Treść opublikowana przez diesel_power
-
Hicior! Piosenka o Audi z Bośni i Hercegowiny
Aż dziwne, że nikt jeszcze nie wrzucił
-
Czy tak powinno być
Raczej nie jest to normalny objaw żeby za każdym razem przy puszczaniu sprzęgła obroty wskakiwały aż na 1200 RPM. U mnie niekiedy też widzę, że czasem przy puszczaniu sprzęgła na luzie wskazówka delikatnie skoczy do góry ale na pewno nie jest to na 1200 obrotów i objaw nie pojawia się za każdym razem.
-
Czy za pomocą VINu dojdę do kodu lakieru?
Jeśli jeszcze aktualne to w 2010 roku A4 miało tylko dwa czarne kolory: gładki czarny LY9B oraz perłowy LZ9Y.
-
Głuche uderzenie w prawym tylnym kole
Albo wystrzelił jakiś kamień z pod opony i uderzył o podłogę albo mógł ułamać się kawałek sprężyny (byłem świadkiem jak osoba słusznej wagi i postury wsiadała do auta zaparkowanego jednym kołem na krawężniku, nagle rozległ się huk jakby wybuchła petarda - okazało się że ułamał się jeden krążek ze sprężyny, leżał pod autem )
-
Odpalanie w niskiej temperaturze
Zależy też od stanu samych świec, u mnie nawet po 8-9 godzinnym postoju na mrozie ok. -18C kontrolka świeci dosłownie sekundę.
-
problem z utrzymaniem temperatury
Święte słowa, tym bardziej, że z tego co zaobserwowałem to w B8 jest chyba jakiś priorytet na ogrzewanie wnętrza bo nawet przy dużych mrozach i po wielogodzinnym postoju w środku dość szybko zaczyna lecieć ciepłe powietrze, kosztem wolniejszego nagrzewania silnika oczywiście.
-
problem z utrzymaniem temperatury
Mam to samo, też przy -15C 70 stopni łapie nawet szybko ale przy włączonym ogrzewaniu i spokojnej jeździe o 90 stopniach można zapomnieć. Nowsze diesle tak mają, w poprzednim aucie (Volvo z silnikiem D5 też wtrysk CR) było identycznie i nie należy się tym sugerować, że termostat nie działa jak trzeba.
-
Odpalanie w niskiej temperaturze
Na obrotomierzu mniej więcej na wysokości 2.000 rpm U mnie świece grzeją dość szybko, nawet w duże mrozy szybko gaśnie kontrolka.
-
Odpalanie w niskiej temperaturze
Ja po prostu w duże mrozy podgrzewam świece 2 albo i 3 razy zanim uruchomię silnik. Po prostu wkładam kluczyk do końca tak jakbym chciał odpalić ale nie wciskam sprzęgła i tym samym nie odpalam silnika, Jak kontrolka grzania świec zgaśnie to jeszcze raz wyłączam zapłon i znów bez sprzęgła kluczyk do końca i jak już kontrolka świec zgaśnie to wtedy sprzęgło i jeszcze raz wciskam kluczyk i silnik zapala jak latem a aku też mam już kiepski
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
Jutro zapodam bo dziś już ciemnawo i auto już w garażu a właśnie mi się wydają jakieś sporawe te tarcze i tak się zastanawiam czy to przypadkiem nie 320 tym bardziej, że zacisk TRW a we wlepie seria 1LT. Z tego co rozpatrzyłem na internetach to 1LT właśnie oznacza tarcze 314-tki.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe do Audi A4 B8?
Przymierzam się do zmiany tarcz i klocków na przedniej osi (świeci się już komunikat BRAKE PADS) i mam pytanie czy mam 314mm czy 320? WAUZZZ8K29A069011 Niby we wklejce jest 1LT, czyli seria 314 ale z kolei zaciski mam TRW a z tego co pisał Dev TRW mają 320 a ATe 314.
-
Mocniejsze światło cofania LED
Wtyk ten sam W2,1x9,5 d tyle, że ORI jest 16-watowa a ta LED 5-watowa tyle, że soczewkowa + rozproszenie na boki.
-
Mocniejsze światło cofania LED
trzeba by pewnie kombinować z wyłączeniem sprawdzania żarówek.
-
Mocniejsze światło cofania LED
Też macie wrażenie że stockowe żarówki cofania dają dość mało światła? W mieście gdzie jest oświetlenie uliczne nie ma problemu ale cofając w całkowitych ciemnościach trzeba nieraz jechać na czuja, dobrze że pomaga PDC ale nieraz cofając w nieznanych miejscach lepiej widzieć gdzie się jedzie zwłaszcza że czujnik nie wyłapie nam np. dołu czy rowu. Dlatego pomyślałem o wymianie żarówek świateł cofania na coś takiego http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-Led-W5W-T10-7%2C5W-5x-HP-Bialy-Zimny-LENS-DRL/632Jak według was spisze się taki zestaw? Nie wywali błędu?
-
Przerysowany i delikatnie wgnieciony błotnik, kupić z demontażu czy isc do lakiernika?
Średnio ceny lakierników wahają się od ok. 300 do 500 złotych za element, najlepiej podjechać do lakiernika niech sam wyceni za ile by zrobił. Niżej raczej nie warto szukać bo to już stodolarstwo a nie lakiernictwo. Ja ostatnio dawałem do lakierowania zderzak z dyfuzorem S-line i wyszedł idealnie, brak jakiegokolwiek syfka, nie ma do czego się przyczepić.
-
Przerysowany i delikatnie wgnieciony błotnik, kupić z demontażu czy isc do lakiernika?
Bez przesady, przez dzień czy dwa nic Ci nie zardzewieje. Jeśli jednak zamierzasz pojeździć z tym dłuższy czas to dorób sobie z 50 ml bazy z numeru i zapraw maleńkim pędzelkiem.
-
Przerysowany i delikatnie wgnieciony błotnik, kupić z demontażu czy isc do lakiernika?
Zaprowadź do lakiernika, najlepiej ogarniętego niech ładnie wycieniuje to uszkodzone miejsce zamiast lakierować bazą cały błotnik. Nie będzie nic widać, nie odetnie się do drzwi (nie będzie widać różnicy w odcieniu). Całość tylko pryśnie bezbarwnym i będzie jak nowy
-
Plasticzek osłaniający próg od przodu
Tu macie zaznaczone o który plasticzek chodzi http://zapodaj.net/57fb1a1dde656.jpg.html EDIT: Już ustaliłem numer części jakby kiedyś było komuś potrzebne to 8K0 821 653 / 8K0 821 653 A Cena mocno sfatygowanej używki na allegro - 20 złotych plus przesyłka Cena nowego w ASO VW - 10 złotych
-
Plasticzek osłaniający próg od przodu
Muszę kupić plasticzek/osłonę progu od przodu/przedniej osi z lewej strony taką na dwie zapinki. Wie ktoś jaki numer ma ta część?
-
Różnica pomiędzy oznaczeniami reflektorów
Kup taki żeby numer części był ten sam (tego reflektora co masz do wymiany) a data produkcji była bardzo zbliżona do drugiego reflektora. Wtedy najmniejsza szansa, że trafisz na inny kolor LEDów, a jest to trochę widoczne bo w latach 2010/2011 zmieniono barwę LED z zimnoniebieskiej na bardziej żółtawą. Ja kupowałem tak reflektor i szukałem na allegroszu właśnie po numerze części OEM (ten sam numer) i daty produkcji drugiego reflektora (znalazłem idealny stan z różnicą ok. 2 tygodni w dacie produkcji i kolor paska LED jest idealnie ten sam) Musisz dzwonić po sprzedawcach i niech podają numer części OEM i datę produkcji.
-
Co to za felga?
Szukam info o takim felunku http://www.fotoszok.pl/show.php/2297117_cam00992.jpg.htmltylko w rozmiarze 17". Wiem, że są bo widziałem na żywo. Może jakiś numer części albo ktoś ma na sprzedaż?
-
Kod koloru na dyfuzor zderzaka S-line
VW ma raczej swoje lakiery, pewnie coś na bazie wodnych, jak większość producentów obecnie.
-
Jakiej firmy szyba przednia?
Ja mam NordGlass z 2013 roku, kupowałem nową w Laser Auto-Szyby Siedlce. Nie wiem czemu tak narzekacie bo wg. mnie szyba bardzo dobra, przejechałem z nią ponad 40 tyś, km i wygląda bardzo dobrze, nie jest porysowana, nawet w nocy przy światłach z przeciwka nie widać specjalnie rys. Raz strzelił mi kamyk z ciężarówki, było słychać naprawdę głośno w samochodzie, myślałem że już po szybie a tu o dziwo tylko maleńka obitka, długo musiałem jej szukać. Wydaje mi się, że szybkie rysowanie szyby wynika ze słabych piór wycieraczek i tarcia wycieraczkami na sucho, bez płynu.
-
Kod koloru na dyfuzor zderzaka S-line
Dokładka już w malowaniu, kolor 1RR z palety VW czyli takl jak ORI.
-
Kod koloru na dyfuzor zderzaka S-line
Super, dzięki piękne. Kupiłem dyfuzor niby po zdjęciach i rozmowie ze sprzedającym bardzo ładny ale na żywo okazało się, że ma kilka małych rysek i ze dwie maleńkie wgnioteczki, więc jak maluję już zderzak to prysnę i ten dyfuzor.