Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpnięcie po przełączeniu na Pb


undek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, instalacja to:

- STAG 4 eco

- Reduktor Shark 1800

- wtryski HANA 2000 zielone

ostatnio zauważyłem, że silnik delikatnie się dławi po przełączeniu na benzynę. W drugą stronę Pb->LPG wszystko jest ok i przełączenie jest prawie niezauważalne. Na postoju, w momencie przełączenia na Pb czuć szarpnięcie silnika. Macie jakiś pomysł? Wolę zapytać Was zanim pojadę do gazownika żeby mi kitu nie wciskali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez tak jest ale to naprawde tylko sekunda jak sie przelancza z lpg na bp mi to jakos mocno nie przeszkadza ale wczesniej to mi bardzo szarpało a okazalo sie ze sonda padła.gazownik powiedział ze sa jakies nowe filtry gazu z dodatkowa regulacją i to podobno eliminuje lekkie szrpniecia moze sie skusze bo koszt 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi to szczególnie nie przeszkadza. Rzadko kiedy wrzucam na benzynę ale wcześniej tego nie było dlatego warto się zainteresować i uniknąć późniejszych problemów. Na gazie przejechałem jakies 10 tyś, założony lekko ponad pół roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co narazie kombinowac jak sie pogorszy to wdedy cos mozna robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, instalacja to:

- STAG 4 eco

- Reduktor Shark 1800

- wtryski HANA 2000 zielone

ostatnio zauważyłem, że silnik delikatnie się dławi po przełączeniu na benzynę. W drugą stronę Pb->LPG wszystko jest ok i przełączenie jest prawie niezauważalne. Na postoju, w momencie przełączenia na Pb czuć szarpnięcie silnika. Macie jakiś pomysł? Wolę zapytać Was zanim pojadę do gazownika żeby mi kitu nie wciskali.

masz niewystrojone lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ustawić przełączanie cylindra na np 300ms w stagu i sprawdzić wystrojenie lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, będę na dniach na przeglądzie gazu, zobaczymy co oni na to.

---------- Post dopisany 06-05-2014 at 22:26 ---------- Poprzedni post napisany 02-04-2014 at 21:40 ----------

Wizyta na przeglądzie pomogła. Problem siedział w niewystarczająco dokładnie wystrojonej instalacji. Teraz przełączenie jest prawie niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...