Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie licznika- zczytywanie predkośći z ABS ?


RalphA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem po wymianie skrzyni biegów w której nie ma impulsatora, staram sie przekodować licznik aby zczytywał informacje z ABS.

Dodam że samochód mam z 2003r, ale z racji tego że był to czerwony fis wymieniłem go na kolor fis, bodajże z 2001r.

Próbowaliśmy już w grupie 17 wpisywać rożne kody, ale wskazówka ani drgnie. ECU silnika z czytuje prędkość z abs bo to sprawdzałem ale licznik jak by nie jest w stanie skomunikować się z abs i "ruszyć wkońcu wskazówke predkościomierza". Otrzymałem też informacje że być może dlatego że licznik jest z 2001r a dopiero od 2003 roku było z czytywanie z abs to dlatego licznik nie może tego ogarnąć... Pytanie jeszcze czy przy zakupie nowego licznika podejdź kolorowy z b7 ?

Prosze o pomoc w kodowaniu, badź też wyprowadzeni mnie z błedu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b7 jest immo rb8 a w b6 rb4 więc immo nie zgra się razem. Licznik z początku produkcji b7 podobno da się założyć. Najlepiej spytaj http://a4-klub.pl/members/cwiara-67983/

ECU kodowałeś czy samo sczytuje z abs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecu samo zczytywało z ABS, czyli muszę szukać oznaczenia rb4

---------- Post dopisany at 12:25 ---------- Poprzedni post napisany at 11:11 ----------

Czy to jest potwierdzone info ze rb8 nie podejdzie do b6 ?bo nie ukrywam ze nie nie potrafie znalezc RB4 kolorowy z 2003/2004 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rb8 Ci na bank nie podejdzie, musisz szukac licznika z roku 2003-2004, numer 8E0920930R lub koncowka T, do znalezienia, mialem juz takich kilkanascie sztuk, najprosciej by bylo jakbys podal numer licznika ktory miales ori..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony ale bodajże ten

10014930_10203689098855032_1739479356_n.jpg

natomiast teraz szukam kolor no i żeby dało się go ustawić pod abs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak jak ci mowilem, koncowka R lub T i wszystko bedzie smigac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielekie dzięki za pomoc, szukam cały czas gdyby Ci się coś trafiło to daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, dosyc czesto sa, ale wtedy nikt kupowac nie chce hehe, tak to juz bywa, mysle ze tydzien, dwa i bede taki mial..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Ci powiedziałem juz nie raz. Koncówka numeru 930 to kolor europejski a 980 to kolor angielski. w twoim przypadku szukaj 930R lub 930T. Wiem co mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade wlozyc z B7 do b6 oraz da rade nawet bez impulsatora w skrzyni uruchomic predkosc w przypadku b6 na kazdym liczniku ;) czy to starszym ktory czyta tylko sygnal czy to nowszym ktory czyta sobie z canow abs.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jeszcze zostaje kwestia jak sie to opłaca finansowo.. mi np zakodował koles za 100zł, ale mialem numer odpowiedni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ze nie dziala mi tempomat. Auto 2002 rok mialo silnik 2.5 tdi z skrzynia automat. Teraz jest zalozony 1.9 tdi avf . Wszystko dziala pedaly manetka itp ale nie pokazuje mi w vagou predkosci z ecu. mam licznik 8E0920930 J wiec do 2.5 tdi. Moje pytanie czy jak zmienie licznik na 8E0920930R z a4 b6 tempomat ruszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...