Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z tylna klapa w Avancie.


daniel01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem ponieważ otwarcie mojej klapy z bagażnika jest to jak granie na loterii otworzy się lub się nie otworzy. Więc tak jak chce otworzyć klapę otwieram albo z kluczy albo normalnie i gdy nie chce się otworzyć słychać tylko taki tryt tryt i nic nie można zrobić jak mu się chce to się otworzy. Co to może być jak to zaradzić proszę bardzo o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu według tego filmiku on ma jakąś blaszkę z jakiegoś siłownika. Jak takowego nie mam z czego można to wziąść ? I tu też nie wiem jaki to ma mieć wymiar. Czy to ma być według tej starej blaszki wymiar ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruj się od czego ta blaszka,normalnie rozbieraj zamek wywalaj ten półprzewodnik i dorabiaj na jego wymiar blaszkę (przewodzącą )i zakładaj.

on ma stelaż od uniwersalnych centralnych zamków

tak blaszka ma być na wymiar no prawie,tzn ma pasować i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej pisze. Ja u siebie robiłem to kilka dni temu. Co mogę zasugerować? Nowa blaszka nie musi mieć idealnie tych samych rozmiarów, powiedzmy że mamy +/- 2mm tolerancji na szerokości/wysokości i 1mm na grubości. Próbuj z różnymi rodzajami metali, mi chyba za piątym razem udało się dobrać odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, to ty 5 razy montowałeś ten zamek czy idzie to sprawdzić bez montażu w samochodzie. A ty z czego blachę wziąłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn robiłem to tak, że po złożeniu silniczka i tych zębatek do kupy (z nową blaszką) podpinałem go do kabla w klapie i sprawdzałem jak reaguje na wciśnięcie guzika do otwierania. Jeżeli blaszka była nieodpowiednia to albo silniczek nie miał siły żeby pociągnąć cięgno albo robił to tak mocno że nie cofał. a blaszkę wycinałem z czego się dało, a to jakiś stelaż, a to kawałek blachy, dobierałem tylko odpowiednią grubość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie kojarzysz z czego była ta blacha lub jaka grubość co ci podeszła ? Np kawałek parapetu blaszanego mógłby być 0,7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...