Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik prędkości


powaguspisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś wie jak jest w Audi 3.0 rozwiązana sprawa z czujnikiem prędkości ?? Czy takowy występuje, a za pewne tak ?? I czy to może mieć wpływ z wariacją wskazówki prędkościomierza. Wczoraj jechałem, i nagle w trasie po wyjechaniu z pod domu około 50 km wskazówka od prędkościomierza zaczęła wariować przekroczyłem 130 km/h i nagle patrze jakieś cyrki skacze, FIS wskazuje dziwne spalanie, i oczywiście tempomatu nie da się włączyć, jak jadę do 80 km, bez gwałtownego przyśpieszania to prędkościomierz działa, tak było dzisiaj np. po mieście, jeszcze nie podłączyłem kompa bo również zapaliła się kontrolka silnika CHECK zobaczę co jest w błędach, ale na co się szykować ?? czy to może być związane coś w samej skrzyni ?? bo też mam takie terkotanie jak by sprężynki od dwu masy zanim się rozgrzeje skrzynia, i może to tu tkwi sedno. Proszę o jakikolwiek trop.

Przyznam że nie słyszałem o akcjach z licznikami, że dzieje się coś z nimi przepalają ścieżki czy coś jeszcze. Wydaje mi się że odpowiedzialny za to jest jakiś czujnik, tylko co gdzie i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... temat rozwiązany

kolega "cichy" podpowiedział że by sprawdzić ładowanie i okazało się że jest 13,2 -12,9

a więc rękawy do góry i demontaż alternatora, na stół i do wymiany komutator, szczotki, regulator napięcia, niestety po tej naprawie dalej za nisko wskazywało napięcie 13,8/9 po zmierzeniu akumulatora wydajności okazało się że ma 45 % sprawności do wymiany, założony nowy wcześniejsze usterki wyeliminowane i człowiek szczęśliwy...

Zegarów nie trzeba zmieniać, czujnik prędkości jest też ok. Jak by ktoś miał taki problem to widzicie że jednak Audi kryje różne niespodzianki i myśli technologiczne, zbyt niskie napięcie i cyrki się działy teraz jest ok, przejechane około 1000 km i bez kłopotu.

A teraz zabieram się za kolektor ssący .... oj oj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się przypadkiem, że ułamany jest wałek ten co trzyma się razem z gruszką w nowym jak gruszkę odkręcam to wychodzi ładnie cały wałek jest zespolony, a u mnie grucha sama, a wałek siedzi w środku. Dwa jak kiedyś wymieniałem uszczelkę pod ssącym to w kanale dolotowym taki plastik siedział na szczęście nic się nie stało, troszkę się przypalił, dlatego niestety do wymiany. Przy okazji będę sprawdzał całe podciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem , ale prędkościomierz nie działa na zimnym silniku przy czym szaleje pływak i po przejechaniu kilku kilometrów wszystko wraca do normy , miał ktoś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do mechanika, i sprawdź ładowanie oraz stan akumulatora. Może to być właśnie ta przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inny problem z prędkościomierzem, a mianowicie zaniża mi prędkość o 10 km/h np. jadąc 50 km/h wskazówka pokazuje 40km/h. Wina czujnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...