Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BDG] Multitronic i sprzęgło


KOval81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak już niektórzy wiedzą (Ci, którzy są regularnie :> męczeni pytaniami), zamierzam kupić A4 B7 04.2005r. 2,5 z automatem. Jako, że montowany jest tylko Multitronic, to chciałbym się dowiedzieć pewnej rzeczy (od 2004 do końca 2005 była zieniana skrzynia na 7 lameli).

1. Podobno po przeróbce na 7 lamelek i odpowiednim dbaniu, ta skrzynka jest równie trwała co tip lub manual i nie sprzwia żadnych prolemów, ale JAK TO POZNAĆ ?czy jest juz po,czy przed?

2. Jaki rodzaj sprzęgła występuje z ta skrzynią - hydrokinetyczne, czy elektromagnetyczne (oba występowały w bezstopniowych, ale chyba elektrow starszych modelach?)?

Z góry dziękuję za info - każde na wagę złota:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta skrzynka jest równie trwała co tip lub manual i nie sprzwia żadnych prolemów

no to raczej bzdura... zawsze automat będzie mniej trwały niż manual...

co do akcji serwisowej - jeśli auto zostało jej poddane to jest informacja w centralnej bazie... a jeśli autko jest z końca 2004 lub dalej to jest pewne że takiej akcji nie przeszło bo fabrycznie ma już poprawioną skrzynię (tak przynajmniej czytałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się też wydaje,że trwałością manualowi żaden automat nie dorówna, ale gdzieś na forum AKP czytałem taki cytat:)

Co do skrzyni, to słyszałem, że te poprawione maja już 7 "przełożeń". Auto, które sprawdzałem było produkcji 04.2005 i miało 6 przełożeń w multi, tak więc kiszka nadal:)

Ponoć do końca 2005 zmieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi się wydaje że ktoś pomylił lamelki z biegami (których jak wiadomo w multitroniku nie ma) ale ekspertem nie jestem... wiadomo tylko że zastępowali coś z 6cioma lamelkami na coś z 7dmioma lamelkami... żeby było bardziej wytrzymalsze i modyfikacje zaczęły się od połowy 2003! roku (wtedy wzywano niemieckie wozy na akcję serwisową, której w naszym pięknym kraju oczywiście nie było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRazny

Nie pomyliłem - przeróbka związana z akcją serwisową Audi obejmowała wymianę z 6 na 7 lamelek, natomiast jest jeszcze różnica w ilości tych wirtualnych przełożeń. Właśnie mi chodzi o to, czy po przerobieniu miało multi też 7 przełożeń, czy nie ma ona nic z tym wspólnego?? A jeśli nie ma, to chciałbym się dowiedzieć, od kiedy montowano skrzynie z 7 "biegami":d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRazny

Nie pomyliłem - przeróbka związana z akcją serwisową Audi obejmowała wymianę z 6 na 7 lamelek, natomiast jest jeszcze różnica w ilości tych wirtualnych przełożeń. Właśnie mi chodzi o to, czy po przerobieniu miało multi też 7 przełożeń, czy nie ma ona nic z tym wspólnego?? A jeśli nie ma, to chciałbym się dowiedzieć, od kiedy montowano skrzynie z 7 "biegami":d

skrzynie multitronic z 7 biegami zaczeto montowac od momentu wejscia na rynek modelu b7.Nie spotkalem nigdy modelu b6 z automatem 7 biegowym.Jesli chofdzi o akcje serwisowa to dodawano 7 lamelke na tarczy ale nie 7 bieg[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2008, 17:25 pm_________________________________________________

Witam.

Jak już niektórzy wiedzą (Ci, którzy są regularnie :> męczeni pytaniami), zamierzam kupić A4 B7 04.2005r. 2,5 z automatem. Jako, że montowany jest tylko Multitronic, to chciałbym się dowiedzieć pewnej rzeczy (od 2004 do końca 2005 była zieniana skrzynia na 7 lameli).

w modelu 2,5 byl montowany multitronic z napedem FWD a przy napedzie Quattro motnowany byl tiptronic wiec nieprawda jest ze 2,5 wystepuja tylko z multi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide czytaj dokładnie:)

1. Napisałem, że B7 2,5 tdi był tylk w multi(i manualu oczywiście) a nie Tiptronicu.

2. Napisałem również, że była przerabiana na 7 lamelek, a nie że dodawano 7 bieg, tylko, że są skrzynie 6 i 7 "biegowe" i pytałem, od kiedy były montowane :>

A tak przy okazji, co myślicie o tej furce??

Ściągana z Francji ponoć miesiąc temu, przebieg różny na zegarze i w opisie, gdyż ponoć uszkodził się zegar i wymieniono go na nowy z takim jak na zdjęciu przebiegiem. Dostałem fotkę z datą jeszcze we Francji - 18.06.2008 i przebiegiem 150795 km. lakierowana była przerysowana lewa strona (drzwi kierowcy do przetłoczenia). Ostatnia wizyta serwisowa przy przebiegu ok 150tys.

Co myślicie o tym???

http://otomoto.pl/audi-a4-2-5-tdi-163-km-skora-6-biegow-C5906307.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide czytaj dokładnie:)

1. Napisałem, że B7 2,5 tdi był tylk w multi(i manualu oczywiście) a nie Tiptronicu.

2. Napisałem również, że była przerabiana na 7 lamelek, a nie że dodawano 7 bieg, tylko, że są skrzynie 6 i 7 "biegowe" i pytałem, od kiedy były montowane :>

A tak przy okazji, co myślicie o tej furce??

Ściągana z Francji ponoć miesiąc temu, przebieg różny na zegarze i w opisie, gdyż ponoć uszkodził się zegar i wymieniono go na nowy z takim jak na zdjęciu przebiegiem. Dostałem fotkę z datą jeszcze we Francji - 18.06.2008 i przebiegiem 150795 km. lakierowana była przerysowana lewa strona (drzwi kierowcy do przetłoczenia). Ostatnia wizyta serwisowa przy przebiegu ok 150tys.

Co myślicie o tym???

http://otomoto.pl/audi-a4-2-5-tdi-163-km-skora-6-biegow-C5906307.html

:shocked: sugerujesz ze nie ma a4 b7 2,5 z tiptronikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruje, bo za mało wiem :> Z tego co piszą ludziska na tym forum, to jest tylko z multi, ale ja osobiście głowy nie dam. Mówię tylko, że się nie spotkałem z tipem i opieram się na opiniach innych i bardziej doświadczonych w Audi od siebie. Jeśli się nie zgadzasz, to daj linka do czegoś z tipem, to wtedy i mnie oświecisz :>

Cholera jasna - przepraszam ale zamieściłem post z ogłoszeniem nie w tym wątku co trzeba :> Proszę moda o usunięcie! Przepraszam za klopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo 2.5Q w B7.

Wylacznie 2.7 i 3.0 na CR jesli chodzi o V6 TDI w Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo 2.5Q w B7.

Wylacznie 2.7 i 3.0 na CR jesli chodzi o V6 TDI w Q.

jestem zaskoczony ale faktycznie zapomnialem jescze o silniku 2.7

ciagle mi w glowie tkwilo ze montuja 2.5 i 3.0

Odbiegne od tematu...jak to wyglada w a6 c6? jest 2.7 tdi z tiptronikiem ?obojetne czy Q czy nie ale czy jest tip ?

ps.KOval81 miales racje :good::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...