Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda a grzane fotele


sebo747

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Idzie lato a z nim jak wiadomo wyjazdy nad jezioro i inne rzeczy tego typu... I tu pojawia sie moje pytanie, co sie moze stac jesli wsiąde w mokrych spodenkach do samochodu i włącze lub nie włącze grzanych foteli... czy bedzie to mialo jakis wpływ na ich zepsucie (zurzycie) bo jak wiadomo woda jest dobrym przewodnikiem i czy nie zrobi zwarcia w tej macie grzewczej... I drugie pytanie to jak se to również ma do mycia foteli różnego rodzaju piankami do usuwania bródu z siedzeń??

Macie jakies doswiadczenia lub wiecie cos na ten temat???? prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie szkoda ci moczyć i brudzić siedzenia ?

Woda w naszych jeziorach nie jest perłowo czysta i bezwonna.

Wali rybami jak z piczy łosia.

Delikatne zawilgocenie nie wpłynie na działanie maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widze że bedzie ciężko.... Chodzi o mniej wiecej taką ilość wody jak bym np: zmókł na dworze (bardzo bardzo w h*j) i wsiadł do samochodu albo w lany poniedziałek pojechał bym do sklepu i by mnie wodą oblali i musiał bym jakoś do domu wrócić albo jak bym już miał brudne i smierdzące piczą łosia siedzenia i chciał je porządnie umyć wiekszą ilościa wody (w a4 b5 myłem karcherem po uprzednim wyjeciu ich z auta (nie były grzane)) to czy zaszkodziło by to macie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcherem ? :facepalm:

W fotelach jest elektronika,poducha również.

Jednorazowe zamoczenie fotela nie wpłynie na elektronikę ale już mycie pod ciśnieniem to zabójstwo.

Nie lepiej pokrowiec foliowy założyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to czytajmy ze zrozumieniem, bo w a4 b5 co miałem zabić??? chyba roztocza na fotelu bo tam elektroniki nie było ani ciut ciut... A ja w pierwszym poscie zadałem proste pytanie na które nie trzeba kombinować, wystarczy opowiedziec swoje doswiadczenie np: ja to kiedyś...ble ble ble i mata działa do dziś... albo na odwrót (że nie działa) i to wszystko... a nie jakieś pokrowce foliowe czy inne wymysły... jesli bede wracałz nad jeziora i mokrym du*skiem siąde na fotel który mam grzany i włącze grzanie zeby mi szybciej wyschła lub nie włącze go bo bedzie za gorąco i nie wytrzymam to czy coś sie stanie a jak sie okaze że coś sie stanie to po prostu nie bede sie kąpał... a czy siedzenia bedą brudne albo bedzie smierdziało "łosiem" to już bedzie wyłącznie moj problem (kupie sobie wunderbaum i nie bedzie smierdziało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego nie testował.

Masz podgrzewane fotele,po załączeniu nie mówie że może dojść do zwarcia ale lynie tamtędy duży prą(podczas grzania) który może w połączeniu z wodą i jakimś przebiciem uszkodzenie maty grzewczej.

W macie w miarę upływu czasu pojawiają się małe pęknięcia izolacji,stąd ryzyko przebicia.

Tobie raczej nic się nie stanie ale gorzej z elementem grzewczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak koledzy piszą. Staraj się unikać kompania foteli, a jeśli już zmoczysz fotel to nie włączaj grzania. Może się zrobić zwarcie gdyby izolacja na przewodach była uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuc do bagażnika jakiś solidny kawałek folii, zwykla reklamowka ci wystarczy i będziesz mógł dupskiem mokrym siudać ile wlezie i wszystkie bajora zaliczyć bez obaw o fotela elektryke jak i plamy. Oczywiście jak sobie wczesniej pod tyłek podlozysz te reklampwke z bagażnika.

Mozesz więc się i kąpać i nie martwić o fotel, nie tworz sobie na siłę sztucznych problemów i nie dziw się tez, ze nikt cie nie rozumie boś faktycznie se wymyślił problem nie do rozwiązania....

Wysłane z mojego Trooper_X55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Nawet gdy fotel bedzie mial wylaczone zasilanie moze pozostac woda, ktora w pozniejszym czasie moze utleniac linke ktora w macie odpowiada za grzanie.

Miedz sie utlenia a wilgoc moze przyspieszyc ten proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już kilka razy prałem fotele które są podgrzewane i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...