Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozbieranie boczków - zamiana tapicerki jak?


darek995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ma ktoś sprawdzony sposób jak wyjąć ten element tapicerki z boczku? mam 4 boczki z skórą które są 4x elektryka, w aucie mam 2x elektrykę przód i chciałem sam materiał zmienić z tych boczków do moich, przód w sumie mógłby zostać ale boczek kierowcy jest naderwany na górze i nie dobrze to wygląda.

Robił ktoś to już ? jak potem ze spasowaniem ? na próbę rozebrałem jeden stary boczek z materiałem ale 80% zaczepów się urwało.

392a8466461f17d0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez noz albo jakies obcegi i poscinaj nadmiar plastiku ten co wystaje, potem najlepsza jest jakas mala szlifiereczka z mala tarcza i delikatnie nacinasz plastki od materialu/skory dookola.... potem podwazasz i urywasz :) czyscisz te kawalki plastiku co zostaly na boczku.... smarujesz klejem do szyb w wciskasz nowy... ewentualnie mozesz najpierw wcisnac kawalek z materialem/skora podociskac i delikatnie np lutownica poprzetapiac kawalki plastiku zeby jedno do drugiego ladnie doszlo i na to klej do szyb.... nie uzywaj opalarki!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak zerwiesz juz tapicerki to nie ścinaj całkiem na płasko tych pozostałych bolców bo nie spasujesz pózniej tego dobrze i może się zerwać jak mocniej oprzesz się łokciem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja te łączenia dramelem zjeżdżałem , trzeba zostawić po kawałku żeby później spasować ,

i klej ,

jeśli kleił bys to klejem do szyb to ostrożnie bo jak coś uwalisz to ciężko zaś doczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę to kleil klejem bo chyba to najlepsze rozwiazanie co? Jutro będę. Tym walczył i postaram sie wszystko wyjąc. W razie czego mam 3 komplety bloczków do a4 to pokombinuje jak bym cos spartolil. Myśle ze wyjdzie? Na ten klej ktoś kleil ?

Od spodu nie podważam bo sie urywaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kleilem juz pare kompletow i trzyma pieknie jak boisz sie dac klej pod spod to jak zlozysz boczek i popasujesz wszystko to naloz klej od gory.... bo naprawde jak uwalisz cos klejem od szyb to potem naprawde marne szanse na wyczyszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jutro rzeźbił to zrób fotostory. Napewno nie jedna osoba będzie Ci wdzięczna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie myślałem o fotostory :decayed: skoro tak jak mówisz jak będę rzeźbił to zrobię fotostory dla potomnych :grin:

Tylko tak jutro jadę po klej do szyb a auto od lakiernika wróci hmm.. piątek ? poniedziałek? wiec jakoś tak dam foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...