Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czesci S4 w A4 a odszkodowanie po kolizji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko, czy za pękniety zderzak S4, kratke halogena i srodkowa kratkę, jak uszkodzony ksenon, i błotnik wycena 2600zł to nie jest żart ?

Wydaje mi się to mało i zastanawiam nad opinia od rzeczoznawcy.

Jak to jest gdy elementy od s4 sa w a4.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze malo tylko ich to wali czy to zderzak od s4 mozesz walic ze to sline to dostaniesz wiecej za taki uzywany zderzak ze wszystkim trzeba dac 2tys minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że mało pisz odwołanie jak Ci nie będą chcieli wypłacić bierz rzeczoznawcę niech to wyceni jak należy i do sądu. Nie masz się co użerać ja się użerałem w podobnej sytuacji i w końcu oddałem sprawę do sądu bo szkoda nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niektórych TU żądają dodatkowego ubezpieczenia na elementy "niestandardowe" . Jeśli np A4 wyjechało z fabryki jako golec to po VINie liczą Ci zderzak seryjny itd.

Z drugiej jednak strony masz pełne prawo żądać "doprowadzenia stanu samochodu sprzed kolizji/wypadku" a więc powinieneś dostać kapustę na zderzak S4 itd. Tyle że prawdopodobnie TU dobrowolnie nie będzie chciało takiego policzyć ale idziesz do sądu i tam na 99% wygrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie ma co się z nimi użerać. ja potraktowałem to jako najlepszą bankową lokatę.

Zakładamy ze szkoda jest na pewną kwotę a reszty nie wypłacają choć powinni

To oddaje się sprawę do sądu i tą resztę czasami jest to spora reszta traktuje jak lokatę w banku Tylko że w banku dostaniesz na lokacie najwyżej 3 % a jak wygrasz spraw co nie jest trudne to ustawowe odsetki od kwoty na 30 dzień od dnia szkody wynoszą 13 % No takiej oferty to nie ma żaden bank. Więc jeśli firma nie chce wypłacić odwołuje się i gra na zniechęcenie to jeszcze lepiej bo po roku czy po dwóch latach z takich odsetek zbiera się naprawdę pokaźna kwota :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dodatkowe ubezpieczenie na jakieś dodatkowe wyposażenie S4 itp ma zastosowanie tylko przy AC. W przypadku OC to nie jest Twoja wina, że jakiś imbecyl wjechał w Ciebie czy Ci wymusił a masz prawo na aucie mieć co tylko Ci się podoba i oni mają za ta zapłacić. Oczywiście w praktyce mają to w d*p... liczą jak normalną częśc i to jeszcze chińską. Zostaje tylko rzeczoznawca swój, ASO albo sąd. Sam miałem wypadek poprzednią A4 jakieś pół roku temu, miałem lampy od lifta a policzyli mi za lampę 50zł (śmiech na sali), mówie do gościa, że mu dam te 50zł i niech mi poszuka używki w tej cenie to powiedział, że zamienniki są bardzo dobrej jakości i nie odbiegają od oryginału. Tylko za 50zł nie kupię zamiennika lampy od polifta, to wychodzi na to, że mam założyć zwykła a na drugiej stronie jeździć z poliftową :facepalm: Nic z tym jednak nie robiłem bo wypłacili dobrą sumke po zsumowaniu i po sprzedaży auta starczyło na lepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...