Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwny dzwiek przy gaszeniu auta+filmik


muszka76

Rekomendowane odpowiedzi

witam

niedawno zauwazyłem ,ze kiedy gasze samochod to z okolic filtra powietrza słychac taki dziwny dzwiek jakby jakis wirnik sie zatrzymywal z zepsutym łozyskiem.Auto jest swiezo po prodramie i w czasie wykonywania logów nie wyskoczyly zadne usterki wiec dziwi mnie ten dzwiek .

czy to moze zwiastun zepsutej turbiny czy moze cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to tylko wentylator chlodnic a nie np turbina... ale moze tez turbina- latwo sprawdzic kwestia przytrzymanla palcami wirnik turbiny i niech ktos zgasi silnik.jesli dzwieku nie bedzie to wiadomo-turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zrobilismy z Grzegorzem,który robil program w moim aucie i turbina dmucha prawidłowo.Moze to brak dpf daje takie efekty dzwiekowe?

nagrałem ten dzwiek

https://www.youtube.com/watch?v=fTQO-ZbD2Ag&list=HL1397413959&feature=mh_lo

a teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw link do filmiku, bo nie bangla:naughty:

Teraz już można obejżeć :whistling:

Raczej wirnik turbulum obciera o obudowe .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w 100% od turbo.... dlaczego, nie wiem -dziwie sie ze nie wie ten co koksu dosypal....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to wytlumaczyc...za pozno po wyłączeniu zapłonu otwiera sie vnt przez co turbina kreci cisnienie ktore nie ma gdzie wyjsc bo zawory do cylindrow so nie ktore zamkniete i w tym momencie nasteguje przeciw cisnienie doladowania ktore napiera na wirnik kompresyjny turbiny i wirnik turbiny haczy o obudowe z powodu ze ma luz na osce ktory powstaje z braku cisnienia oleju poniewaz silnik juz nie pracuje. no takze ja tak to sobie wyobrazam. ratunek- zmienic moze mape ktora odpowiada za sterowanie n75 w momencie otwarcia vnt w momencie gaszenia silnika aby zmniejszyc napor spalin na wirnik zasilający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i problem rozwiazany

okazalo sie ze ten dzwiek wydobywa sie tylko wtedy gdy wyciagnieta jest wtyczka z egr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji pisania programu Grzegorz wyłaczył egr w sofcie i wyciagnal wtyczke.Od tego czasu słyszalny byl ten dzwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo jak gaszę auto w momencie wypalania dpf-a. Wtedy właśnie Egr jest zamknięty i ciśnienie z turbo nie ma ujścia i stąd ten dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...