Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z wypadaniem zapłonu ??? 1.8t


KONiu3141

Rekomendowane odpowiedzi

Mam malutki problem :P A mianowicie jadąc samochodem przy obrotach w zakresie od 2000 samochód zaczyna nierówno pracować tak jakby tracił zapłon na którymś cylindrze , pojawia się to dopiero po jakichś kilkunastu minutach jazdy już na ciepłym silniku . Zarówno na gazie jak i na benzynie. Dodam że niedawno wymieniłem świece i zauważyłem że nie wszystkie "fajki" od cewek sprężynują tak samo , dodatkowo ich gumowe obudowy zaczęły parcieć i dosłownie rozpadają się w rękach. Czy może to powodować wypadanie zapłonu czy raczej szukać problemu gdzie indziej. Za opinie i pomoc z góry serdecznie dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie zaplonu sprawdza sie w blokach pomiarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :) a można wiedzieć w którym konkretnie i jak sprawdzić tzn jakie wartości bo troszkę laikiem jestem jeśli chodz o VAG . A szperam po internecie i narazie jedyne do czego doszedłem to iż jest to blok 16 ale nie jestem pewien a o zdiagnozowaniu to już nie ma mowy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który blok to zależy od kodu silnika, logi dynamiczne przy nagrzanym silniku i po skasowaniu błędów od 1500 do 6500 rpm na 3 biegu. Log wrzuć na stronkę vaglog.rtnet.pl a później odpowiedni link na forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumie więc że mam wykonać logi dla każdej grupy oddzielnie od pierwszej aż po którą ?? jutro postaram się z tym powalczyć :)

---------- Post dopisany 15-04-2014 at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany 14-04-2014 at 20:27 ----------

dzisiejsze logi

Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 005 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 001,001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 016 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 018 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 006 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 002 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

prosze o opinie

---------- Post dopisany at 21:25 ---------- Poprzedni post napisany at 21:07 ----------

czy może potrzebne jeszcze jakieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z d...py te logi

robi sie je na 3 biegu od 1000 obr/min do odcinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no były robione dynamicznie (chyba ze coś spie....) nagrzany silnik , 3 bieg "start" gaz w podłogę po 4500 obrotów (wiem powinno być wiecej ) "stop" . Jeszcze jak by ktoś podpowiedział które bloki dla silnika AEB byłoby prościej ,

dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...