Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa hamulcowa S4/RS4 B5 a lift 99 czy ma większą wydajność?


Darkman

Rekomendowane odpowiedzi

Odczuwam mały deficyt ze skuteczności hamulców 345 mm ( jednotłok z A6 C6).Przy awaryjnym hamowaniu naciśnięcie pedału szybko spowalnia ale po chwili jakby w ktoś posmarował tarcze tawotem prawie zero reakcji na pedał i ostro trzeba dusić aż do załączenia ABS ( było gorąco ufff)..Zastanawiam się czy zmiana pompy na S4/RS4 B5 poprawi cokolwiek,czy problem leży gdzie indziej. Heble przód i tył nowe ,płyn nowy ATE 200 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie 256/22 niestety. szukam 312 z rs4b5 lub 300 z s4b6. myslisz ze przyczyna moze byc "brak tyłu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze masz źle odpowietrzony tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwam mały deficyt ze skuteczności hamulców 345 mm ( jednotłok z A6 C6).Przy awaryjnym hamowaniu naciśnięcie pedału szybko spowalnia ale po chwili jakby w ktoś posmarował tarcze tawotem prawie zero reakcji na pedał i ostro trzeba dusić aż do załączenia ABS ( było gorąco ufff)..Zastanawiam się czy zmiana pompy na S4/RS4 B5 poprawi cokolwiek,czy problem leży gdzie indziej. Heble przód i tył nowe ,płyn nowy ATE 200 .

A może nieszczelne podciśnienia? Skoro najpierw dobrze hamuje a po chwili odpuszcza i trzeba mocno deptać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zauważyłem że jak spuszczę z ręcznego to tył po ruszeniu jeszcze chwilę trzyma i słychac jak klocki odpuszczają. Sprawdzę odpowietrzenie.Ale odbiegając od tego czy jest róznica z wydajnością pomiędzy pompą S4/RS4 B5 a pompą lift 2,4 Q. Ma ktoś rozeznanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem już (nawet chyba wypowiedź dev'a) ,że s'ki mają większą pompę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwo jest to samo co w S4/RS4 . Sprawdziłem(mam to podwójne). Czyli trzeba zmienić pompę na tą od S4 .Odpowietrzenie niestety nic nie dało. Spróbowałem na prostej mocnego hamowania ze 180 km/h i znowu ten sam efekt co w pierwszym moim poście :-( Wychodzi na to że mało wydajna pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmnień tył na "coś "porównywalnego do przodu....w tym wypadku zestaw z s4b6/7 ...to nie będziesz kolorował tak przednich tarcz :wink: ...a odczucia co do wydajności pompy Ci się zmienią :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczy nie "koloruje" są normalnej barwy nie przegrzane. SID mi podpowiedział że wymiana pompy pomoże więc spróbujemy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Ci "przesiada" przy hamowaniu ,czy "nurkuje" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani to ani to drugie.Tak jest tylko i wyłącznie przy ostrym hamowaniu Po prostu na początku super hamuje a po 5-6 sekundach jakby odpuszcza hebel i jedzie dalej . Muszę mocno gnieść pedał aż do załączenia ABS by wyrobić się z hamowaniem. . W normalnej eksploatacji jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...