Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podswietlaniem licznika 1/2 fis a4 b5 lift


pjurzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ktos wie co moze byc przyczyna mrugania podwietlania licznika??

Problem jest taki ze jak odpale auto jest po ok. 5-10 minutach zaczyna mrugac miejsce przy obrotomierzu pomiedzy cyframi 2-4. Ponizej film przedstawiajacy problem

Prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie jest na diodach SMD czyli ktoś rozbierał licznik i jest uszkodzona dioda lub ścieżka do niej lub zimny lut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autem jezdze 5 lat i dopiero teraz powstal problem. Czyli rozebrac deske i sprawdzic diody czy nie maja zimnych lutow.

Cos jeszcze moze robic problem ze tak sie robi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak masz jasne plecy w tym liczniku to może być że procesor zaczyna przejawiać starość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia wyjetego licznika napisz czy to jest z jasnymi plecami czy nie

zdj_cie_1.jpg

zdj_cie_2.jpg

to jest zdjecie diody smd bo cyferblat przekrecilem

zdj_cie_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik jest w obudowie czarnej i na pewno z tyłu widać napis VDO czyli masz ten lepszy.

Żeby sprawdzić ścieżki to niestety ale musisz rozebrać go do cna i miernik w ręce.

Na początek sprawdź tę diodę i jak masz inną białą ciepłą to zamień, może pechowo jak co 10-cio tysięczna sztuka miała ukrytą wadę i padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem cala plyte zimnych lutow nie ma. Wydaje mi sie ze problem tkwi w diodzie bo ona musi poswiecic ok 10 minut zeby zaczela mrugac. Zna ktos z Was jakiegos fachmena co mozna od niego kupic taki sam kolor diody bialej zeby nie roznila sie od reszty?? Ewentualnie link jakis do aukcjii gdzie moge takowa diode kupic??

---------- Post dopisany 03-06-2014 at 22:20 ---------- Poprzedni post napisany 29-05-2014 at 19:50 ----------

Pomoze mi ktos z Was w tym temacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienic sobie wymienie chodzi mi jakie diody kupic i jaka barwa swiatla ile kelwinow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...