Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne tykanie


frog125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki nietypowy problem jeśli można tak to nazwać zawsze przy otwieraniu auta z pilota czy otwierając ręcznie obojętnie które drzwi nawet na postoju po 5 minutach jak zgaszę wydobywa się dziwny piszczący, skrzypiący dźwięk z przodu w silniku wybadałem że to gdzieś w tym miejscu co to może być i jak to naprawić żeby nie piszczało:facepalm:

zzz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko Ty masz ten problem. To chyba normalna sprawa bo u mnie po otworzeniu zamków również słychać delikatne tykanie spod maski przed dluższą chwilę.

Może ktoś znający się w temacie wypowie się co to za dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to chyba jakiś przekaźnik tyka, a tak na marginesie patrząc na zdjęcie co to jest takie czarne za korkiem wlewu oleju? (czarne plastikowe z przerwą po środku, jakby zalana klapka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zalana tylko brudna :wink: Kurcze nikt nie ma takiego przypadku przy otwieraniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba normalna sprawa z tym tykaniem. Co prawda u mnie nie piszczy ale np. po zamknięciu centralnego zamka po kilku sekundach słychać ze 3-4 pyknięcia w równych odstępach czasu jakby z przekaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę właśnie tego problemu rozwiązać a wiem że wcześniej tego nie było:facepalm:

---------- Post dopisany at 19:09 ---------- Poprzedni post napisany at 19:08 ----------

poza tym jakie drzwi bym nie otworzył to jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pyknie ze trzy razy jak np. samochód stoi jakiś czas z zamkniętymi drzwiami ale centralny zamek jest otwarty to po otwarciu dowolnych drzwi pyka tak ze 3-4 razy. Wydaje mi się, że to normalne, u mnie było od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk wydaje chyba moduł komfortu a u mnie z przodu i to w silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie też tak mam i widać że to normalne ale dokładnie nikt nie wie co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu to moduł komfortu :)
z przodu robiła to jakaś pompka ale nie pamiętam dokładnie od czego to było, pompka lub zaworek tak gdzieś z 20cm od pompy paliwa... nie mam teraz CR więc nie powiem zbytnio co to było a szczerze mówiąc zapomniałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...