Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak tylnych głośników radio Gamma (instalacja innego i dodanie głośników)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej A4 z 95 r. mam radio gamma oraz głośniki nokia w przednich drzwiach i syczki. Chciałbym zamontować głośniki w tylnej półce (wiszą tam kable) wygląda jak by tam nigdy żadnych głośników nie było.

Czy wystarczy że kupię jakiekolwiek radio z wyjściem na 4 głośniki i włożę głośniki w tylną półkę oraz podłącze do wiszących kabli i będzie ok? Czy będę musiał jeszcze coś bardziej kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że te wiszące kable faktycznie idą do radia i nie zależy Ci specjalnie na jakości dźwięku to tak - wystarczy to co napisałeś.

Jeżeli chcesz żeby radio fajnie grało to musisz dopasować odpowiednie głośniki do radia. Możesz też bawić się w wzmacniacz bo często wbudowane końcówki mocy są słabe. Wszystko zależy od funduszy jakie chcesz na to przeznaczyć i co chcesz osiągnąć.

Zazwyczaj fabryczne głośniki raczej są przeciętnej jakości (nie wiem jak Twoje, nigdy takich nie słuchałem). Jeżeli chcesz zostawić te co masz to nie ma sensu inwestować w drogie radio a co za tym idzie w drogie tylne głośniki. Nie wiem jaka jest konstrukcja półki (czy są tam jakieś specjalne miejsca do montażu głośników, z odpowiednim wygłuszeniem) ale nawet najlepsze głośniki będą grały c**jowo bez odpowiedniej obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zostawić głośniki z przodu a kupić radio jakieś tanie aby miało slot na karty SD i grało przyzwoicie. W półce z tylu nie ma żadnego wygluszenia po prostu blacha. A będę musiał przerabiac kostki od radia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to w Gamma są standardowe kostki ISO do zasilania i do głośników. Najbezpieczniej będzie jednak wyjąć radyjko i sprawdzić. W razie czego przerobienie kostki to jeden z mniejszych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...