Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Instrukcja klawiszy i funkcji klimatronika....


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

w autku Audi 80 TDI 1.9 1995r VIN-96 nie mam do tego auta instrukcji obsługi (nie serwisówki) niewiem co do czego służy a nie chcę czegoś spartolić....

tzn. co to Auto, co to gwiazdka, co to szyba,...itd czy można jakąś kombinację razem wklikać?

Głupie może pytanie ale po prostu nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum gdzies tu jest instrukcja obsługi, co prawda troche nowszego modelu ale symbole przycisków takie same.

Dobra dzisiaj niedziela to masz http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3399&postdays=0&postorder=asc&start=0

/zresztą długo nie szukałem :mikolaj: /

:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

więc tak co to za tryb:

"Auto" jak wtedy pracuje nagrzewanie autka (tylko tak mam na razie ciągle ustawione)

"Szyba" jak to kliknę to już zczaiłem że mi nagrzewa szybę...ale czy samo się przełączy potem na "Auto"

"Gwiazdka" kiedy to działa? czy to chłodzenie? mi zapala się na 3sek i gaśnie i jest tryb "Auto" niewiem czy mam więc coś zrypane???

i teraz z prawej strony panelu te trzy:

"Strzałka góra" gdzie to jest nadmuch?na szyby czy przez przednie kratki?

"Kratka" jak to kliknąłem to mi się auto wyłącza i mocno wieje - na tyle na ile nakręcę speed wentylatorków

"Strzałka dół" czy to dmuchanie w nogi czy jak?

Pewnie banalne pytania no ale ja nie mam instrukcji i niewiem co kiedy powinno najlepiej działać i wogóle kiedy powinno działać zimą czy latem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Auto" jak wtedy pracuje nagrzewanie autka (tylko tak mam na razie ciągle ustawione)

ustawiasz temperature, klikasz "auto" i zapominasz ;) Układ sam ustawia gdzie ma wiać, jak mocno i jakim powietrzem (ciepłym/zimnym).

W lecie służy do chłodzenia, zimą - do wysuszania budy raczej (pamiętaj, że poniżej 5st C układ chłodzenia nie działa - spręzarka)

"Gwiazdka" kiedy to działa? czy to chłodzenie? mi zapala się na 3sek i gaśnie i jest tryb "Auto" niewiem czy mam więc coś zrypane???

włączenia klimatyzacji(układu chłodzenia) - czyli zaczyna działać sprężarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego że miałem ciągle poniżej 5C jak kupiłem wóz tj.30.12 :D i Gwiazdka gasła po 2-3sekunkach czyli czaję!

Więc wystarczy że ustawię Auto i gra!A jak mam auto i dam duży speed wentylatorka to coś zmienia?Czy auto obroty też samo reguluje?

A jak ustawię Auto i niską temp. to Auto samo włącza Gwiazdkę jak trzeba zchłodzić temp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy auto obroty też samo reguluje?

tak

to Auto samo włącza Gwiazdkę jak trzeba zchłodzić temp.?

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za całą pomoc!Ustawiam Auto i śmigam! Wielkie dzięki za pomoc A4klub rulezzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj o okresowych przeglądach klimatyzacji, to jest układ który również takowym podlega (sprawdzenie szczelności, wymiana czynnika )

"Strzałka dół"

powietrze zostanie skierowane przez układ w nogi - fajnie buty się suszą gumowe podeszwy i przestają piszczeć ;) (to jest Twój wybor, jesli chodzi o ukierunkowanie gdzie ma leciec powietrze)

"Strzałka góra" gdzie to jest nadmuch?na szyby czy przez przednie kratki?

To samo co wyżej, oprócz podeszw i kierunku :D Czyli na szyby ma lecieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...