Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 AFN Czy trzeba wymieniać olej w manualnej skrzyni ?


BocianXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Czy jest potrzeba wymiany oleju w manualnej skrzyni biegów przy silniku AFN ? Czy też producent nie przewiduje takiej czynności ?

Auto ma już 380.000km ale Skrzynia sucha, chodzi cicho i biegi wchodzą gładko bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ochote to zmien. Jak wszystko dziala bez zarzutu to szkoda rece brudzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ochote to zmien. Jak wszystko dziala bez zarzutu to szkoda rece brudzic.

To faktycznie jednak sobie odpuszczę skoro wszystko sprawnie pracuje .

Ale chodzi mi o to czy producent zaleca taką wymianę ? z tego co się doszukałem to wymienia się jedynie jak coś nawali w skrzyni i trzeba ją rozbierać

Poza tym słyszałem że na nowym oleju skrzynia nieraz potrafi zacząć płatać figle i mogą pojawić się wycieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic się nie dzieje to nie wymieniaj, po wymianie tak jak piszesz, mogą dziać się różne rzeczy, chociaż nie powinny:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie oleju

Biegi wchodza owiele lepiej

Z biegiem czasu kazdy olej traci swoje własciwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś to sam czy oddałes do mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak koledze skrzynia ładnie pracuje, nic się złego nie dzieje, biegi wchodzą gładko to ja bym nie ryzykował:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak koledze skrzynia ładnie pracuje, nic się złego nie dzieje, biegi wchodzą gładko to ja bym nie ryzykował:wink:

Pospisuję się pod tym obiema rękami .

Zasięgnąłem języka i potwierdzili że olej wymienia się w razie uszkodzenia skrzynki ,naprawy , lub kiedy zaczyna ciężko skrzynka pracować .

Jeśli wszystko pracuje jak należy nie ma potrzeby wymieniać .

Dziękuję za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy olej po latach traci swoje właściwości,

jak byś zobaczył jak wygląda olej w skrzyni po 15-tu latach to raczej byś go wymienił,to co z niej wylatuje nie ma nic wspólnego z olejem,jest to jakiś czarny rzadki żur,

producent nie przewidział wymiany bo nie domyślił się,że Polak takim autem będzie tłukł się aż tyle lat:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś zobaczył jak wygląda olej w skrzyni po 15-tu latach to raczej byś go wymienił,to co z niej wylatuje nie ma nic wspólnego z olejem,jest to jakiś czarny rzadki żur,

:facepalm:

Na pewno nie w manualnej skrzynce (chyba że eksploatowana przez blondynkę)

z tą utratą swoich właściwości też bym nie przesadzał .

Jak wszystko w porządku to ja bym nic nie ruszał . Niepotrzebny zabieg :thumbup1: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok po kupnie wymieniałem i niestety wyleciało coś takiego jak napisałem wyżej,

zapewne wymieniasz olej w silniku,ale po co jak nie traci swoich właściwości

---------- Post dopisany at 17:07 ---------- Poprzedni post napisany at 17:06 ----------

nikomu nie każę wymieniać tylko pisze jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto mi powie gdzie sie dolewa olej w skrzyni. W którym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będąc pod autem,po lewej stronie gdzieś w połowie wysokości skrzyni a do tego taki klucz S995 KLUCZ KORKA OLEJU SKRZYNI SPLINE M16 VW AUDI (4134304159) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne wymieniasz olej w silniku,ale po co jak nie traci swoich właściwości

:facepalm: Daj już spokój .

Porównujesz pracę oleju w silniku do pracy oleju w manualnej skrzynce:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne wymieniasz olej w silniku,ale po co jak nie traci swoich właściwości

:facepalm: Daj już spokój .

Porównujesz pracę oleju w silniku do pracy oleju w manualnej skrzynce:facepalm:

Nie ma się co klepać w czoło, każdy olej, płyn znajdujący się w pojeździe starzeje się i traci swoje właściwości. Ten co pisał instrukcje nie zakładał, że samochód będzie dalej eksploatowany a olej w skrzyni należy wymienić co 100 tkm lub 5-6 lat. Ponadto producent przydatność tego magicznego oleju w zaplombowanym pojemniku odkreśla z tego co pamiętam na 5 lat. Weź się zastanów nieużywany traci swoje właściwości a używany w skrzyni w nie? Rewelacje wypisywane prze BocianaXXX, że nowy olej zaszkodzi skrzyni to bzdury, które powielają ludzie nie mający pojęcia o mechanice i jeszcze w to wierzą. Kolega darko ma racje a czy akurat ty będziesz wymieniał to Twoja sprawa lecz nie ma nic gorszego niż samochód od gościa którego nie było na niego stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne wymieniasz olej w silniku,ale po co jak nie traci swoich właściwości

:facepalm: Daj już spokój .

Porównujesz pracę oleju w silniku do pracy oleju w manualnej skrzynce:facepalm:

Nie ma się co klepać w czoło, każdy olej, płyn znajdujący się w pojeździe starzeje się i traci swoje właściwości. Ten co pisał instrukcje nie zakładał, że samochód będzie dalej eksploatowany a olej w skrzyni należy wymienić co 100 tkm lub 5-6 lat. Ponadto producent przydatność tego magicznego oleju w zaplombowanym pojemniku odkreśla z tego co pamiętam na 5 lat. Weź się zastanów nieużywany traci swoje właściwości a używany w skrzyni w nie? Rewelacje wypisywane prze BocianaXXX, że nowy olej zaszkodzi skrzyni to bzdury, które powielają ludzie nie mający pojęcia o mechanice i jeszcze w to wierzą. Kolega darko ma racje a czy akurat ty będziesz wymieniał to Twoja sprawa lecz nie ma nic gorszego niż samochód od gościa którego nie było na niego stać.

Rysiu dobrze prawi :thumbup1:

Olej w skrzyni nie zaszkodzi zmienić a wrecz pomoże, ja tam zawsze jak auto kupowałem wymieniałem olej, czy to był golf 2, czy audi a3 a także teraz jak mam a4 b5, wymieniłem oliwę w skrzyni manualnej. Za każdym razem było to zabieg na plus :naughty:

A do tych co nie wymieniają wasza sprawa. Modzicie, rezacie a na oliwę skąpicie. Rób ta co chce ta. Wasza kasa wasze auta :wink:

Szerokości :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić to co kolega pisze, mam znajomego w ASO który również twierdził że w manualu tylko się uzupełnia lub wymienia po naprawie jak pogrzebał w dokumentacji serwisowej to znalazł zalecenia serwisowe audi wymiana co 5lat lub 100 tyś. sam się zdziwił gdyż nikt tego nie praktykuje, są to tylko zalecenia każdy zrobi jak uważa, wymiana płynów hamulcowych, chłodzenia itp. również mają zalecenia co 2 lata, a ilu wymienia:naughty:. Powiedzmy krótko są to jakieś koszty jeden wymienia drugi nie i tak będzie zawsze ale serwis na pewno zarobi więcej na wymianie skrzyni niż oleju:polew:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki olej zmieniliscie panowowie bo mi polecają febi - SAE 75W GL-4 lub castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...