Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

RNS D komunikacja i prawidlowe podlaczenie CAN czy linia K

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

logika zapłonu to wył i włą po kluczyku podświetlenie sygnał ze świateł

Opublikowano

logika zapłonu to wył i włą po kluczyku

Tomek logika działania jest jasna tylko pytanie gdzie podać ten + po zapłonie tak ażeby po wyjęciu kluczyka jak w oryginale na postoju również dało się włączyć radio

DSC_0893_zpspagu74cu.jpg

Opublikowano

safe , i ub+ tam dajesz stałe napięcie, s-kont to plus po stacyjce podświetlenie podpinasz pod słoneczko tam plus z sgnału włączenia świateł

Opublikowano

safe , i ub+ tam dajesz stałe napięcie, s-kont to plus po stacyjce podświetlenie podpinasz pod słoneczko tam plus z sgnału włączenia świateł

:thumbup1:

dzięki

Tomek to spytam jeszcze o rds na fisie. Trzy razy sprawdzałem połączenie tunera TMC z RNSD i zegarami ale nadal nie działa

Edytowane przez _quattro_

Opublikowano

kodowanie dobre ?

Kodowałem tylko licznik(17) kanał 62 +4navi

Opublikowano

muisz zobaczc tez w radiu kodowanie tam tez jest

wybierz Sterownik 56 (Radio/Nawigacja)
Kodowanie sterownika -> funkcja 07
00?xx: Liczba głośników pasywnych
0 - brak głośników pasywnych (Bose-Soundsystem)
1 - 1 głośnik paswyny z przodu po lewej stronie (Bose z telefonem)
2 - 2 głośniki pasywne z przodu i 2 aktywne z tyłu
5 - 2 głośniki pasywne z przodu, brak głośników aktywnych z tyłu
00x?x: System dźwięku
0 - standardowy (brak Bose-Soundsystem)
1 - Bose-Soundsystem
00xx?: konfiguracja radia
+1 - ferngespeiste Antenne
+2 - zmieniarka CD
+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)
Kodowanie II gen
Steuergerät Codierung (ab Modelljahr 2002)
STG 56 (Radio-/Navigationssystem) auswählen
STG Codierung -> Funktion 07
0?xxx: Radiokonfiguration 4
0 - A8/A2
1 - A4 (B6)
2 - A6
3 - A4 (B6) Cabrio
4 - TT
5 - A3
0x?xx: Radiokonfiguration 3
+1 - Fader aus
+2 - Bose-Anzeige ein
+4 - Aktivverstärker abschalten bei Telefonanruf
0xx?x: Radiokonfiguration 2
+1 - Navigation
+2 - Telefon
+4 - SBS (Sprachbedienung)
0xxx?: Radiokonfiguration 1
+1 - Diversitybox
+2 - CD-Wechsler
+4 - Multifunktionslenkrad
Opublikowano

Zobaczę ten drugi wyświetlacz radia

00xx?: konfiguracja radia
+1 - ferngespeiste Antenne
+2 - zmieniarka CD
+4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)
Opublikowano

dokładnie jak radio nie wie że ma wysyłać sygnał na drugi lcd to tego nie robi


tu masz jeszcze kodowanie i podpięcie

kostka 26 pin tak:
pin 4 po zapłonie+
pin 5 gala
pin 17 masa
w navi kodowanie na kanale 6 ustawione 1 czyli tuner włączony
kodowanie zegarów :
kanał 60 1024
kanał 61 256
kanał 62 4
tmc.jpg

przed zmiana w adaptacjach zapisz stare ustawienia

Opublikowano

Sprawdziłem wszystkie kodowania i nadal nie działa :kwasny: pozostaje jeszcze podmienić tuner TMC

Opublikowano

podaj mi nr zegara


kodowanie dobre ?

Kodowałem tylko licznik(17) kanał 62 +4navi

ok zrobiłeś zmiane w adaptacjach a w kodowaniu jak masz ?


daj screen z kodowania navi

Edytowane przez Tom A4

Opublikowano

w kodowaniu jak masz ?

Kurcze nie mam teraz tego auta pod blokiem bo do pracy pojechał ale po 14 zobacze

Opublikowano

zrób screen z kodowania w zegarach i w radiu

Opublikowano

zrób screen z kodowania w zegarach i w radiu

ok zrobię i wrzucę. a kodowanie z radia(56) nie navi(37) tak?

Teraz mi dzwonił, że w trakcie jazdy do pracy pomimo wykrycia 8 satelit auto na wyświetlaczu nie zmieniało pozycji :eusathink: obstawiam brak sygnału gala. Brałem go z klimatronika pod 5 pin 26 pinowej kostki. Znalazłem też gale w 3 pinie zielonej kostki zegarów i chybą ją przepnę. Widzę też, że RNSd ma sygnał gala w czarnej 8 pinowej kostce....

Opublikowano

radia i zegary kodowanie tam mnie interesuje tak ale musi być jeszcze w 26 pinowej plus

Edytowane przez Tom A4

Opublikowano

Tomek wrzucam zdjęcia licznika. Czyli gala musi być na te dwa piny podana?

DSC_0897_zps7mfv9mt8.jpg

DSC_0896_zps8tq1okqz.jpg

i radia

DSC_0898_zpsfn9iikbq.jpg

DSC_0899_zpsjskw99bc.jpg

Edytowane przez _quattro_

Opublikowano

jaki rocznik audi bo kodowanie wgląda na ok tak gala ma być w dwóch miejscach

Opublikowano

2002

To już wersja po lifcie

Opublikowano

cany gdzie masz wpiete w jakie piny ?

Opublikowano

2 TMC na 6 szarej wtyczki zegarów i 3 TMC na 5 szarej wtyczki zegarów

Potem 8 TMC na 26 pin 26 pionowej kostki i 9 TMC na 13 pin 26 pionowej kostki

Galę mam juz ogarniętą i navi działa tyle że bez FIS

Edytowane przez _quattro_

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.