-
[B5 AJM] czarny Avant by banito
Do pompowtrysków chcesz lać 10W40 ?? Ja do swojego AFNa zalewam 10w40 505.00 i nie narzekam (spisuje się elegancko) , ale do pompowtrysków to raczej syntetyk idzie . Inna norma (chyba 505.01 jest do twojego)
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jak się ustrzec zakupu podrobionego oleju ? Nigdy nie kupuję takich rzeczy na allegro itp. tylko w sklepie motoryzacyjnym w baniakach 4-5L. Cz rzeczywiście tak łatwo trafić na podrobiony olej ? Ponoć mówią że najlepiej kupować te "zwykłe" marki np. LOTOS bo tego nie podrabiają . Jakie marki są podrabiane
-
Jaki olej do AVG z przebiegiem 330000km?
"""Nie wiem co lał poprzedni właściciel dlatego proszę o poradę"" Tylko nie zdziw się potem jak ci pozatyka kanaliki np. na panewce , albo rozszczelni tobie silnik . Nikt nie da ci gwarancji że będzie wszystko w porządku
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wiesz.... po jednym przypadku to ciężko coś powiedzieć nie znająć przeszłości Ja akurat na temat Gulfa mam bardzo dobre zdanie . Sprawdzany w benzynie i w AFN znajomy też do swojej coupetki W124 leje od ołuższego czasu i sobie chwali . Czyli wszelkie orleny i lotosy i castrole omijać ? A które marki z tych co wymieniałem (shell,total,valvoline,elf,mobil) są najbardziej pewne ?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Panowie , tak przeglądam temat i cały czas tylko MOTUL i motul . Jakich moglibyście innych producentów polecić ? Czy takie marki jak Shell , mobil , elf , total które z nich byście wzięli pod uwagę ? Bo rozumiem że te castrole , orleny i lotosy .... to kaszana
-
Piszczący rozrząd - prawdopodobnie
Mam to samo .Da się tam jakoś psiknąć smarem żeby ją wyciszyć czy cuś ?
-
Po włączeniu obiegu zamkniętego również załącza się też klimatyzacja.
W manualnej klimie miałem tak że obieg zamknięty mógł chodzić też bez klimatyzacji , stąd też moja niepewność . Dzięki serdeczne za pomoc koledzy
-
Przyssawki (gps/rejestrator) czy szkodzą szybom
Chyba mnie z kimś pomyliłeś kolego. Pytam poważnie .
-
Przyssawki (gps/rejestrator) czy szkodzą szybom
Witam. To nie jest żart , pytam jak najbardziej na poważnie. Czy te przyssawki od GPS/wideorejestratorów itp. mają jakiś negatywny wpływ na szyby ? oczywiście pomijając fakt że zostawiają po sobie ślady i jeszcze jedno pytanie w swojej B5 mam te fabryczne zielonkawe szyby i nie wiem czy może to jej zaszkodzić ? Czy ta zielona warstwa jest zalana szkłem czy jest na zewnątrz ? chodzi mi o to żeby jej nie zniszczyć tymi przyssawkami od gps liczę na waszą wyrozumiałość i pomoc mniej doświadczonemu koledze
-
Po włączeniu obiegu zamkniętego również załącza się też klimatyzacja.
Witam Panowie Kiedy jadę bez klimatyzacji (ECON) i włączę obieg zamknięty to gaśnie też ECON i zaczyna chodzić też klimatyzacja . Po wyłączeniu obiegu zamkniętego z powrotem przełącza się na ECON tak jak było . Nie wiem czy to normalne, bo nie zwracałem do tej pory na to uwagi. Czy to normalne że jak jadę na ECON to po wciśnięciu obiegu zamkniętego razem z obiegiem zamkniętym załącza się klima ? Nie powinien chodzić sam obieg zamknięty bez klimy ?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Przez jaki czas olej zamknięty fabrycznie w butelce nadaje się do użytku . Czyli chodzi mi o termin ważności olejów silnikowych Kupiłem sobie litr na dolewkę i na pojemniku jest napisane: BATCH: HT1A137827 23-07-2013 to data produkcji ?
-
Wymiana filtrów w 1.9 TDI
A filtr BOSCH lub mann będzie dobry ?
-
Wymiana filtrów w 1.9 TDI
Jestem zmuszony odkopać temat. Czy FILTRON dobrze sprawdza się w silniku jako filtr powietrza ? Nie robię dużych przebiegów i wymieniam co 10 tyś lub 1-2lata więc nie wiem czy jest sens przepłacać za inną markę .
-
Co do smarowania/zabezpieczenia zamka ?
witajcie. chciałem się was zapytać co można psiknąć do zamka żeby go nasmarować i zabezpieczyć przed "zastaniem" [gdyby mi kiedyś bateria w kluczyku siadła czy cuś]? Czy też może nie trzeba, bo narazie chodzi w miarę ok. Czy nada się do tego może taki smar jak do ograniczników w drzwiach "BOOL - Biały Smar" ? można tym spokojnie psiknąć do bębenka przez ten otwór przez który wchodzi kluczyk ? Nie będzie jakichś tam problemów przez ten smar w zamku po jakimś czasie ? Z góry dzięki za pomoc
-
B5 AFN Czy trzeba wymieniać olej w manualnej skrzyni ?
Pospisuję się pod tym obiema rękami . Zasięgnąłem języka i potwierdzili że olej wymienia się w razie uszkodzenia skrzynki ,naprawy , lub kiedy zaczyna ciężko skrzynka pracować . Jeśli wszystko pracuje jak należy nie ma potrzeby wymieniać . Dziękuję za pomoc