Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z licznikiem :/


Mijagi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam pewien problem z moim licznikiem. Usterka nie pojawiła się jakoś nie dawno tylko jest tak od samego początku odkąd kupiłem auto.

Mianowicie:

1. Nie działa mi podświetlenie licznika, tzn. jest pokrętło od przyciemniania i rozjaśniania licznika, ale po prostu nie działa. Podświetlenie można powiedzieć, że ma stały szary kolor i słabo po prostu wszystko widać, nie ma tej bieli która powinna być :/ aleee, właśnie aleee, licznik rozjaśnia się jeśli otworze drzwi, albo włączę światełko we wnętrzu samochodu na jedynkę. Gdy tylko zamknę drzwi lub przełączę z powrotem światełko na 0 licznik automatycznie się przyciemnia i wraca do pierwotnej barwy. I się pytam, o co tu chodzi? Przecież tak nie powinno być :/

2. Drugi problem dotyczy licznika kilometrów dziennych. I pojawiający się tam napis SICH czy może 51CH, 5ICH, S1CH ( na pewno któryś z tych ) Zdarza się tak, że ten napis jest tam cały czas, czasem jest dobrze, normalnie pokazuje kilometry, a czasem po prostu mryga na przemian z kilometrami :/ Nie ma reguły, raz jest tak, a raz tak. Proszę o pomoc :) mam 1/2FIS i już białe podświetlenie zegarów bo auto jest po drugim lifcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego problemu to jest to do zrobienia: trzeba rozlozyc licznik i zmostkowac fotodiode w predkosciomierzu pod cyfra ZERO, zauwaz ze jest tam taka przezroczysta plamka. jak bedzie mostek to bedzie myslalo ze jest widno i bedzie caly czas swiecic mocno. co do drugiego to nie pomoge. prawdopodobnie jakis blad. pewnie ktos grzebal w liczniku tzn w wsadzie. pewnie byl to licznik z A6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak myślałem, czy to może być wina któregoś bezpiecznika, że takie cuda się dzieją?

A tak myślałem, czy to może być wina któregoś bezpiecznika, że takie cuda się dzieją?

Odnawiam :) Cały czas nie mogę rozwiązać drugiego problemu, może ktoś coś będzie wiedział w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...