Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podbijający pedał hamulca


darekk87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka miesięcy temu wpadłem w poślizg i uderzyłem lewymi kołami o wysoki krawężnik. Od tamtego czasu podczas hamowania podbija pedał hamulca. Myślałem, że felgi są skrzywione, ale po wymianie na letnie problem dalej występuje. Dziwne jest to, że czasami problem znika by po jakimś czasie powrócił np. kiedyś ściągnąłem koło żeby zobaczyć czy nie widać czegoś na pierwszy rzut oka, założyłem, problem znikł i po kilku dniach stopniowo powracał (tak samo miałem teraz po zmianie na letnie); pojechałem umyć auto - w drodze na myjnie nie dało się normalnie hamować, a po powrocie z myjni auto jak nowe. zastanawiam się nad krzywymi tarczami, ale czy wtedy niewytłumaczalne jest czasowe występowanie "problemu". Gdy przyhamuję mocniej to czasami słychać jakby coś "przeskakiwało" dźwięk podobny do abs'u.

Macie jakieś pomysły?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacz VAGa i sprawdz predkosci wszystkich kół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz VAGa.

Wchodzisz w ABS i w bloki pomiarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, po wymianie amorków, gdy mechanik stuknał w czujnik i go wsunął w uchwyt mocniej. Po odpowiednim ustawieniu problem znikł. To prawie napewno wina leży po stronie czujnika abs-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podepnę się pod temat - gdyż nie będę zakładał nowego.

Mając zimowy setup opon z pełną felgą i kołpakiem przy prędkościach około 50-70 km/h słychać było delikatne jakby huczenie. Wraz ze wzrostem prędkości jakby to huczenie zanikało. Po zmianie na setup letni (gdzie felgę mam 5-cio ramienną jak w sygnaturce) efekt ten jest bardziej słychać. Hamując z wyższych prędkości - delikatnie naciskając pedał hamulca czuć na pedale takie jakby "mikroskopijne" drgania - trzeba się dokładnie wczuć aby tego doświadczyć - jednak dla mnie ono występuję. Można też usłyszeć jakby ten klocek nierównomiernie pracował na tej tarczy. Tarcze z przodu wyglądają na bardzo zdrowe z tyłu wyglądają o wiele gorzej. Nie mam pojęcia czy z przodu czy z tyłu szukać tego problemu. Gdzie mam się udać aby możliwie najtrafniej mi to coś zdiagnozowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bank czujnik abs szwagier miał to samo wymieniali mu amory z przodu po robocie przy pierwszym hamowaniu po odpaleniu podbijało hamulec do góry, potem wywalało abs, czujnik był luzno założony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...