Skocz do zawartości
IGNOROWANY

shortshifter w b5


pioteros

Rekomendowane odpowiedzi

zachciało i się krótszego lewarka i skoku

fizycznie wydaje mi się to możliwe, aby po prostu skrócić lewarek o 2-3cm, skrócić plastikową tulejke pod mieszkiem która naciska na wsteczny bieg o tyle samo, nagwintować i skręcić spowrotem

ale czy może ktoś to zrobił i może potwierdzić moje domysły?

co do gotowych zestawów, trochę jest lipa z dostępnością w PL z tym, kupe rozbierania, za chinczyka trzeba dać i tak minimum 200zł a za dobry firmowy ponad tysiąca za granicą, dlatego już wolałbym uzyskać ten sam efekt 15 minutami własnej pracy bez dodatkowych kosztów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam twój pomysł. brzeszczot w łapę oraz narzynka do gwintów i jedziesz ;p tylko mieszka będzie za dużo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to git, kij z mieszkiem, jakoś go natłuszczy się i się może ułoży, a jutro biore się za cięcie :decayed:

---------- Post dopisany at 18:40 ---------- Poprzedni post napisany at 18:36 ----------

konus a pamiętasz jaki to był gwint?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1694644.jpg

tylko problem jest ze wstecznym bo wtedy ten góry kołnierz od mieszka niekiedy przyblokuje się o ramkę mieszka przy wbijaniu.

Kojarzy mi się że to było M12 ale nie pamiętam bo 4 lata wstecz to ciąłem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dużo skracałeś? wymierzę sobie tak żeby nie waliło w czasie wciskania wstecznego o ramke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dużo skracałeś? wymierzę sobie tak żeby nie waliło w czasie wciskania wstecznego o ramke

Nie pamiętam ale kojarzy mi się że ori gwint cały ściąłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pod gałę z b6 sline musiałem 4cm uciąc i nadal koza :decayed: ale zakupiłem ładny shortshofter i jak sie pogoda zrobi to zakładam

[h=2][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj i ja uwaliłem sobie drążek, ściąłem na oko może ciut więcej jak był seryjny gwint, ale wpierw przegwintowałem całość jeszcze raz a potem uciąłem bo tak było by mi trudno zacząć samo gwintowanie na gładkim drążku, samo gwintowanie szło dosyć ciężko, nawet na ori gwincie jak poprawiałem ale poszło powolutku bez problemów

efekty

shifter1.jpg

shifter2.jpg

jestem mega zadowolony, wygląda bardzo zgrabnie, mieszek się nigdzie nie podwija, wygląda jak ori, i w działaniu też jest różnica na plus - polecam każdemu

dzięki konus za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...