Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbędna żarówka za licznikiem ?


Andrzej888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kilka dni temu wyciągałem licznik, aby wymienić sobie żaróweczki zauważyłem, że wisi tam nieużywana (podpięta) żarówka. Wyciągnąłem ją i sprawdziłem czy w ogóle reaguje, jednak nic z tego (nie jest spalona, sprawdziłem przekładając ją do żarówki od świecy).

Obrazek poglądowy:

yOttIb2.jpg

To ta po lewo, widać trochę inna niż ta po prawo.

Z pewnością padnie, pytanie czy świecą mi wszystkie kontrolki na liczniku. Tego nie wiem dlatego nagrałem krótki filmik pokazujący co się włącza po przekręceniu kluczyka :P

https://www.youtube.com/watch?v=mfvZqXRZ30c

Od czego jest ta żarówka ??

Nie wiem czy tak można lecz chciałbym jeszcze poruszyć 2 sprawy, w rękawie z przewodami zauważyłem zaizolowane kabelki, które nie są z niczym połączone o0 ? Mógłby mi ktoś napisać od czego one mogą być ? Ucieszyła by mnie wieść, że któryś może być od czujnika zew temperatury, który znajduje się przed chłodnicą

C277Poi.jpg

Po usunięciu izolacji wygląda to następująco:

JxHBmkL.jpg

Druga sprawa, jaki licznik z FIS najłatwiej by było mi podłączyć ? Aktualnie jest 8D0 919 034

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dodatkowa żarówka to może kontrolka od włączonych świateł? Może ktoś dołożył sobie:wink: A co do licznika to najłatwiej Ci będzie wrzucić licznik przedliftowy z fisem, podłączyć musisz tylko kilka dodatkowych czujników, tj. temp zewnętrzna, info z radia, sygnał spalania etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej żarówki też tak myślałem bo na liczniku jest zerwana osłonka wejścia pod "włączone światła", jednak po odpaleniu silnika i włączeniu świateł żarówka wciąż nie świeci. Jakiś pomysł co może być na rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna zarowka od swiec zarowych, a druga to sa tak zwane kierunki przyczepy. Jak przyczepke podlaczasz to bedzie migac gdy wlaczysz kierunek. Mozesz to sprawdzic naciskajac lekko kierunkowskaz a ta zaroweczka na chwile mignie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, jutro wyciągnę licznik i sprawdzę :) Teraz odnośnie tych kabli, da się czegoś dowiedzieć czy trzeba lecieć jak po sznureczku - aż do samego końca :P ?

I czy mógłbym prosić o model jakiegoś licznika FIS, który by bez większych problemów wszedł, a może ktoś takowy ma na sprzedaż :> ?

BTW. odnośnie tych świateł przyczepy, to trochę dziwne bo nie ma nawet gdzie podpiąć takową przyczepę :P ale cóż możliwe, że myśleli z rozmachem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...