Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Avancik 1997r - mokra włoszka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemanko!

W końcu po długim czasie anonimowości na forum znalazł się czas aby zaprezentować moją włoszkę. Auto zakupiłem w Kwietniu 2012 i było w dość przeciętnym stanie. Poobijane z wybitym zawieszeniem i problematyczną elektryką jak i układem kierowniczym. Jest to Avant z 97 roku przywiezione z Włoch, prawdopodobnie z niskich Alp.

Audi A4 B5 Avant 1997r

1.8 125KM ADR manual

Wyposażenie seryjne:

-4x el szyby

-el reg lusterka

-centralny zamek

-el składane lusterka

-grzane lusterka automatycznie

-grzane dysze spryskiwaczy

-grzane bębenki w zamkach

-climatronic

-2x airbag

-dzielona kanapa tył

-2x podłokietnik

-regulacja kiery w dwóch płaszczyznach

-ABS

-zawieszenie 1BA

Zrobione:

-fake grill rs4

-całe auto pomalowane

-zestaw wahaczy MS HD

-rozrząd Continental

-pompa wody SKF

-nowa pompa wspomagania

-nowe amorki sachs

-rozpórka dół

-tarcze Mikoda nacinane i nawiercane - przód i tył

-klocki przód TRW/Lucas, tył- BOSCH

-nowa sonda BOSCH

-nowe łożyska

-wymiana wszystkich płynów

-białe boczne kierunki

-odnowione fotele

-przekodowany centralny zamek- zamyka po przekroczeniu 20km/h i otwiera po wyjęciu kluczyka ze stacyjki

-felgi S-line 18 8j ET35

-opony 225/40 przód - Dunlop Maxx Sport, tył - Bridgestone Potenza

-podświetlenie tablicy rejestracyjnej led

-tylny postój i stop na ledach - dzięki klubowiczowi "bidzio1"

-przednie postojówki na ledach

-zmienione siłowniki klapy tylnej plus regulacja że podnosi się praktycznie od samego dołu sama

-obniżenie -40mm

-wkłady lusterek asferyczne niebieskie

-wycięte ranty błotników pod lampy poliftowe

-dystans na tył 5mm

-dywaniki antracyt 11mm

-wymiana zbiorniczka spryskiwaczy na poliftowy z czujnikiem 4,5L z opcją na dwie pompki

-wyrezanie wściekłej klamki wewnętrznej - sztywna i nie dzwoni na nierównościach

Do zrobienia:

-ściemka szyb

-prawe lusterko symetryczne

-wymiana kierownicy - obecnie jest typu "pufa od tapczanu" -ZROBIONE - dodatkowo obszyta nówką skórką :D

-lampy przód i tył polift -ZROBIONE - przednie lampy ori Valeo + żarówki OSRAM CBH + kierunki OSRAM DIADEM

-wydech z kwasówki-na początek końcówka

-FIS - ZROBIONE

-podświetlane kratki nawiewu - ZROBIONE

-kubły w skórze + boczki + grzanie pośladów

-wymiana skrzyni na 6 biegowa

-zderzak przód s4 (marzenie rs4 ale to raczej niemożliwe) + lampy do jazdy dziennej z pierwszych roczników S6 C6 + spryski

-wymiana nagrzewnicy na nissens'a

-rozpórka góra

-Tunel polift 2DIN + duże radio

-komfortblinker

-shortshifter

-konwersja oświetlenia wnętrza na kompletny led + ambiente

-pilot do centralnego + otwieranie i domykanie szyb z pilota -ZROBIONE- ORI SCYZOR Z POLIFTA

-montaż lusterek z Skody SuperB z podświetleniem dolnym

-montaż podświetlenia nóg

-montaż coming leaving home pod lampy mijania

-trzeci stop w led

-wywalenie dolnych listw drzwiowych i dołożenie progów s4

Nie mam zdjęć z początku posiadania bo nie było w sumie ochoty ścierwa fotografować :)

Obecnie:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

20140405_174053.jpg

1399624_722593244468570_2384368938506906380_o.jpg

10329835_722593351135226_3182601421262090560_o.jpg

10479873_722593744468520_4979743861730004536_o.jpg

Opublikowano

bardzo ładna sztuka ...

Opublikowano

Piekna sztuka. Powodzonka w modach:)

Powiedz mi jak przekodowales centralny zamek zeby sie zamykał? Bo z chęcia u siebie tak samo bym zrobił:)

Opublikowano

Bardzo ładna jest :) Daj fotki środka.

Opublikowano
  • Autor

Mauros88

1) Wchodzimy do sterownika:

STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen (Komfortsystem)

2) Wybieramy

STG Codierung -> Funktion 07

3) Odczytujemy wartość w Software Coding

np. w moim przypadku było to 00000

UWAGA: Koniecznie zapisać wartość kodu sprzed zmiany by wrazie niepowodzenia (nie zadziałania, itp) wpisać go ponownie.

4) dodajemy funkcję zamykania zamków po przekroczeniu 15km/h i odblokowywania ich po zgaszeniu auta i wyjęciu kluczyka. W tym celu musimy dodat wartość kodu:

+ 000032

nowa Suma = 00032 :P

Wartość tą wpisujemy w oknie w miejscu odczytanego dotychczasowego kodu (linijka Software Coding)

5) Zatwierdzamy "Do it!"

6) Teraz już możemy cieszyć sie załączoną nową funkcją.

---------- Post dopisany at 23:39 ---------- Poprzedni post napisany at 23:01 ----------

Fotki środka zrobie przy czasie. Może jutro po robocie jak sie uda....

Opublikowano

ładne i ciekawe autko lubię te 1.8 20v bez turbo

Opublikowano

Bardzo ładna :)

Opublikowano
  • Autor

Kierownica i ori centralny zamek siedzi już w aucie. Niestety kiera jest do remontu bo złazi z niej farba i skóra jest tragiczna a do tego na airbagu nad znaczkiem oooo jest potężna rysa która strasznie rzuca się w oczy. Jeden z klubowiczów okazał się nieuczciwym sprzedawcą bo pytałem czy to rysa a on stwierdził że nie ma rysy a to wina kiepskiego aparatu....

Opublikowano

Ładny avancik :thumbup1:

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

dzieki:) ale duzo jeszcze pracy przede mną. Troche hamuje mnie ten silnik i brak quattro:facepalm: nie wiem w sumie co robic...grzebać czy sprzedać(rym:grin:)....sentyment mam do autka:)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

jak tam progres ? :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.