Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kosiarka spalinowa bez napędu nowa jaka ?


musti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przyszła pora na zakup kosiarki.Chcę kupić nową bez napędu spalinówkę do 1tys zł.

Przeglądałem ich trochę w necie i na żywo i wybór padł na tą :

Kosiarka spalinowa AL-KO Silver 42.3 B Comfort - Kosiarki spalinowe - Technika i pielęgnacja trawnika AL-KO Ogród + Hobby

Miał ktoś styczność z tą firmą , jak z materiałem i w ogóle ? Gwarancję dają na 3lata serwis mają w całej Polsce akurat u mnie jest punkt serwisowy w razie gdyby coś było nie tak.

Czekam na Wasze wypowiedzi oraz na rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alko ale elektryczna. Kosic kosi, ale użyte materialy do jej produkcji raczej slabe. Wiem ze to nie spalinowa no ale każda opinia sie liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zajmuję się koszeniem profesjonalnie (przynajmniej tak mi się wydaje), przy doborze kosiarki kieruję się: 1.Co bedziesz kosil - dzialka ogrodowa? wkolo domu? nieuzytek? 2. Jaki areał? 3.Jak często?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zajmuję się koszeniem profesjonalnie (przynajmniej tak mi się wydaje), przy doborze kosiarki kieruję się: 1.Co bedziesz kosil - dzialka ogrodowa? wkolo domu? nieuzytek? 2. Jaki areał? 3.Jak często?

Działka ogrodowa 500m2 raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to będzie dobra, nawet trochę na wyrost. Trochę tańsza będzie oleo mac (moim zdaniem jakość podobna). Raz kupiłem kilka NACów (co prawda bez kosza) i też nie trzeba się ich bać.

Po zakupie: po koszeniu sprawdzaj dokręcenie śrubek osłony tłumika - lubią się luzować.

A działka równa? bez drzewek/korzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewka są ale to same tuje w prawdzie , a działka równa jest.

To czyli co spokojnie można by kupić nawet NAC z marketu ?

Słyszałem że jak kupować kosiarkę spalinową to tylko z silnikiem Briggs & Stratton.

Chcę też żeby nie było potem problemu z dostępem części i w razie co serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że jak kilka razy uderzysz w korzeń to taka kosiarka będzie nic niewarta.

Muszę sprawdzić ale ja za te NACi placilem po 800zł chyba (fakt ze bez kosza). Przepracowały u mnie conajmniej 700h i nic silnikowi nie dolega mimo że zdarzało im się nawet pracować na pochyłościach. Fakt że noże można od razu wyrzucić ale zamienniki są dobre za jakieś 60-70zł.

a jak silnik się rozleci to zawsze można kupic BS i zamontować do tej lawety którą będziesz miał. (ja mam chyba w jednej wymieniony silnik na jakis inny bo ona ma taki nietypowy nóż składany bo nią koszą niepewne tereny).

Ale wydaje mi się że na te 500m2 i koszenie niewysilone to powinna naprawdę długo przepracować. U mnie one koszą około 50tys m2 5 razy w sezonie (wiec trawa wysoka, ludzie średniodbający, co chwilę korzeń bądź kamienie). Teraz jak je przygotowywaliśmy do sezonu to 2 mają bardzo krzywy wał i mocne bicie, w jednej obudowa pęka. Ale to zupełnie inny standard koszenia jest. Jak będziesz wymieniał olej na czas i podczas pracy nie przechylał kosiarki to nic jej nie będzie. Nie oszczędzaj na nóż i znajdz jakiś dobry warsztat który potrafi go dobrze wyważyć.

A ta działka to taka mega równa jest ? trawa zadbana? bez przerostów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest równa nie ma gór i dolin.Trawa zadbana nie ma przerostów.

Chcę coś kupić porządnego i na lata by potem nie pluć że tyle kasy w błoto poszło :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, nowy silnik bs ktory jest w tej kosiarce kosztuje mniej wiecej polowe jej ceny wiec pozostale elementy są średniej jakości. Ale mysle ze na taka powierzchnie i czestotliwosc uzycia kazda sobie poradzi :) jak kupisz w markecie NAC to masz 2 lata gwarancji, jest bardzo duzo warsztatow zajmujacych sie reanimacja kosiarek i sprzedaja "dzialajace" silniki w cenie 100-150zl wiec nawet jak za 5 lat ci silnik padnie to za taka kwote wymienisz go na jakis ktory tez troche pochodzi.

Moge jutro zapytac w stihlu u mnie w miesice co by polecili w tych pieniadzach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, nowy silnik bs ktory jest w tej kosiarce kosztuje mniej wiecej polowe jej ceny wiec pozostale elementy są średniej jakości. Ale mysle ze na taka powierzchnie i czestotliwosc uzycia kazda sobie poradzi :) jak kupisz w markecie NAC to masz 2 lata gwarancji, jest bardzo duzo warsztatow zajmujacych sie reanimacja kosiarek i sprzedaja "dzialajace" silniki w cenie 100-150zl wiec nawet jak za 5 lat ci silnik padnie to za taka kwote wymienisz go na jakis ktory tez troche pochodzi.

Moge jutro zapytac w stihlu u mnie w miesice co by polecili w tych pieniadzach

Ok zapytaj

Ja u siebie byłem i pytałem w Stihlu to polecili mi właśnie tą firmę AL-KO oraz Vikinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc moj zaprzyjazniony sklep mowi tak: lepsza będzie kosiarka VIKING MB 248 w tej samej cenie. Atuty: kola podwojnie lozyskowane, regulacja wysokosci koszenia nie pojedynczo a osiowo, silnik górnozaworowy. Mowia ze ta alko po paru latach zardzewieje i bedzie sie wyginala w miare uzytkowania (kola sie beda rozjezdzaly na boki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok więc moj zaprzyjazniony sklep mowi tak: lepsza będzie kosiarka VIKING MB 248 w tej samej cenie. Atuty: kola podwojnie lozyskowane, regulacja wysokosci koszenia nie pojedynczo a osiowo, silnik górnozaworowy. Mowia ze ta alko po paru latach zardzewieje i bedzie sie wyginala w miare uzytkowania (kola sie beda rozjezdzaly na boki)

Viking to jakby nie było Stihl.

Mi o AL-KO nic takiego nie mówili co kolego napisałeś :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no ja przekazalem to co powiedzieli. Cena za obydwie kosiarki identyczna. Ja bym wzial tego vikinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no ja przekazalem to co powiedzieli. Cena za obydwie kosiarki identyczna. Ja bym wzial tego vikinga

a ile dają gwarancji na tego Vikinga wiesz może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba 2 lata prywatnemu uzytkownikowi nie spytalem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba 2 lata prywatnemu uzytkownikowi nie spytalem..

ok w takim razie już wiem na czym stoję i co kupić

akurat mam u siebie dealera Stihla więc zakupię u niego tego Vikinga myślę że będzie przez lata służył

w markecie oglądałem różne ale jakoś nie byłem do żadnej przekonany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u mojego dealera mam 18% rabatu na wzsystko, mysle ze 10% spokojnie od tej ceny 1000zl wytargujesz:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u mojego dealera mam 18% rabatu na wzsystko, mysle ze 10% spokojnie od tej ceny 1000zl wytargujesz:P

a skąd kolego jesteś ?

nie wiem czy dadzą rabat raczej wątpię :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolnośląskie - lubin

Wysłałem Ci kolego PW :wink4:

Myślę że temat do zamknięcia z góry dziękuję za fachową poradę :good::drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...