Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 AFN Czy trzeba wymieniać olej w manualnej skrzyni ?


BocianXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko jest dobrać olej o idealnie takich samych parametrach sprawdź ceny w aso ori. z tego co pamiętam to do B5 jest w cenie podobnej jak inne firmowe oleje i będzie najodpowiedniejszy, do B6 jest drogi najtaniej 130 zł 1l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki olej zmieniliscie panowowie bo mi polecają febi - SAE 75W GL-4 lub castrol.

Jak się decydujesz na wymianę to oryginalny lub CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75w90. O febi nie słyszałem ale użytkowałem olej do wspomagania i płyn chłodzący tej firmy i osobiście nie polecam nikomu tych płynów. Jeżeli chodzi o politykę ASO w kwestii oleju w skrzyni to podobnie usłyszałem swego czasu, że się wymienia go tylko przy remoncie który tani nie jest. Na problem ten zwrócił mi uwagę pewien mechanik, który sporo czasu przepracował w niemieckim serwisie VW i gdy usłyszał o tym, że olej jest nie wymienialny to śmiał się z naiwności ludzi. Stwierdził, że instrukcja jest pisana przez Niemca który nie zakłada dalszej eksploatacji auta po spisaniu książki serwisowej. Nie zamieszcza się tego zapisu również ze względów marketingowych klient ma dostać info, że samochód jest tani w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do b5 wlalem valvoline 75 w 90 gl4 mtf i rom czasu juz bez problemu lato, zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co klepać w czoło, każdy olej, płyn znajdujący się w pojeździe starzeje się i traci swoje właściwości.

Ja temu nie przeczę, tylko dobiło mnie porównywanie przepracowania oleju w silniku do oleju w skrzynce .

I tak jak mówicie .

Jeden wymieni , drugi nie . Moim zdaniem całkowicie zbędny zabieg , ale jak komuś to pomoże to niech sobie wymienia.

Ja mam w rodzinie W124 z 88r. skrzynia pracuje jak ta lala i olej w skrzynce fabryczny i w AFNie dziewczyny tak samo . W żadnym ze swoich poprzednich aut nigdy takiego zabiegu nie wykonywałem :decayed: i nie było najmniejszego problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dolewales kiedys

Ja jak kupilem auto to musialem dolac 0.5 litra a skrzynia chodziła pieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...