Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy To na pewno sonda ?


Bochen24

Rekomendowane odpowiedzi

Auto podłączyłem pod przenośny Vag, Wykazał kilka błędów, po wykasowaniu został tylko jeden Sonda Lambda. Jeśli chodzi o zachowanie w trakcie jazdy... Na zimnym auto jeździ bez problemu, może minimalnie odczuwam nieco mniejszą moc przy przyspieszaniu. Natomiast jak auto wejdzie juz na 90 stopni, to zaczyna się dramat, auto szarpie zwłaszcza przed 2000 obrotów, potem nie wiele lepiej. Jeśli jadę spokojnie, praktycznie nie odczuwam szarpania, jeśli tylko przycisnę pedał trochę za mocno zaczyna szarpać. Tylko sonda czy może być coś jeszcze powodem takiego zachowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokładnie błąd sondy? Bo błędów sondy jest z 10 rodzai i nie każdy świadczy o jej uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy spalanie masz w normie czy duże? Jest możliwe że to sonda. Trzeba by sprawdzić napięcia na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dokładnie błąd do sprawdzenia, ewentualnie można zobaczyć na sonda pracuje na VAGu i ewentualni wymienić ją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na VAGu napięcie sondy(chyba 7 kanał 2 pozycja) jeżeli będzie prawie stała to do wymiany.Miałem to samo!

Nie zawsze stałe napięcie (to znaczy sonda nie faluje) oznaczy że to jej wina. Sonda nie faluje sama z siebie tylko pokazuje określone wartości. Jeśli silnik będzie lał na bogato to naturą rzeczy sonda będzie stała w pozycji "bogato" - nie będzie falować.

W ADR miałem kiedyś problem z szarpaniem itp. Też sprawdzałem sondę. Raz falowała, raz stała na bogato. Każdy powiem sonda zacina się - do wymiany. A wcale tak nie było. Kupiłem używkę - to samo. Zrobiłem test. Ponieważ mam LPG mogłem sobie sterować mapami. Sztucznie obniżałem ilość dostarczanego LPG. Jak obniżałem ilość LPG sonda pracowała normalnie. Problem leżał całkiem gdzie indzie i tyczył się nieprawidłowej mieszanki.

Reasumując. Diagnostyka to nie taka prosta sprawa. Nie wystarczy podłączyć kompa - aha błąd sondy to do wymiany. Aha, sonda stoi na bogato - do wymiany. Oczywiście są błędy które wskazują jednoznacznie na uszkodzenie jakiegoś urządzenia ale zazwyczaj diagnostykę trzeba prowadzić wielopłaszczyznowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...