Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia frl


nopoint

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie jako że nie znalazłem nigdzie odpowiedzi może ktoś z forumowiczów przerabiał już taki temat. Posiadam A4 B6 2002r. 1.9tdi 130km silnik AVF skrzynia zaczęła huczeć, oznaczenie skrzynie FRL. Czy ktoś wie jaką inną skrzynię da się zamontować z jakim oznaczeniem. Nigdzie nie mogę namierzyć z oznaczeniem FRL. Proszę o radę.

Czy nikt nie spotkał się z tą skrzynią ?

---------- Post dopisany 26-03-2014 at 09:00 ---------- Poprzedni post napisany 21-03-2014 at 17:46 ----------

Czyli nikt nie spotkał się z tą skrzynią tylko w moim aucie jest to bagno :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie kazda skrzynia 6 biegowa - a4b6/b7 ,audi a6c5 i passata - pamietac zeby byla z diesla

Niedawno zakladalem do b6 z 2003 avf skrzynie hct i podchodzi bez zadnych przerobek - oryginalnie siedziala tam fry - teraz sa troszeczke dluzsze biegi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie kazda skrzynia 6 biegowa - a4b6/b7 ,audi a6c5 i passata - pamietac zeby byla z diesla

Niedawno zakladalem do b6 z 2003 avf skrzynie hct i podchodzi bez zadnych przerobek - oryginalnie siedziala tam fry - teraz sa troszeczke dluzsze biegi

każda o ile nie ma impulstora ,montowany do 06.2002 ,więcej tu jest opisane http://a4-klub.pl/uklad-napedowy-skrzynia-biegow-12/wymiana-skrzyni-gba-280839/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o to że moje autko to rocznik 2002 i prawdopodobnie licznik jest napędzany z skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje też, ale wg vin 2003 i impulsatora nie miałem ,dlatego musisz sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się wyjaśniło, mam impulsator w skrzyni przy lewym przegubie i teraz moje pytanie czy w nowszych skrzyniach po 2003 jest otwór na impulsator ? Jeśli nie ma to jak rozumiem pozostaje szukanie jakiejś starczej skrzyni bo przerobienie licznika na abs raczej jest niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie po 2003 nie mają otworu , ewentualnie można by przełożyć dekiel ze starej skrzyni ,ale nie jestem pewien na 100% czy będzie ok ,trzeba by było spróbować ,bo dekle różnią się tylko tym otworem , co do przerobienia licznika -ktoś na forum przerabiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc skrzynię wymieniłem na FRK (od Passata prawdopodobnie) trzeba było przekręcić flansze od przegubów ze starej skrzynie reszta pasowało. Niestety nie dowiedziałem się od nikogo czy da radę przełożyć dekiel z impulsatorem do skrzyni np. HCK. Tak samo gadałem z znajomym elektrykiem i twierdzi że przekodowanie licznika aby działał z ABS-u jest też raczej nie wykonalne :( Podobno te skrzynie FRK,FRL są bardzo wadliwe i prędzej czy później znów zacznie huczeć a na dodatek są ciężko dostępne :( Jakby ktoś miał możliwości sprawdzenia czy dało by radę przełożyć dekle ze skrzyń z impulsatorem i bez było by to bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...