Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki opór koła pasowego kompresora klimatyzacji A4 b6 1.9 avf 2004


spknet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś rozebrałem koło pasowe kompresora ponieważ łożysko strasznie zrzęziło wypadły gumki z sprzęgła były już trochę zużyte tak w 50% ale kręcąc kołem kompresora jest opór nie jakiś wielki ale na pewno chodzi ciężej niż alternator albo od serwa i pytanie czy zaciera sie kompresor czy powinien chodzić ciężej ?

Chce kupić taki zestaw do naprawy do mojej Audi A4 B6 1.9 AVF 2004 na jednym pasku kompresor z alternatorem do tej pory klima działała bez zarzutów oprócz tego odgłosu z łożyska

AMORTYZATORY Gumowe do Tarczy Sprzęgłowej Kompresorów NIPPONDENSO - Klimatyzacja Samochodowa , Klimatyzacja Części , Autoklima , Części do Sprężarek Klimatyzacji Sklep Laser-Sinex

ŁOŻYSKO KULKOWE Poprzeczne 35x52x22 Kompresorów DELPHI , NIPPONDENSO , HARRISON / GM Łożyska do Sprężarki Klimatyzacji - Części Klimatyzacja Sklep Laser-Sinex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory klima działała bez zarzutów oprócz tego odgłosu z łożyska

A jaki był to konkretnie odgłos?

Ja mam coś takiego, że przy powolnym ruszaniu w zakresie tak 900-1100 obrotów dobiega stamtąd chrobotanie czy szuranie. Dzieje się tak głownie przy działającej klimie, w ECO jest dużo mniej i ciszej. Pasek, sprzęgiełko alternatora i napinacz wymienione, została tylko pompa wspomagania ( jest ok ) i klima. Dostaję sprzeczne informacje, niektórzy twierdzą że łożysko koła pasowego, inni że to łożysko samej sprężarki i lepiej całą wymienić. Więc sam już nie wiem, zanim utopię kasę chciałbym to rozstrzygnąć. Nie mam niestety jak sam rozebrać, brak kanału i narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to jest na pewno łożysko na kole pasowym kompresora sciagnołem i teraz na krótszym pasku bez sprezarki cichutko i czekam az przyjdzie nowe łożysko słychac jak sie pokreci nim ze strasznie huczy obiawy jak uciebie były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...