Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wypadek smiertelny


Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy.

jestem kierowca ciezarowki w UK,i przytrafil mi sie straszny wypadek pod kolami mojej ciezarowki zginąl czlowiek,trwa dochodzenie policyjne z czyjej to bylo winy,ja sam juz niewiem jak to sie stalo...

Co bedzie jesli wyjdzie na moja wina,czy sprawa moze odbyc sie w polsce??? co mi grozi?? co mam robic??

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego kogo była wina. Jeśli Twoja to dostaniesz zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci jak Otylia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to,gdzie sie sprawa odbedzie,zalezy glownie od miejsca zameldowania,jezeli pracujesz i mieszkasz w anglii,sprawa bedzie w anglii,

ale jesli mieszkasz w polsce a pracujesz w anglii,a takze,jesli anglia byla miejscem tranzytowym,to decyzja bedzie zalezala od tego,gdzie bedzie najlepiej dla sprawy,swiadkow i ciebie

napisz jak wyglada twoja sytuacja z miejscem pobytu i pracy,a ja sie jutro dowiem szczegolow :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zameldowany jestem w Polsce tu tylko pracuje,szczerze to ja bym wolal wracac do polski poniewarz jezdzic ciezarowka sie boje i nie pracuje,niewiem co jest dla mnie bardziej korzystne sprawa tu czy w polsce??

dzieki za pomoc...[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2008, 14:57_________________________________________________czy w UK rownerz mozna dostac wyrok w zawieszeniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz,ale jesliby byla opcja odbycia sie sprawy w anglii,proponowalbym przystac na to,po pierwsze

jesli byles trzezwy,jechales sprawnym autem,wypadek nie byl spowodowany przez twoj blad,czy nieuwage,lub przekroczenie predkosci,nie powinienes miec powaznych klopotow,

po drugie,w polsce od kopa masz artykul nieumyslnego spowodowania smierci,nie liczylbym na zawieszenie,prawko tracisz tak samo od kopa,do zapadniecia i uprawomocnienia wyroku,masz zakaz poruszania sie pojazdami mech

w anglii o nieumyslnym spowodowaniu smierci przez kierowce mozna mowic wtedy,kiedy jechales autem niesprawnym,bo po prostu zapomniales o tym,a powinienes to zrobic przed wyruszeniem w trase(sprawdzanie dzienne elementow i plynow)

jesli jechales dluzej,niz wymagaja tego przepisy i zmeczenie przytepilo twoja uwage

jesli przewoziles jakies materialy na aucie i nie zabezpieczyles ich odpowiednio,co podczas skretu,czy chamowania spadlo i uderzylo kogos

przejezdzajac przez miasto nie sachowales dostatecznej uwagi i np.podczas cofania cos sie wydazy,lub widzac grupe ludzi na swiatlach ,nie zwolniles i ktos nagle pojawia sie na twojej drodze i bach...

po trzecie w anglii bedzie dochodzenie,zeby wykluczyc w pierwszej kolejnosci samobojstwo denata(firmy ubezpieczeniowe tego wymagaja),a takze ustalic,czy wypadek nie byl spowodowany z winy denata(takze do ubezpieczenia)

polski system prawny znam i wiem,ze nic dobrego z tego nie wyjdzie dla ciebie,w anglii jest wieksza szansa na to,ze pozostaniesz bez winy,ale teraz ciezko mi cokolwiek powiedziec,bo nie znam detali,jesli mozesz,to napisz mi na priv jak to bylo,wtedy wiecej sie wyjasni,napisz kiedy miales przesluchanie ,co powiedzeli i czy zostawili ci prawko,aha napisz tez czy wymieniales na angielskie-bedzie dobrze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz dokładnie okoliczności wypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...