Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobilizer zablokowany jedynym kluczykiem


seb-k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temat dotyczy Volkswagena Lupo 1998 ale w zasadzie u nas jest podobnie więc na chwilę zapomnijcie, że wspomniałem o Volkswagenie (choć jednak w podświadomości miejscie to na uwadze ;-P ).

Mam do auta jeden kluczyk, który blokuje mi immobilizer. Nigdy nie było żadnych problemów do dzisiaj.

Podpiąłem VAGa i wyszło na silniku:

17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer

Na immobilizerze - adres 25:

01176 - Key 07-00 - Signal to Low

01176 - Key 65-10 - Unauthorized - Intermittent

Skasowałem wszystkie błędy ale auto nadal nie odpala i błędy wracają (może powinienem wyjąć kluczyk po skasowaniu błędów?).

Padł transponder?

Padł czytnik immo?

Co mogę zrobić?

Przyszło mi do głowy aby pojechać do serwisu zamkowego, kupić kluczyk albo sam transponder i zakodować PINem odczytanym z auta (nie znam PINu, nie dostałem od sprzedawcy auta).

Jak odczytać PIN immo z auta. Na jednym forum pisali, że czytali z 17-Instruments, ja chyba powininenem to odczytać z 25-Immobilizer.

Jak to zrobić?

Wszedłem do 25, potem do opcji Coding (czy jakoś tak) i wyświetliło mi info, żebym sobie gdzieś zapisał oryginalne kody bo niepoprawne kodowanie może uczynić moduł kontroli niefunkcjonalnym (w dosłownym tłumaczeniu). Czyli co się może stać? Czy więcej nawet nie połączę się z tym sterownikiem?

Poniżej wyświetliło 2 pola tekstowe z jakimiś wartościami opisane jako

Software coding - wartość 0 i cztery inne cyfry (niby jak kod do immo).

oraz

Work Shop code? - same zera

Czy to jest to czego szukam?

I teraz dalej - jak wgrać PIN do nowego transpondera (kluczyka).

tu coś pokazuje facet:

Myślicie, że będzie OK?

Proszę o pomoc bo bez auta moja żona żyć nie może. W domu napięta atmosfera - pomóżcie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a nie przyszło Ci do głowy że nie może nie łączy cewka w stacyjce

Postukaj w obudowę kierownicy może pomoże

Kodowałem dodatkowy klucz w A3 98r, pin trzeba sczytać np Vag commanderem, vagiem się nie da

Jeszcze pytanie czy kluczyć nie spadł na twarde podłoże.

Może transponder się uszkodził

Da się kluczyć rozebrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk spadł na twarde podłoże i to z balkonu 3 piętra. Kluczyk już rozebrany, transponder na miejscu,ale faktycznie może dostał strzała i umarł.

Inna sprawa, że z silnikiem udaje mi się połączyć 1 na 10 razy. Inne moduły ok. Może coś nie łączy w stacyjce? A może to przez blokadę immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada immo nie ma nic do komunikacji.

Akumulator dobrze naładowany?

Transponder pewnie umarł jeżeli ktoś rzuca kluczem z 3 piętra.

Na szybkiego to możesz wyłączyć immo, ale tego też raczej vagiem nie zrobisz, chyba że masz vag commandera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. Jak odczytać PIN VAG commanderem?

btw2. Co w zasadzie odczytałem z 25-ki w opcji Coding?

---------- Post dopisany at 00:52 ---------- Poprzedni post napisany at 00:51 ----------

Akumulator kręci pięknie

---------- Post dopisany at 00:53 ---------- Poprzedni post napisany at 00:52 ----------

VAG commander się znajdzie - interfejs VIAKENA KKL wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw2. Co w zasadzie odczytałem z 25-ki w opcji Coding?

kodowanie licznika - to nie jest pin

VAG commander się znajdzie - interfejs VIAKENA KKL wystarczy?

Wystarczy

Jak odczytać PIN VAG commanderem?

Musisz poszukać, już nie pamiętam dawno to robiłem

Zobacz to

http://www.autotronika.pl/files/file_add/file_add-74.pdf

Dodam tylko że mogłeś to zrobić wcześniej tzn jak kluczyk działał aby teraz nie było napiętej atmosfery

W drugim aucie A3 też miałem 1 klucz

Za dorobienie krzyknęli 250 - 300zł

Kupiłem vag comm. za 70zł, pastylkę za 10zł i kluczyk pilot używany za 40zł i mam zapasowy

Nie mieszkam na 3 piętrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... podobno w Lupo jest Motorola i commander nic nie da. Tylko programator EEPROM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły kabel kkl i w/w program da rady. transponder do wymiany mi kluczyk spadł na asfalt i było po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lupo? Bo podobno właśnie w Lupo może się nie dać.

---------- Post dopisany at 15:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:46 ----------

No dobra - u "klucznika" powiedział że transponder nie odpowiada czyli ostatni kluczyk nie bangla. Mam zawieźć mu immo i odczyta kod oraz dorobi jeden kluczyk - cena 250zł + 150zł za drugi kluczyk.

Napalony pobiegłem do Lupo i od rana rozbieram kokpit aby dostać się do immo które jest paręnaście cm nad bezpiecznikami. Pół kokpitu już zdjąłem ale nadal nie dam rady tam wsadzić łapy. Mogę odkręcić obie śruby trzymające immo ale wtedy gdzieś spadnie i już nie zamontuję, o ile uda mi się tozłapać. Jedyna nadzieja pozostała w wyjęciu nawiewu - wyjąłem pokrętło świateł i jedną śrubkę pod nim. Dalej coś trzyma...

---------- Post dopisany 08-04-2014 at 10:21 ---------- Poprzedni post napisany 05-04-2014 at 15:56 ----------

Witam

Niestety nie było czasu na zabawę i oszczędności więc 400zł w plecy za dwa kluczyki+kod.

Mogłem odczytać klucz samodzielnie ale niestety nie miałem dostępu do programatora (przez interfejs KKL podobno nie da się do tego dobrać akurat w Lupo). Potem mógłbym już VAGiem zakodować te transpondery ale znów musiałbym poczytać jak to zrobić (+ ryzyko, że coś zepsuję :-) )

Trochę ubolewam już nie tyle nad kasą ale nad tym, że straciłem okazję żeby czegoś się nauczyć.

Nawiew jakoś wyjąłem ale ręce mam całe podrapane.

Potem wyjęcie immo było już kwestią czasu.

Zaniesienie do "klucznika", parę chwil i gotowe.

Zrobiłem fotostory na forum o Lupo-klubu.

ps. Na pocieszenie pozostała mi refleksja ile kasy "zaoszczędziłem". Udałem się do ASO i powiedzieli, że za zdiagnozowanie co jest przyczyną chcą 250zł.

Poszedłem do wspomnianego "klucznika" i włożył kluczyk w jakieś "coś" i powiedział, że transponder padł i nic nie odpowiada. Koszt diagnozy zepsutego transpondera 0zł :-)

"Always look on the bright side of life..."

Dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanko kupiłem audi a4b8 natomiast moja znajoma tez jakis czas temu kupiła podobne b8 lecz jej ukradli wiec podarowała mi kluczyki po swojej b8 i teraz moje pytanie chciałbym zakodować te kluczyki wymienic groty wie ktoś moze ile take coś kosztuje i kto moze mi to zrobic z okolic Wrocławia Nysy strzelina Dzierżoniowa klodzka bo do tych miejscowości mam najbliżej no i niewiem czy to wszystko bo jedni mówią ze samo programowanie nic nieda wraz z kupnem grota jesli kluczyki są używane a chce wiedzieć ile takie cos kosztuje jak sie ma używki dodam zdjęcie kluczyka75b18f752a09098ee1dc8caf1d49fc07.jpg

Jesli ktoś mi moze pomóc to z chęcią ja po służę kiedyś swoją wiwdzą na inny temat Przyznam ze jestem lekko zdesperowany bo niewiem zbyt wiele a słyszałem ze niekturzy magicy kopiują klucze by potem podwędzić samochody wole zkozystac z wiedzy kogoś kto naprawde zna sie na zeczy jesli nie na forum to chociaż na priv podam swój email prywatny i bede czekac na info

[email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...