatrzeć właśnie tych mocujących.

Za pewne wystarczy dociągnąć śrubę lub sprawdzić te zatrzaski ale gdzie sa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczne atrapy to te kratki na dole niby wloty powietrza ? o tym mówimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, a miales to odrazu oklapniete po malowaniu bo ja sciagniesz zderzak to tam sa takie jakby gwinty i tym sie kreci i ustawiasz zderzak moze cos ci mechaniki pokreci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po malowaniu przez dlugi czas bylo oki (malowanie bylo w lutym) ta szpare zauważyłm niedawno więc się coś poluzowac musiało. No nic wyjme te kratki - atrapy i jesli mowisz, ze tam znajde śruby to pewnie sobie poradze.

Jak masz jeszcze jakies porady to pisz smiało, dziekuje.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Nie będę zakładał nowego tematu. Ja mam podobny problem u siebie. Opuścił mi się zderzak z prawego boku o ok. 2 cm. Trochę odstaje od błotnika. Próbowałem go zaczepić na zatrzaski, ale po puknięciu pięścią odskakiwał.

Czy tam sa jakieś śruby do mocowania, czy tylko zatrzaski, bo obawiam się, ze sa urwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z boku sa takie zatrzaski ale zeby zderzak siadl na nie to trzeba bardzo mocno walnac w nie, jezeli sa polamane to ci zostaje chyba przykrecic wkretem zderzak z blotnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dokładnie tak jak pisał kolega henias1987

wyjmujecie dwie atrapy (te plastikowe krawtki - jedna zasłania uchwyt do linki holowniczej)

odkręcacie dwie śruby IMBUS, nie pamietam teraz rozmiaru, ale jak trzeba będzie to sobie przypomnie :)

następnie przy nadkolach są takie śrubki TORX, po ich odkręceniu, trzeba zdjąć zderzak z zatrzasków (po prawej i lewej stronie - przy nadkolach)

Jak wyciągniesz zderzak, to zauważysz na belce miejsca gdzie były wkręcone dwie śruby IMBUS, tam są takie jakby plastikowe "korki" z gwintem, w które wkręcone są tuleje do tych śrub IMBUS, i napewno jeden z korków sie obluzował, przez co tuleja razem ze śrubą opadła i opuścił sie zderzak.

Wystarczy wcisnąć te korki, wkręcić tuleje na odpowieniej wysokości, założyć zderzak, od nowa wkręcić śruby i cieszyć się pięknym autem :)

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakier - możesz dokładniej napisać (fotka?) jak te korki są mocowane.

Ostatnio ktoś mi hakiem wjechał w przód i prawa strona zderzaka ma luz góra-dól z 0,5 cm (lakier pękł, na szczęście zderzak nie (przynajmniej nie widzę ) - właśnie na tych tulejach.

Nie pamiętam jak te korki są mocowane - czy się mogły połamać (palcem wyczuwam że tuleja cała) ?

Bo nie wiem czy do ASO po korki/tuleje czy może da się to uratować jeszcze - wkurza mnie ten luz bo przy traktorze hałasuje no i dziura pod lampą jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...