Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wpada pedał hamulca i załącza się ABS


snake160

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem doskwiera mi od dłuższego czasu, objaw ten nie zdarza się za każdym razem. W większości przypadków występuje podczas hamowania z dużej prędkości np. z 160 co nie jest fajne ponieważ pedał nurkuje jest moment że praktycznie nie hamuję i następnie bardzo gwałtownie hamuje towarzyszy temu dziwny dźwięk jak by zgrzyt, załącza się przy tym ABS :kwasny: jest to o tyle nie bezpieczny manewr że na mokrej nawierzchni można wpaść w poślizg. Nie wiem jak ten problem rozwiązać, odpowietrzałem parę razy vaga podpinałem prędkości kół są takie same. Czujniki ABS wyczyszczone koronki są idealne. Próbowałem też odpowietrzać pompę ABS. I dalej jak było tak jest może ktoś z was tak miał i mi pomoże w naprawieniu tej poważnej usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ESP, nie mam juz pomysłów co to może być... nie chce wymieniać pompy vacum lub ABS bo gdyby coś się działo z nimi to objawy by były inne, a tu jest tak jak by zapowietrzony był układ, kiedyś już mi pisałeś żeby odpowietrzyć ABS i tylne zaciski niestety robiłem to 2 razy i żadnej poprawy. Nie wiem czy już robiłeś taki przypadek i mam nadzieje że wiesz o co mi dokładnie chodzi z tym nietypowym objawem, dev... proszę pomóż mam nadzieje że nie będę musiał wymieniać pompy bo już takie opinie też słyszałem że to najprawdopodobniej wina pompy, dodam że pedał na postoju jak trzymam wciśnięty opada powoli aż do podłogi chyba nie powinno tak być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina pompy tylko sterownika na bloku ABS

trzeba gdzies podmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zauważyłem że jak wyjąłem bezpiecznik od ABS to nie ma tego problemu. Pojeździłem żeby sprawdzić i pedał nie wpada hamulce są takie jak powinny być. Dodatkowo przypomniałem sobie że w zeszłym roku zapaliły mi się kontrolki od ABS i ESP od razu po odpaleniu auta, zgasiłem samochód zapaliłem i drugi raz się do tej pory nie pojawiły cy to jakiś objaw ? Dev... co o tym myślisz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle zt trzeba poszukac nowego sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eehhhh :facepalm: ciekawe jaka cena, dziwne że vag nic nie pokazuje, ten sterownik jest przykręcony do pompy ABS ?? i pewnie jeszcze musi być ten sam nr. co na tym co mam ? Dev... a czy jak by był uszkodzony sterownik to nie powinny być jakieś błędy i chyba kontrolki by się paliły na szafie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przykrecony do bloku ABS, wchodzi w niego wtyczka. Podaj mi nr bloku i sterownika, może będę coś takiego miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ide do garażu nr sterownika odczytam przez vaga a bloku jest nabity na pompie ??

---------- Post dopisany at 13:11 ---------- Poprzedni post napisany at 12:52 ----------

nr. sterownika: 8D0 907 389 D

nr. bloku: 8E0 614 111 T

tak naprawdę to nie mam od kogo pożyczyć tego sterownika żeby zamienić

---------- Post dopisany at 13:30 ---------- Poprzedni post napisany at 13:11 ----------

na allegro nie znalazłem sterownika z takim numerem jak mój, wszystkie zaczynają się na 4D0 :facepalm:

---------- Post dopisany at 13:35 ---------- Poprzedni post napisany at 13:30 ----------

znalazłem coś takiego czy to jest to ? i to jest przy pompie ? Sterownik ESP AUDI VW 8D0907389D wrocław (4089191581) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. czyli to jest modół ESP i ABS w jednej obudowie to od b5 lift są inne niż przed liftem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki numer sterownika odczytałem z Vaga w bloku ABS, jak wpisuje taki numer na allegro to tylko takie mi się wyświetlają, to jak sprawdzić ten numer strownika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :wink: czyli mam szykać sterownika 8E0 614 111 T ? słuchaj bo na pompie są dwa numery jeden ten co podałem i drugi 0265 202 401

---------- Post dopisany at 13:49 ---------- Poprzedni post napisany at 13:45 ----------

ta jest o identycznych numerach STEROWNIK POMPA ABS AUDI A6 C5 00 R 8E0614111 T (4117651583) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. czyli nie droga bardzo sprawa jak coś ale też naprawiają te sterowniki podobno

---------- Post dopisany at 14:01 ---------- Poprzedni post napisany at 13:49 ----------

Dev jak byś mógł taką załatwić sprawną to bym był wdzięczny :wink: mam nadzieje że to ten sterownik jest przyczyną może też być ta pompa, sterowniki sprzedają i tak razem z pompą więc to bez znaczenia :wink:

dzwoniłem do jakiś magików co naprawiają te sterowniki i powiedzieli że jak nie ma błedów na vagu to nic nie pomogą i że sterownik w takim razie jest sprawny co o tym myślisz ? :kwasny: może to ta pompa ? jest uwalona, fakt jest taki że jak nie załoę innej to się nie dowiem a nie mam od kogo na próbę założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, mam ten sam objaw, chociaz nie wiem czy to jest objawem szczerze mowiac, to samo dymajac 190km/h i trzymajac dluzej hamulec nagle jest ten zgrzyt, co prawda wtedy lepiej hamuje, ale pedal dosyc gleboko leci. Mam to od poczatku posiadania auta (1,5 roq)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tego sterownika.

Na allegro mozna kupic za 150zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem własnie 150 zł razem z pompą, trudno spróbuję najwyżej sprzedam później komuś, a mam nadzieje że pomoże, poszukam może ktoś naprawia te sterowniki, tylko teraz jest pytanie co ma naprawiać jak nie ma błędów, czy jest możliwe żeby on był zepsuty jak nie wywala błędów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze coś mu się poyebalo.

Zmieniasz tylko sterownik bez rozszczelniania bloku ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik podmienilem i probem jest nadal ten sam, zastanawiam sie czy jal by pompa hamulcowa puszczala na sekcjach to tez by byly takie objawy ?

---------- Post dopisany 08-04-2014 at 20:03 ---------- Poprzedni post napisany 06-04-2014 at 14:51 ----------

Wyczysciłem wszystkie czyjniki abs i wcisnełem mocno na siłe ile dało rade i pomogło, hamulce teraz sa żyletka nie wiem jakie to ma znaczenie do siły hamowania ale tak jest. Pedał bierze teraz od samej góry i nie wpada. Mam nadzije ze problem nie powróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...