Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałas ze skrzyni biegów czy z silnika?


witus83

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam taki oto problem. Po kilku kilometrach od startu, zaczyna coś wyraźnie grzechotać i to najprawdopodobniej ze skrzyni biegów.

Na postoju hałas ustaje po wciśnięciu sprzęgła. Słychać też jakiś hałas podczas zmiany biegów ale przy ciut wyższych obrotach silnika (powyżej 3000 obr/min).

Na postoju hałas brzmi jak metaliczne grzechotanie i zaraz po uruchomieniu silnika nie występuje.

Innym objawem, który nie wiem czy ma powiązanie z tym hałasem (równie dobrze może to być poluzowany wieszak tłumika :P ), jest hałas który występuje okazjonalnie (mniej więcej co dziesiąta jazda tak się objawia). Otóż zauważyłem że czasami jadąc np 100 km/h samochód dostaje większych wibracji. Zatrzymuje się, przygazówka bez wciśniętego sprzęgła - cisza, wciskam sprzęgło, kręcę do max 3000 obr/min (mam jakiś ogranicznik) i wtedy od strony podwozia dochodzi do mnie hałas jakby ktoś młotkiem tłukł w podwozie. Przejadę kilka km i sytuacja się już nie powtarza.

Wiem, wiem...padnięty dwumas, ale innych poważnych objawów padniętego dwumasu brak.

Czy miał ktoś podobne kłopoty? Co to może być?

Dziękuję za wszelką pomoc i porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wygląda na coś luźnego pod samochodem, tłumik, osłona termiczna .... itp itd

U mnie taką sprawę załatwiam tak.

Codziennie rano pomiędzy 9:00 a 10:00 oferuję darmowe przeglądy.

Może u Ciebie w okolicy ktoś też takie usługi świadczy?

Wystarczy może 5 minut na podnośniku i będziesz miał wszystko wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tego typu że ja się upieram przy tym że grzechotanie dochodzi ze skrzyni ;-)

Jakby łożysko jakieś...to tłuczenie to się zgodzę że może być osłona ale grzechotanie...

Coś w skrzyni może dawać takie objawy? Jak to sprawdzić?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może że skrzynia to element zamknięty i bez rozebrania niestety gdybanie jest bezsensowne.

Jeśli stwierdziłeś że odgłosy ze skrzyni to jedynym sprawdzeniem jest jej rozebranie.

Można oczywiście wcześniej zlać olej i zobaczyć czy nie ma opiłków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to że może istnieje sposób na sprawdzenie tego bez rozbierania. Dodam że żadnych innych problemów ze skrzynią nie ma. Biegi wchodzą łatwo bez zgrzytania i innych niepokojących dźwięków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mamy tomografu jeszcze by sprawdzić ale może w niedalekiej przyszłości ktoś takie cóś wymyśli. Było by super urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie jest kwestia tomografu, chociaż faktycznie bardzo przydatne było by takie urządzenie. Bardziej liczyłem na diagnozę po objawach. Może ktoś ma doświadczenie ze skrzyniami w B7 i są jakieś newralgiczne miejsca które ulegają awariom najczęściej. Poza tym może istnieje możliwość sprawdzenia tego na zasadzie zrobienia prostego testu, tak jak w przypadku np diagnozowania uszkodzonego koła dwumasowego. Są sposoby aby stwierdzić że kończy się jego żywot, bez potrzeby rozbierania auta.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzyniach najczestrza usterka jest zatarcie sie łożysk ale ktorych...jest walek glowny i pośredni dlaczego -moze zuzycie moze nie odpowiedni poziom oleju w skrzyni moze tez byc olej zużyty i nie ma juz konsystencji smarujacej moze byc jak woda... Ale tak jak pawel powiedzial bez rozmontowania skrzyni diagnozy nikt nie postawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że z reguły jak olej w skrzyni jest ok i jest jego dobry poziom to te skrzynie są bezawaryjne.

Jeszcze takiej nie robiłem.

Zlej olej. To jak badanie krwi u człowieka. Dobry mechanik po oleju potrafi ocenić jak wróżka co tam się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze korki spustowe nie mają magnezu... Chyba ze 2umasa mu tak harczy... Pojedzie do warsztatu to sie okaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas będzie tak grzechotać a po wciśnięciu sprzęgła hałas by ustepował??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze przestac bo jak wciskasz sprzęgło to lożysko oporowe napiera na tzw słoneczko docisku wiec nastepuje opor i jednoczesnie moze sie osiowo stabilizowac i halas ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...a inne łożyska? Mam na myśli łożysko oporowe właśnie albo łożyska wałka?? Mogą tak hałasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tez halasowac łożysko oporowe sprzegla to o wiele lepiej by bylo niz skrzynid. Pojedz na warsztat na spr. Samo sie nie zweryfikuje i my tego tez nie sprawdzimy nie slyszac tego halasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w temacie warsztatu...to zna ktoś może warsztat w województwie pomorskim który takie coś sprawnie zdiagnozuje i zrobi w normalnej cenie??

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie, metaliczny hałas nie miałem pewności czy z silnika czy gdzieś z dołu. Jednak podejrzewałem dwumase, po wciśnięciu pedału sprzęgła było słychac jeszcze bardziej ,,chrobotanie'' , po całkowitym wysprzęgleniu hałas ustawał. Na biegu jałowym miałem też delikatne wibracje, jednak nie było szarpania by ruszaniu czy gaszeniu. Wczoraj dwumasa się rozsypała i zblokowała wszystko, auto obecnie stoi u mechanika i narazie tyle udało się stwierdzić. W najbliższych dniach będzie mógł się za to zabrać, mam nadzieje że nie narobiło mi to większych szkód. Przy okazji, kieduyś na forum widziałem że ktoś handlował sprzegłami ale nie mogę znaleźć, ma ktoś namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej sygnaturze-pro choice.u Dzik'a głownie się zaopatruje. Nic więcej przez 2umas nie powinno sie stać,jedynie tarcza sprzęgła mogła ulec nadwyrężeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy w firmie w doatawczaku, za mało oleju w skrzyni okazało sie ze ma wyciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...