Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regenracja pompy wtryskowej 2.5TDI AFB w Warszawie


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Ile powinna kosztować regeneracja pompy wtryskowej w Audi A6 C5 2.5TDI AFB z 2000r? Oczywiście chodzi mi tu o cenę z demontażem i montażem oraz kosztem regeneracji, pytam bo szczerze nie wiem, a nie chce by ktoś mnie skasował.

Pompa nie jest w stanie agonalnym, auto odpala bez problemu od "strzała" i bez problemu pędzi do 140km/h . Czasem tylko niestety ma przerwania w dopływie mocy.

Jakie firmy polecacie do regeneracji pomp w Warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odpala bez problemu to po co regenerować ? Na początek podpiąć pod kompa i zdiagnozować, problem z mocą raczej tkwi w czymś innym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko moim zdaniem ok, przepływomierz wymieniony. Zresztą mechanik tak kiedyś określił, a że moja mam jeździ tylko do pracy to mocy jej wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko moim zdaniem ok, przepływomierz wymieniony. Zresztą mechanik tak kiedyś określił, a że moja mam jeździ tylko do pracy to mocy jej wystarcza.

:dziura::grin::vaglogi: z fusów to wróżki wróżą :wink:.Lub jak wolisz to tu szukaj Mazowieckie bądź spytaj swojego mechanika:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest dobry mechanik od układów diesla pod Warszawa miejscowość Ołtarzew. Gość faktycznie ma pojęcie, chodź może do najtańszych nienależny ale napewno nie naciąga ludzi, ja u niego też robiłem swoje 2,5 ;)

---------- Post dopisany at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany at 19:38 ----------

PS on Ci sprawdzi co i jak a nie że odrazu będzie pompę chciał robić bo ja tez myślałem że pompa mi siadła a tu była pierda za 100 zł już nie pamiętam co tam piszczało u mnie dokładnie. ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile powinna kosztować regeneracja pompy wtryskowej w Audi A6 C5 2.5TDI AFB z 2000r? Oczywiście chodzi mi tu o cenę z demontażem i montażem oraz kosztem regeneracji, pytam bo szczerze nie wiem, a nie chce by ktoś mnie skasował.

Pompa nie jest w stanie agonalnym, auto odpala bez problemu od "strzała" i bez problemu pędzi do 140km/h . Czasem tylko niestety ma przerwania w dopływie mocy.

Jakie firmy polecacie do regeneracji pomp w Warszawie?

I w tym momencie zapewne obrotomierz staje na 3krpm i ani myśli dalej jechać. Turbo przeładowuje i niedługo się skończy z wielką chmurą dymu za Tobą i zalanym całym wydechem - oby tylko tyle, jeśli żona wyłączy w porę silnik. Ewentualnie w najlepszym wypadku jest nieszczelność w układzie podciśnień. Bez logów nic się nie wywróży, podałem dwa najbardziej możliwe rozwiązania tego problemu. Czekam na logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie pompa, tylko turbo. Nie będę robił logów bo nie mam dostępu do tego auta. Pytałem dla siebie, bo mama chciała mi oddać swoje auto za 5 tys zł, Audi A6 c5 AVANT 2.5tdi afb 150KM, w skórze, z bose, paktronikiem, rozrząd zrobiony jakieś 5 tys km temu, wałki ok. Tylko ten brak mocy. Jak auto trafi w moje ręce, to będę działał by przywrócić mu moc. Tak obrotomierz chyba staje na 3tys obr, nawet na postoju przy rozgrzanym silniku chyba nie da się zrobić przy gazówki powyżej 3000obr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubytki w układzie podciśnień, zastane turbo, albo gruszka turbiny. Bez logów nic Ci nie wywróżę i nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zastane turbo, bo moja mam szybko nie jeździ i wozi się 7km do pracy w jedna stronę, ze nawet silnik się nie rozgrzeje. Jak będe miał za jakiś czas okazje zrobić logi to wrócę tutaj z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo możesz sprawdzić przy odpalonym silniku zdjąć przewód podciśnienia i zobaczyć jak gruszka reaguje(idzie płynnie czy ją przycina).

Co do reszty to możemy na sprzęgle kończyć wywody co tam się dzieje:kwasny::facepalm:.Weż auto zagadaj z kimś z forum lub kto ma kabel z programem i szybkie logi,zajmie to około 10min przy dobrej ręce:wink: a będzie kawa na ławie a nie gołąb na dachu:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto będzie od wtorku do weekendu w Warszawie na Bielanach koło Metra Młociny, jak mi się uda kogoś zwerbować chętnego za przysłowiową flaszkę to zrobi się logi na S8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...