Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARM] Migający panel klimatyzacji


Mariusz0881

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z klimatyzacja, panel po właczeniu stacyjki miga przez ok 3 minuty i przestaje. Nie przełancza mi klap nadmuchu, cały czas jest nadmuch przedniej szyby (gorace powietrze) i nie idzie przełaczyc na inne wyloty. Steruje szybkoscia wiatraka i nic poza tym. podłaczyłem go dzisiaj pod VAG-COM 409.1 i mam taki wynik:

Addres 08: Auto HVAC

Protocol: KW1281

Controller: 8D0 820 043 D

Component: A4-KLIMAVOLLAUTOMAT_D63

Coding: 00000

Shop #: WSC 00000

Wyczytałem na elektrodzie ze trzeba zmienic kodowanie programowe sterownika na 4140 ale jak chce zmienic wartosc to w Vagu pisze ze moge tylko z zakresu 0-00127. Nie wiem juz co jest grane z tym. Moze ktos poradzi co robic??

Dodam ze miałem zerwane luty pod wyswietlaczem co powodowało miganie wyswietlacza podczas duszenia przycisków. Luty naprawiłem i teraz wyswietlacz swieci ok, poza miganiem po wł stacyjki. Dodam ze VAG-COM nie wykrywa zadnych błedów!!! Nikt nie pomoze???[br]Dopisany: 25 Sierpień 2008, 18:49 _________________________________________________Widze ze nikt nie potrafił mi pomóc, ale cóż pordziłem sobie sam. Wystarczyło wprowadzic VAGiem odpowiednie kodowanie programowe sterownika, tak jak pisali o tym na elektrodzie. Tylko ze czeba było wpisac inny kod. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłbyś podać co to za kod wprowadziłeś? Mam taki sam problem z tą różnicą że wieje mi tylko w twarz i zimnym powietrzem. Co w taką pogodę jest nieprzyjemne :wallbash: Interfejs zakupiony i powinien być w czwartek więc zaczynam szukać informacji. Nie zakładam nowego tematu bo widzę że mój kod na naklejce panelu (8D0 820 043 D) zgadza się z tym napisanem przez Ciebie powyżej.

Z góry dzieki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, napisz czy Ci się udało naprawić, ponieważ mam taka samą usterkę, wieje tylko zimne powietrze, dadatkowo działa tylko nadmuch na szybę i jeśli samemu można to naprawic to byłoby super, możesz podać jaki interfejs kupiłeś i skąd?

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten migający klimatronik to błąd kodowania klimatronika - jest w trybie serwisowym i dmucha na szybę. Swiadczy o tym pozycja "Coding: 00000" są tam same zera, po zakodowaniu vagiem powinno działać. Poprostu trzeba w odpowiedniej komórce vaga podac kod klimatronika. Uwaga ten kod nie jest stały dla wszystkich modeli. Z tego co pamiętam to chyba forumowicz Szogun pisał co i jak trzeba zrobić żeby przywrócić działanie klimatronika . Jak coś znajdę więcej to dam znać , dzisiaj nie pamiętam dokładnie , bo robiłem to ponad rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie również miga panel klimatronika i do tego wieje tylko na szybę i nogi, nie chce wiać na centralne kratki, może powinienem również przeprowadzić kodowanie tylko nie wiem jak i jaki kod mam wpisać, pomożecie i wytłumaczycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, Mam pytanie jaka żarówke musze kupić do panelu climy bo wyswietlacz jest dobry tylko go nie podświetla...

ta zaroweczka to 12V , 1.2 W ( plastikowy cokół) orginal to toschiba ( przynajmniej u mnie tak bylo ) a zamiennik robi firma osram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podświetlania, to są tam dwie żaróweczki, jedna na każdy wyświetlacz i dwie na przyciski. Miałem problem z podświetlaniem, tzn. czasami gało mi podświetlanie i w ogóle nie było podświetlania przycisków, poprawiłem luty na wtyczce od panelu i wszystko jest ok.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...