Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płyta nie chce wyść z Navi+


karol24

Rekomendowane odpowiedzi

Część!

Panowie, płyta utknęła mi w Navi :kwasny: coś chrupnęło za 10 razem jak nie mogła sama wyskoczyć. Czeka mnie rozbieranie radia czy jakoś można ten temat inaczej opanować? Miał ktoś podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz rozebrać radyjko i cały mechanizm. Próba wyciągnięcia cd na siłe spowoduje jeszcze większe zniszczenia mechanizmu są tam bardzo delikatne elementy plastikowe musisz uwazać przy rozkładaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością trzeba ten mechanizm odpowiednio wyczyścić. Zazwyczaj brud jest przyczyną zablokowania płyty w mechanizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś kawałek plastiku się odłamał :facepalm: dlatego nie chce wychodzić płyta. Wogóle nie startuje, nie kręci sie jak ja popchnąłem żeby weszła do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mechanizm do wymiany albo szukaj jakiegoś z demobilu żeby elementy przełożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężka sprawa :kwasny:

---------- Post dopisany 04-05-2014 at 19:40 ---------- Poprzedni post napisany 03-05-2014 at 21:52 ----------

ten czarny plastik znajduje się tutaj

b9f0fa61c7317b01796c52e60f93822.jpg

myślałem, że da się skleić ale niestety :kwasny: połamał się znowu

5c6854745ff663c8ed29730903a9bd.jpg

Martwi mnie ta taśma jeszcze. Tam powinne być przerwy we wskazanych strzałkami miejscach?

975f90895d62b574fbd101f122c59.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikowego elementu już raczej nie naprawisz nie pamiętam dokładnie ale miejsca wskazane strzałkami powinny być połączona zwłaszcza te przejście tam gdzie dolna strzałka wygląda to na wymieniany laser z tego co pamiętam budowę tego napędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taśmą jest OK tym się nie przejmuj.

Tam na tych ścieżkach jest zwora transportowa, zazwyczaj w fabryce ta tasiemka tam była przerywana.

Plastik to co innego, nie mam takowego luźnego.

Trzeba szukać takiego mechanizmu, nie koniecznie od nawi. Te mechanizmy były też w innych radiach blaupunkta tylko miały inne silniki więc tak na "żywca" się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale mam inne pytanie. Rozebrałem radio, na biurku wetknąłem płytę i podłączyłem silniczek ten od wciągania i "wypluwania" płyt. Płyta weszła, pomogłem jej wskoczyć na miejsce. Zamieniłem kabeli, płytę wypluło :thumbup1: muślę sobie jest ok. Ale i tak po zamontowaniu w samochodzie czytnik tak jakby nie widział płyty, jak daję "ejdżeka" nic sie nie dzieje. Dopiero jak przesuję taki plastik to tylko tyrkocze ale płyta zostaje w środku.

Jest możliwość żeby czytało płytę, niech sobie tam siedzi na stałe byle by mi navigacja działała?

---------- Post dopisany at 12:22 ---------- Poprzedni post napisany at 12:20 ----------

aha, laser ma być ustawiony od środka płyty czy od zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, laser zaczyna czytać od środka płyty.

Możliwe że ten plastik załącza jeszcze jakiegoś switcha który daje info że płyta jest w mechanizmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej napewno tak się dzieje :facepalm: muszę jakoś to tam umieścić na stałe chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto oddać to do jakiegoś serwisu i naprawić i mieć pełną funkcjonalność mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnął byś to? daj znać na PW co i za ile :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...