Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

podwyższenie zawieszenia ( zbyt twardo)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Felga 18 profil opony 40 amorki 1be sprężyny h&r -35 tak mi to siadło z 1ba.

:naughty:

Opublikowano
  • Autor

Czy sprężyna w 1BE i 1BV jest taka sama? Różnią się tylko amory?

Jeśli mam 1BV to co zmienić aby mieć 1BE?

Opublikowano
mniejsza kolidacja pochylen

brzmi mądrze, co to? :)

Opublikowano
Czy sprężyna w 1BE i 1BV jest taka sama? Różnią się tylko amory?

Jeśli mam 1BV to co zmienić aby mieć 1BE?

Sprezyna od 1BV jest krótsza od 1BE . Jeżeli chciał byś 1BE to amory razem ze springami :wink:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie -

Pękła tylna sprężyna. Słyszałem że w takiej sytuacji trzeba wymienić obie.

Przypomnę że mam :

zawieszenie 1BV OYJ OJF.

Gdzie kupić takie sprężyny- Jakiej firmy najlepsze?

I czy w takiej sytuacji jest możliwość wybrania jak najmiększej sprężyny - Czy wszystkie będą tak samo twarde-

Zależy mi na jak największym komforcie.

Opublikowano
Czy sprężyna w 1BE i 1BV jest taka sama? Różnią się tylko amory?

Jeśli mam 1BV to co zmienić aby mieć 1BE?

Sprezyna od 1BV jest krótsza od 1BE . Jeżeli chciał byś 1BE to amory razem ze springami :wink:

Właśnie że nie, to są te same spężyny do 1BE i 1BV

Opublikowano

Cześć - pomóżcie :)

Czytałem sporo o zawieszeniu ale nie znalazłem nigdzie jasnej odpowiedzi. Mam zawieszenie oryginalne 1BA (audi a4 b7 1,9 TDI) i chciałbym podnieść je trochę. Problem to progi itp. Amorki niby są sprawne. Dopiero co ją kupiłem i zastanawiam się co z tym zrobić. Czy wymiana samych sprężyn pomoże? A jeśli tak to na jakie? Czy też obowiązkowo amorki do wymiany? Czy może po wymianie amorków auto wstanie trochę, bez ruszania sprężyn?

Opublikowano
  • Autor
Czy sprężyna w 1BE i 1BV jest taka sama? Różnią się tylko amory?

Jeśli mam 1BV to co zmienić aby mieć 1BE?

Sprezyna od 1BV jest krótsza od 1BE . Jeżeli chciał byś 1BE to amory razem ze springami :wink:

Właśnie że nie, to są te same spężyny do 1BE i 1BV

Dzisiaj w sklepie gość znalazł zamiennik firmy KYB ale powiedział żeto do 1BE . Że do 1BV jest inna.Wysłałem mu nawet tabelkę z forum gdzie OYJ to 8E0 511 115 DK/FK dotyczy 1BE/BV.

POwiedział że z tej tabelki nie wynika że to ta sama sprężyna.

Ja już zgłupiałem.

Proszę wszystkich posiadjących Oznaczenie tyłu OYJ -Ci co zmieniali - jakiej firmy kupili zamiennik i ile może kosztować w Aso taka sprężyna.

NIe chce kupować Eibacha- Chce wymienić na spręynę o takich samych parametrach .

chyba że kupić używaną=POmocy

Opublikowano
Czy sprężyna w 1BE i 1BV jest taka sama? Różnią się tylko amory?

Jeśli mam 1BV to co zmienić aby mieć 1BE?

Sprezyna od 1BV jest krótsza od 1BE . Jeżeli chciał byś 1BE to amory razem ze springami :wink:

Właśnie że nie, to są te same spężyny do 1BE i 1BV

Dzisiaj w sklepie gość znalazł zamiennik firmy KYB ale powiedział żeto do 1BE . Że do 1BV jest inna.Wysłałem mu nawet tabelkę z forum gdzie OYJ to 8E0 511 115 DK/FK dotyczy 1BE/BV.

POwiedział że z tej tabelki nie wynika że to ta sama sprężyna.

Ja już zgłupiałem.

Proszę wszystkich posiadjących Oznaczenie tyłu OYJ -Ci co zmieniali - jakiej firmy kupili zamiennik i ile może kosztować w Aso taka sprężyna.

NIe chce kupować Eibacha- Chce wymienić na spręynę o takich samych parametrach .

chyba że kupić używaną=POmocy

Tak jak pisałem 1BE ma -20 1BV ma -30 .

Opublikowano
Czy sprężyna w 1BE i 1BV jest taka sama? Różnią się tylko amory?

Jeśli mam 1BV to co zmienić aby mieć 1BE?

Sprezyna od 1BV jest krótsza od 1BE . Jeżeli chciał byś 1BE to amory razem ze springami :wink:

Dzisiaj w sklepie gość znalazł zamiennik firmy KYB ale powiedział żeto do 1BE . Że do 1BV jest inna.Wysłałem mu nawet tabelkę z forum gdzie OYJ to 8E0 511 115 DK/FK dotyczy 1BE/BV.

POwiedział że z tej tabelki nie wynika że to ta sama sprężyna.

Ja już zgłupiałem.

Proszę wszystkich posiadjących Oznaczenie tyłu OYJ -Ci co zmieniali - jakiej firmy kupili zamiennik i ile może kosztować w Aso taka sprężyna.

NIe chce kupować Eibacha- Chce wymienić na spręynę o takich samych parametrach .

chyba że kupić używaną=POmocy

Tak jak pisałem 1BE ma -20 1BV ma -30 .

To jest obniżenie, ale nie na sprężynie, ten jeden cm jest na kielichu w amorze, amortyzatory jak się zdejmie kileichy są identyczne 1Be i 1BV!!!!!!!!!

W etce jest wyraźnie napisane że sprężyny do 1Be i 1BV są stosowane te same,więc nie wprowadzaj ludzi w błąd

Opublikowano
  • Autor

OKi

Czyli ustalona jest jedna rzecz- Sprężyna do 1BE jest taka sama jak do 1BV ( w tej samej klasie wagowej oczywiście).

Znalazłem na sieci że Producent: SACHS

Nr katalogowy: 996 949

numer katalogowy 8E0 511 115 DK

Czy ta sprężyna jest odpowiednia?

Opublikowano

No według klasy wagowej numery się zgadzają, tył klasa wagowa 0YJ

Cześć - pomóżcie :)

Czytałem sporo o zawieszeniu ale nie znalazłem nigdzie jasnej odpowiedzi. Mam zawieszenie oryginalne 1BA (audi a4 b7 1,9 TDI) i chciałbym podnieść je trochę. Problem to progi itp. Amorki niby są sprawne. Dopiero co ją kupiłem i zastanawiam się co z tym zrobić. Czy wymiana samych sprężyn pomoże? A jeśli tak to na jakie? Czy też obowiązkowo amorki do wymiany? Czy może po wymianie amorków auto wstanie trochę, bez ruszania sprężyn?

Możesz zastosować podkładkę do spręzyny z zawieszenia 1BR 8E0512145 wymmiary 90x90x23

a4_b7_audi.jpg

Opublikowano
No według klasy wagowej numery się zgadzają, tył klasa wagowa 0YJ
Cześć - pomóżcie :)

Czytałem sporo o zawieszeniu ale nie znalazłem nigdzie jasnej odpowiedzi. Mam zawieszenie oryginalne 1BA (audi a4 b7 1,9 TDI) i chciałbym podnieść je trochę. Problem to progi itp. Amorki niby są sprawne. Dopiero co ją kupiłem i zastanawiam się co z tym zrobić. Czy wymiana samych sprężyn pomoże? A jeśli tak to na jakie? Czy też obowiązkowo amorki do wymiany? Czy może po wymianie amorków auto wstanie trochę, bez ruszania sprężyn?

Możesz zastosować podkładkę do spręzyny z zawieszenia 1BR 8E0512145 wymmiary 90x90x23

http://s21.postimg.org/z9yn2oon7/a4_b7_audi.jpg

Wysokość podkładki to 13mm a nie 23mm.

Opublikowano

Dzięki za info. Spróbuję z tą podkładką i zobaczę co się da zrobić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.